Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

b_easy

BLENDER KIELICHOWY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

moja ukochana przeszła na dietę :unsure:.

W związku z powyższym w jadłospisie pojawiły się różnego rodzaju koktajle. Nasz ręczny blender Braun 4193 + komora robocza o pojemności 0,6L przestaje wystarczać.

Zacząłem się rozglądać za blenderami kielichowymi i jak się szybko okazało rozpiętość cenowa jest spora - do 4.000pln (!!!).

Chcę rozsądnie wydać kwotę do 1000pln.

 

Czy możecie podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie lub jeśli macie sprawdzone urządzenie tego typu to poproszę o nazwę i model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka moc wystarcza? Z reguły im mocniejszy silnik, tym wytrzymalsze urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moc min 750W - poza tym istotne są plastiki mocujące dzban w podstawce - one najczęściej się upalają.

gwarancje zachowaj - raczej żaden nie wytrzyma 2 lat ciągłej eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił Kitchen Aid to praktycznie nie do zajechania urządzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tez myślałem o Kitchen Aid no i kobiecie sie podoba bo mają (czerwony) model.

Jednak nie znam nikogo kto miał coś tej firmy. Gwarancja rozumiem że standardowa 2 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalna dwa lata , mam juz ponad 15 lat kitchen aid tylko mikser i działa bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troje znajomych ma sprzęt KA (roboty) - nie do zajechania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW...ale nie pracujecie dla tej firmy, prawda?  B)  :lol:

 

P.S.

Widzę że tu tylko 550Watt jest...nie za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za mało , bo sa odpowiednie przekładnie i przełożenia

mój mikser-robot planetarny ma 325w i bez problemu radzi sobie  z 2kg ciastem na chleb a w brata 900w boschu posypały się zębatki

bo sa z plastiku a KA  te na które działają największe siły są z metalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak sprawdzic czy te plastiki mocujace dadzą radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak sprawdzic czy te plastiki mocujace dadzą radę?

które ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w chińszczyźnie itp. ale raczej w KA był bym o to spokojny

te blendery sa używane w profesjonalnych kuchniach i dają rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

Ostatecznie zdecydowalem sie na produkt Philipsa hr2195.

Do tej pory sprzet Philipsa sie u mnie sprawdzal wiec zobaczymy.

 

Kupilem w RTV EURO AGD i oczywiscie przeplacilem. Dalem 449pln w promocji a na takim Ole Ole jest za 373pln...

 

http://www.oleole.pl/miksery-kielichowe/philips-hr2195-00.bhtml?from=pla&gclid=CMvYlb-Uls0CFYLNcgod4t0LaQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam robota KA kilka(naście?) już lat ( ok 10  :rolleyes:  ) silnik 300 W.1,5 kg ciasta można zostawić na godzinę i nawet nie jęknie. Gwarancja w UE 2 lata ale jak się zrobi serwis chyba po roku nawet dożywotnia ( nie dotyczy jednego trybu ) tak mi tłumaczył kiedyś sprzedawca.  Dodatkowo mam mikser Zelmera 750 Watów, ręczny po 3 min się przegrzewa i musi odpoczywać :angry:. Moc nie ma znaczenia tylko przełożenia. W KA nie ma wysokich obrotów za to jest silny. Wszystko stalowe poza jednym niewielkim trybem  z plastiku którym kosztuje ok 2 Dolców i jet po to aby łyżka która wpadnie do dzieży w trakcie pracy nie narobiła większych szkód. To jego gwarancja nie obejmuje  :rolleyes:. Prosta konstrukcja sprzed wojny niewiele się zmieniająca. Wszystkie części pasują do siebie nie ważne kiedy kupiony model a kiedy przystawka ( raz zmieniono podobno mocowanie ale zrobiono wtedy dwie redukcje w obie strony aby dalej można używać wszystkiego co się posiada) Dla mnie wzorzec solidności AGD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po 2 tygodniach testów mogę powiedzieć ze jest ok z wyjątkiem 1 cechy której nie przewidziałem: a mianowicie wysokość kielicha wraz z podstawka. jest za wysoki i nie mogę wstawić go do lodówki. tzn mógłbym usunąć półkę, ale co z innymi rzeczami...

W końcu oddałem go.

 

Kielich z podstawką nie może być wyższy niż 24 cm. 

 

Wiecie jaką wysokość ma KA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to ty musisz jakiś w zabawkowym kupić ew jakiś tani badziew , blender KA ma ok 40cm wysokości , nie słyszałem jeszcze aby ktoś pakował całe urządzenie do lodówki :P  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to ty musisz jakiś w zabawkowym kupić ew jakiś tani badziew , blender KA ma ok 40cm wysokości , nie słyszałem jeszcze aby ktoś pakował całe urządzenie do lodówki :P  :lol:

 Nie rozumiemy się. Nie mam zamiaru włożyć maszynowni wraz z naczyniem.

Chodzi o to że każdy dzbanek ma dokręcaną podstawkę z ostrzami, którą dalej zakłada się na bazę z silnikiem.

Po skończeniu blendowania, musisz na ogół przelać zawartość z naczynia do innego aby to zmieściło się w lodówce, a ja tak nie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam blendera KA wiem ,że sa dwa kielichy  pewnie ten mniejszy spokojnie wejdzie , zapytaj sprzedawcy i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.