Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Korbowod

SEIKO SARB035

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od miesiąca jestem posiadaczem SEIKO SARB035. Po nadejściu przesyłki byłem lekko rozczarowany

bo zegarek wydał mi się na pierwszy rzut oka nazbyt zwyczajnym, żeby nie powiedzieć nudnym.  Dzisiaj noszę

go najchętniej z mojej niezbyt dużej kolekcji 7 zegarków szwajcarskich. Zauważyłem następujące zalety Sarba:

- dość dokładny chód jak na zegarek niezbyt wysokiej klasy, minus 15 sekund tygodniowo, 

- cichy chód, niemalże bezgłośny (ważne dla nie zdejmujących zegarka na noc),

- bardzo dobra czytelność tarczy i wskazówek w różnym oświetleniu,

- solidny wygląd - zegarek nie wygląda tanio,

- podobieństwo do Grand Seiko :)

Reasumując, jestem zadowolony. Zegarek jest wart każdego z 325 wydanych dolarów...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa uwaga:

- dokładna rezerwa chodu nie jest mi znana ale też nie wiem jaki jest rzeczywisty stopień nakręcenia sprężyny,

  jest jednak faktem, że zegarek wytrzymuje od soboty od godz. 9-10 do poniedziałku do godziny 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro potrafiłeś się zarejestrować na forum to potrafisz także wpisać w google Seiko SARB035 power reserve :)

A odnośnie nudności to spójrz na detale i porównaj ze swoją kolekcją szwajcarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Specyfikacja zegarka była mi znana przed zakupem. Zdawałem sobie sprawę z dwóch przynajmniej rzeczy:

1. producent może trochę fantazjować - zjawisko znane z motoryzacji nie tylko w kwestii spalania, ale także

    przyśpieszenia, a nawet mocy nominalnej,

2. użytkownik nie zna stopnia naciągnięcia sprężyny, myślę nawet, że w drogich zegarkach wyposażonych

    we wskaźnik rezerwy chodu otrzymujemy dane raczej orientacyjne.

 

Co do nudności, to jest to kwestia gustu. Jedna z moich Certin DS ani myśli mi się znudzić po 14 latach użytkowania.

Nie nudny jest także chronograf Buran z wersji limitowanej. Także ponad 10 lat służby. Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fantazje producentów, orientacyjne oszukiwanie posiadaczy... jak kupujesz produkt spożywczy w maju z datą ważności do sierpnia to z góry zakładasz, że producent robi Cię w bambuko? 

z tym "cichym chodem" też popłynąłeś, mały mechanik to nie zegar ścienny

 

swoją drogą rozwiń pkt 2 swojego ostatniego posta, jestem ciekaw w jaki sposób wg Ciebie działa wskaźnik naciągu sprężyny i co rozumiesz przez "orientacyjne" wskazanie, miło byłoby przeczytać o jakimś konkretnym np procentowym błędzie wskazania  ;)

 

ps

producenci samochodów nie fantazjują - fantazjują posiadacze samochodów wmawiając sobie, że w zatłoczonym mieście osiągną wartości spalania jak w ściśle określonych warunkach w laboratorium. Seiko np podając graniczne odchyłki dla 6R15 podaje zakres temperatur w jakich to, mechanizm powinien te odchyłki utrzymać. Tu nie ma żadnej fantazji, inżynier projektujący silnik/mechanizm "fantazję" musi potwierdzić namacalnym, mierzalnym wynikiem, wtedy fantazja staje się rzeczywistością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chwila słychać o "wyczynach " producentów samochodów. Ostatnio dużo się mówiło o VW i manipulacjach związanych z emisją gazów.

Inny producent - tym razem japoński - sam się przyznał do testowania wyników spalania z użyciem ogumienia o podwyższonym ciśnieniu,

czyli o mniejszych oporach toczenia itp. itd... Dlatego nie dałbym sobie nic odciąć, że producenci zegarków nie uciekają się do jakichś sztuczek...

 

Co do orientacyjnych wskazań, to jeśli wskaźnik rezerwy chodu pokazuje np. 50%, to prawdopodobnie rzeczywista wartość tej rezerwy zawiera

się w jakimś przedziale, dajmy na to 45-55%. W tym sensie wskazanie jest orientacyjne.

 

Co do Twojego przykładu z produktami spożywczymi, to wydaje mi się nie trafiony. Kupując dany produkt z określoną datą ważności mogę

tylko zakładać, że produkt będzie jadalny jeśli zastosuję się do zalecanych warunków przechowywania.

 

I już na koniec w kwestii cichego chodu, to mój SARB035 chodzi najciszej z moich zegarków mechanicznych. Tak cicho, że na granicy słyszalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent podając rezerwę chodu podaję ją na maksymalnym naciągu. I jeżeli jest wskaźnik naciągu to raczej pokazuje dokładne wskazania. Najprościej sprawdzić samemu prawda?

Zawsze także jest podane +/- odchyłki gdyż w zależności od X czynników może się ona różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korbowod, gratulacje. Sarb jest zegarkiem, który potrafi bardzo ładnie dojrzeć w oczach właściciela. W zależności od warunków, oświetlenia, pogody, stroju może zaskoczyć i wydać się przeciwnie niż nudny - rzucający się w oczy ;). Klasyczny rozmiar i świetny design, wygląda super na nadgarstku. A jak można zmienić charakter tego zegarka paskami ;). Mój sarb033 na niebieskim perlonie, czy czarnym skórzanym croco to zupełnie, ale to zupełnie co innego niż na bransolecie. Raz mierzyłem rezerwę w swoim i wyszło 54 godziny :). Wskaźnik nie pokazuje dokładnej rezerwy chodu, bo żaden pomiar nie jest dokładny i o to chodziło koledze. Sporo brakuje też sarbom do ideału, ale za te pieniądze są sprawiedliwą ofertą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zegarek na pasku wygląda inaczej. Przez tydzień nosiłem Sarba na pasku Hirscha bo czekałem na dodatkowe ogniwko do bransolety.

Wyglądał raczej garniturowo. Teraz noszę na bransolecie, która sugeruje bardziej sportowy charakter zegarka. Muszę też dodać, że początkowa

nieufność do lekko kremowej tarczy przerodziła się w adorację:) Tak jak piszesz, tarcza wygląda dobrze w każdym oświetleniu. Na koniec

ponowny komplement pod adresem równego chodu, maksymalna odchyłka tygodniowa wynosiła 15 sekund. Dobowych odchyleń nie sprawdzam,

bo  mechanizm 6R15 to nie jest jakiś super werk żeby się ekscytować kilkoma sekundami... Tak czy inaczej moje pierwsze Seiko zrobiło na mnie tak

dobre wrażenie, że nie wykluczam zakupu Grand Seiko jak tylko  znajdę jakieś całkiem niepotrzebne pieniądze:)

PS. Mam na zbyciu jedno ogniwko z pinem i tuleją, do wspomnianego wyżej Sarba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6R15 to jest świetny werk do codziennego używania. Właśnie sprawdzam, że po miesiącu regularnego noszenia mam +3sek. Na ręku lekko przyspiesza, na deklu lekko zwalnia. Mam 033.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mój Sarb 035 nie przestaje mnie zadziwiać dokładnością chodu. Reguluję zegarek raz w tygodniu w poniedziałek rano

i są to odchyłki sekundowe, nigdy nie były większe jak 15 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj S(k)arb035 ma 57h rezerwy chodu i odchylke dobowa rzedu +-4s (w tych granicach sie miesci). Innych Sarby maja podobnie male odchylki wiec 6r15 to taki super werk bez swiss, ktorym mozna sie ekscytowac ;) a w samym zegarku zakochac bez granic.

image.jpg

upload a picture

image.jpg

images hosting


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mozna sie zakochac. Super casual i nie tylko w swojej cenie, ale w ogole!

post-24954-0-44725900-1465595472_thumb.jpg

post-24954-0-82046700-1465595492_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korbowod ,

Dziękuję za podzielenie się wrażeniami . :) Czytałem wiele pochlebnych opinii na temat sarba i zdecydowałem się zamówić zegarek. Twoje słowa również pomogły w moim postanowieniu. Mam kolekcję ponad 10 zegarków i pierwszy raz będzie to automat. :) Czekam , aż w końcu kurier zapuka do drzwi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć. Poza tym Sarb to rzeczywiście bardzo udany zegarek. Za bardzo przystępną cenę!

Jak to mówią:  BĘDZIESZ PAN ZDOWOLONY :)

PS. gdyby bransoleta była ciut za mała, to mam kompletne oryginalne ogniwko na zbyciu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wyjazdy na weekend w piątek i powroty w niedzielę wieczorem pozwoliły na dość precyzyjne

ustalenie rezerwy chodu. W przypadku mojego Sarba wynosi ona 53 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Sarb035 jest moim pierwszym zegarkiem automatycznym i chcialbym zapytać, jak się go nastawia? Kupiłem go z drufiej ręki. W tej chwili późni się około 1,5godziny. Można prosić o porade, bo nie wiem, czy nie kupilem uszkodzonego egzemplarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Sarb035 jest moim pierwszym zegarkiem automatycznym i chcialbym zapytać, jak się go nastawia? Kupiłem go z drufiej ręki. W tej chwili późni się około 1,5godziny. Można prosić o porade, bo nie wiem, czy nie kupilem uszkodzonego egzemplarza?

 

Trochę wróżenie z fusów. Może w transporcie dosłał kilka razy za mocno. Jeśli u Ciebie tak zaczął działać to może kwestia upadku, uderzenia. Takie problemy oddaje się do sprawdzonego zegarmistrza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Sarb035 jest moim pierwszym zegarkiem automatycznym i chcialbym zapytać, jak się go nastawia? Kupiłem go z drufiej ręki. W tej chwili późni się około 1,5godziny. Można prosić o porade, bo nie wiem, czy nie kupilem uszkodzonego egzemplarza?

 

Ogólnie opóźniony jest o 1,5h, czy na dobę późni się 1,5h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak oceniacie wielkość tego zegarka ? nie za małe jest te 38mm ? zastanawiam się też nad zakupem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak oceniacie wielkość tego zegarka ? nie za małe jest te 38mm ? zastanawiam się też nad zakupem...

Miałem przez chwile i jak dla mnie była za mały (nadgarstek 18,5), dlatego poszedł sobie w lepsze ręce .


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18-18,5 cm i uważam, że jest w sam raz :)

To nie jest sportowy, nowoczesny zegarek, tylko klasyk ze sporą dawką uniwersalności.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sol +1, ale w sumie co kto lubi

 

Jak dla mnie nie ma zegarków za małych tylko za duże - no chyba, że ktoś na nadgarstek 20cm zakłada opertę 30mm, ale 36 jest ok :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak zakładam jakiegoś vintage poniżej 35 mm faktycznie dziwnie się czuję ;)

Oczywiście, że jest to kwestia gustu, ale też opatrzenia się na zegarki.

Jak popatrzysz na to co nosi ulica to zaczniesz wierzyć, że zegarek musi mieć 45+ mm

Z kolei jak obejrzysz sporą dawkę klasyki to wiesz, że taki zegarek nie może się narzucać.

 

edit:

 

tak przy okazji, to dziś na ręce :)

 

IMG_9678.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.