Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
aAFRICA

Co każdy facet powinien mieć w zegarkowej szufladzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to forum uświadomiło mi fakt, że jeden zegarek to za mało, pytam więc: ile i jakie zegarki powinien mieć przeciętny obywatel i na jakie okazje.

garniturowiec, edc, coś na wakacje?

Jakie są Wasze typy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 

a) coś casual i na wakacje ( inspiracja idealna Rolex GMT Master II) 

B) garniturowiec 

c) coś niezniszczalnego do ekstremalnych zabaw - np Victorinox Inox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1...zegarek,

po 2...zegarek,

po 3...zegarek. :P

 

Trochę pasków, 

jakieś bransy,  

śrubki ew. nakrętki

oczywistym, że baloniki!! ;)

Dętki do gum

oraz szpindle

do mocowania. :lol:  


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum trzy różne zegarki:

 

 

1. Casual:  np. Vistok Amfibia, Seiko SKX, Longines LLD, Omega 300M, Omega Speedmaster, Rolex Sub, IWC Inge, AP RO, PP Nautilus.
 

2. Elegant: np. Orient Bambino, vintage Omega Pie Pan,  Longines Flagship, Seiko GS, Zenith Elite, PP Calatrava.

 

3. Sport: np. Casio DW-5600, Casio GW-5000, Casio Mudman, Casio Rangeman, Suunto Core.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje skromne zdanie. Jeśli poniżej napisałem firmę bądź model to tylko dlatego aby unaocznić przykład, niektórzy zadowalają się Tissotem inni dopiero Rolexem

 

1) Porządne EDC, najlepiej w konwencji Pilot bo pasuje prawie do wszystkiego. Pojawia się pewien problem, bo fajnie aby EDC miał datownik i wskazanie dnia tygodnia, ale można sobie poradzić.

 

2) Sportowe chrono, pasuje do większej ilości tych bardziej formalnych ubrań niż powyższy ;-)

 

3) Zegarek, który jest ładny od projektowej strony, ciężko mi to opisać ale jeśli podoba się komuś Panerai Marina albo Citizen Grand Touring Sport to wiadomo o co chodzi ;-)

 

4) Coś stricte do garnituru, odpowiednie propozycje padły już w postach powyżej.

 

5) Coś co przeżyłoby wypad pod namiot lub kajaki, skałki, w góry (niepotrzebne skreślić) - tutaj zawsze myślę o którymś z G-Shocków

 

6) Myślę, że warto wspierać rodzimą produkcję która szczyci się stwierdzeniem "Made in Poland" na tarczy, Xicorr albo powrót do vintagowych błoników

 

Jeśli zegarki przekazywane są z pokolenia na pokolenie to niezależnie jakie by nie były też się muszą w tej szufladzie znaleźć :) Poza tym porzadne paski i osprzęt do ich wymiany.

 

Był gdzieś temat który opisywał zawartość takiej szuflady pod kątem mechanizmów - to też warto wziąć pod uwagę :)


Pozdrawiam, Radek

PS. Udane, forumowe transakcje z: Bentley, lookas2, Sol, zodiak7, Kris2, gozdek... i tych użytkowników polecam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prochu się nie wymyśli. Moje typy :

1. garniturowiec

2. edc

3. nurek

4. pilot

5. chrono

6. kwarcyk do sportów

no i ... coś dla przyszłych pokoleń, może

Patek ? :)

Edytowane przez rink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mężczyzna powinien mieć tyle zegarków, na ile go stać (tę regułę złamało już wielu uczestników tego forum ;) ) i powinny to być takie zegarki, jakie mu się podobają. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mężczyzna powinien mieć tyle zegarków, na ile go stać (tę regułę złamało już wielu uczestników tego forum ;) ) i powinny to być takie zegarki, jakie mu się podobają. ;)

Ja skromnie sądzę, że na tym dyskusję można już skończyć, nic dodać, nic ująć, może tylko dodam, że dla 2. , tej lepszej połowy też coś winno być, ze smaczkiem (albo podzieli pasje, albo chociaż nie będzie się czepiać :rolleyes: , 


Co nas nie zabije, to nas wzmocni (i postarzy  ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając aspekty finansowe, to ważnym czynnikiem jest tryb życia. Inne zegarki będzie miał i potrzebował biznesmen, inżynier, aktor a jeszcze inne kierowca rajdowy lub drwal, gdyż wynika to ze sposobu użytkowania ale także ubioru i oraz okoliczności w których musi się odnaleźć.

Główne już padły: EDC, zegarek sportowy/ wakacyjny, zegarek garniturowy oraz G-Shock. Uważam, że fajnie mieć też w szufladzie jakiś vintage, który może być osobnym zegarkiem lub pełnić rolę np. garniturowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w szkatułce 11 zegarków i jestem w trakcie robienia redukcji. Praktyka pokazała, że potrzebuję czterech zegarków: 

1  EDC z datownikiem i czytelną tarczą.

2. Coś lekko "bajeranckiego"  czyli coś o czym w trzecim punkcie pisał thearchitect. Dla mnie jest to teraz  sportowe chrono . 

3. Garniturowca, może być bez datownika:)

4. Gshocka na basen, siłownię itd.

 

Podejrzewam jednak, że będzie ciężko taką redukcję zrobić:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak zakwalifikować zegarek "marina" np. G.Gerlach Batory, czy jest to zegarek raczej formalny czy może służyć jako "casual"?

Edytowane przez kayetan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że brakuje mi pilota i chrono :) za to mam dwa G-shocki. Muszę uzupełnić kolekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjawiskowo wygląda na oficjalnego jak i na casuala. Przewagę upatruje w oficjalnym

W dniu 17.05.2016 o 16:08, kayetan napisał:

Jak zakwalifikować zegarek "marina" np. G.Gerlach Batory, czy jest to zegarek raczej formalny czy może służyć jako "casual"?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo, klasyczny, edc czyli stylstycznie pomiedzy klasykiem i sportowym, oraz typowo sportowy (g-shock?)

3 sztuki. Więcej to już fanaberie :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, johndeacon napisał:

Więcej to już fanaberie :D

 

Nie, nie fanaberie. To forum :)


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet w szufladzie z zegarkami powinien miec ... porzadek :D

 

A na powaznie to zapraszam do tematu po inspiracje:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2020 o 00:32, johndeacon napisał:

3 sztuki. Więcej to już fanaberie :D

 

3 sztuki to minimum.

Tak jak z butami: ślubne pantofle na eleganckie okazje, walonki na co dzień do roboty, no i pepegi do sportu.

 

Powinieneś mieć tyle samo zegarków, co par butów. 

 

Ja tam na przykład nie mam żadnego divera, bo w szafce na buty nie mam płetw.

Mam za to specjalny zegarek do pidżamy, niczym szlafmycę i laczki (ale laczki zdejmuję przed pójściem do łóżka) :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDC, minimum WR100, najlepiej z zakręcaną koronką tak, aby nie bać się przypadkowego wepchnięcia do basenu. Elegant - garniturowiec do koszuli i marynarki. Sportowy - na rower, najlepiej jakiś G shock. I tyle wystarczy.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał:

I tyle wystarczy.

 

I tyle masz?

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Zeno napisał:

 

I tyle masz?

:)

Moje zegarki mają jeszcze swoich zastępców, razem 6, tyle ile przegródek w pudełku.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zeno napisał:

Ja tam na przykład nie mam żadnego divera, bo w szafce na buty nie mam płetw.

 

 

Znalazłem swój argument w szafce na buty ;)

 

spacer.png


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.