Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

soho

Zenith vs Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o poradę.

Zenith Captain Central Second black vs Omega SMP 300 ceramic blue. Zegarek jeden do wybrania, noszony do pracy i po pracy. Dominuje smart casual. Nie bede sie wdawał w szczegóły modeli bo większość forumowiczów je zna. Bede wdzięczny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażam sobie SMPc do pracy (jeśli smart casual) i - tym bardziej - po pracy.

Za to o ile Zenith byłby idealny do pracy, to do szortów z polówką po pracy już sobie go za bardzo nie wyobrażam.

Wybrałeś dwa kompetnie różne zegarki (z rożnych "parafii") i cieżko bedzie znaleźć obu te same zastosowania.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość wyboru. Wiem ze skrajnie rożne zegarki. Zenith kusi mnie swoją estetyka a ta cenie mocno. Smp tez nic nie brakuje ale z koszula i piórem jakoś nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenithy są swietnie wykonane i - IMO - warte każdej złotówki na nie wydanej.

Omedze także nic nie brakuje i to jedna z moich ulubionych manufaktur (firm).

Tyle, że tak, jak sam zauważyłeś, skoro to dwa rożne style zegarkowe, to jeśli dołożymy dwie rożne okazje (praca w koszuli i z piórem i weekend za miastem w szortach), to ciężko bedzie idealnie dopasować któryś z proponowanych zegarków.

Tak, jak napisałem, dla mnie o ile Omega obroni się w pracy, to Zenith na grillu już nie bardzo ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał kupić 2 zegarki, to Zenith i Omega stworzyłyby świetną parę, bo to zegarki, które nieźle się uzupełniają, zupełnie inne stylistycznie.

Jako ten jedyny wybrałbym Omegę, chociaż lepsza byłaby może Aqua Terra.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Zenith to za mało jako solo-watch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi, że za mało. Tylko bedzie mniej uniwersalny. Poszukaj czegoś uniwersalnego, np. wspomniana wyżej Omega AT.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega moim zdaniem bardziej uniwersalna (o ile nie chodzisz w garniturze). Werk też przemawia za Omegą. A może Omega HV na bransolecie ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega moim zdaniem bardziej uniwersalna (o ile nie chodzisz w garniturze). Werk też przemawia za Omegą. A może Omega HV na bransolecie ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Werk za Omegą? Omegi 2500 wyzej niz inhouse Zenitha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu tez sie zgodzę ze in hose lepszy od modyfikacji ety;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu tez sie zgodzę ze in hose lepszy od modyfikacji ety;)

In hose to chyba jakis americano mechanizm?;)))

 

Jesli chodzi o typowe przyszeregowanie to racją jest ze z tych dwoch trudno wybrac uniwersalny zegar. Zgodze sie ze AT jako ten jedyny godzi tutaj temat.

Ale tniutniaj konwenanse i kupuj/noś co ci serce podpowiada:)) Zegarek to przeciez temat czysto emocjonalny. Czy to naganne ze JFK nosil Cartiera do koszulki polo (tu mozna cytowac setki innych przykladow)? Zrób poza tym test nadgarstkowy. To dobry weryfikator. Mnie przy mierzeniu np jakos ten sam zenith nie powalil choc w tym przedziale cenowym nadal uwazam go za top. Jakos zabraklo bicia serca wlasnie. Smp300m z kolei przy mierzeniu wydaje sie tak blyszczec ze zaczynasz sie zastanawiac czy to nie przegięcie. Dodatkowa ciekawostka przed zakupem smp300m ze do 2017 omega planuje wymiane mechanizmow 2500 na master coaxial we wszystkich modelach (nie wiem czy to oznacza ze na mech 8500 czy ze ten 2500 bedzie jakos dodatkowo modyfikowany). Wiec moze warto poczekac na nowa smp300. A jesli nie jetes pewny zakupu jak rozumiem jest w tym przypadku to poczekaj i szukaj dalej. Wydaje mi sie z doswiadczenia ze nie warto byc przy zakupie zegara pewnym na 50%. Trzeba byc na 100:) zwlaszcza jesli jak rozumiem to ma byc zegar uniwersalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Texas made;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając moją bezgraniczną miłość do Omegi i siląc się na obiektywizm, muszę zgodzić się z kolegami podkreślającymi, że SMP 300 będzie o niebo bardziej uniwersalnym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMP 300 jest uniwersalna. Do garnituru jak i do polówki pasuje. Sam nosze do garnituru i jest ok szczególnie na branzolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też Omega wydaje się bardziej uniwersalna chociaż zakładanie dość świecącego nurka na bransolecie do garnituru uważam jednak za zbyt ekstrawaganckie. AT jest bardziej stonowana ale uroda ceramicznej 300 jest naprawdę powalająca, ona już od pierwszego wzięcia do ręki daje poczucie że jest to zegar z wyższej półki. Zenith nie będzie się gryzł z niczym ale jednak lepiej wygląda z koszulą, no i chyba nie ma lumy co dla niektórych ( np dla mnie ) jest istotną wadą.

 

Co do mechanizmów to ja bym nie widział jakiejś dogmatycznej przewagi in-housa nad nie_in-housem ( cokolwiek by przez te dwa pojęcia rozumieć ) - często dopracowany wielkoseryjny mechanizm sprawuje się lepiej, chyba że ma chodzić o jakieś poczucie wyjątkowości ale żaden z tych zegarków nie jest unikalny.

Czy czekać na SMP300 2017 - jak wsadzą mastera to zegarek zapewne jeszcze bardziej utyje, obecny model jest już grubszy od poprzednika na 1120, jak ktoś nie ma wielkiej łapy to moim zdaniem ostatni dzwonek na kupowanie bo potem trzeba będzie nosić kloca albo polować na używki. Zobaczcie jak tyje PO.

 

A, Omega ma jedną sporą wadę - nie wygląda na pasku, żadnym - mimo usilnych prób niektórych kolegów to do SMP300 nadaje się tylko bransoleta. A bransoleta co prawda nie nadaje się do wszystkiego, ale prawie do wszystkiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna uwaga. Dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też Omega wydaje się bardziej uniwersalna chociaż zakładanie dość świecącego nurka na bransolecie do garnituru uważam jednak za zbyt ekstrawaganckie. AT jest bardziej stonowana ale uroda ceramicznej 300 jest naprawdę powalająca, ona już od pierwszego wzięcia do ręki daje poczucie że jest to zegar z wyższej półki. Zenith nie będzie się gryzł z niczym ale jednak lepiej wygląda z koszulą, no i chyba nie ma lumy co dla niektórych ( np dla mnie ) jest istotną wadą.

 

Co do mechanizmów to ja bym nie widział jakiejś dogmatycznej przewagi in-housa nad nie_in-housem ( cokolwiek by przez te dwa pojęcia rozumieć ) - często dopracowany wielkoseryjny mechanizm sprawuje się lepiej, chyba że ma chodzić o jakieś poczucie wyjątkowości ale żaden z tych zegarków nie jest unikalny.

Czy czekać na SMP300 2017 - jak wsadzą mastera to zegarek zapewne jeszcze bardziej utyje, obecny model jest już grubszy od poprzednika na 1120, jak ktoś nie ma wielkiej łapy to moim zdaniem ostatni dzwonek na kupowanie bo potem trzeba będzie nosić kloca albo polować na używki. Zobaczcie jak tyje PO.

 

A, Omega ma jedną sporą wadę - nie wygląda na pasku, żadnym - mimo usilnych prób niektórych kolegów to do SMP300 nadaje się tylko bransoleta. A bransoleta co prawda nie nadaje się do wszystkiego, ale prawie do wszystkiego :)

Rozmawialem z ludzmi z Omegi. Twierdza ze akurat smp300m jak i deville nie dostaną nowego mechanizmu ze wzgledu wlasnie na grubosc tych zegarow i ich charakter a tym samym chec pozostania przy obecnym status quo. Czyli tu rewolucja sie jednak raczej nie zapowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z ludzmi z Omegi. Twierdza ze akurat smp300m jak i deville nie dostaną nowego mechanizmu ze wzgledu wlasnie na grubosc tych zegarow i ich charakter a tym samym chec pozostania przy obecnym status quo. Czyli tu rewolucja sie jednak raczej nie zapowiada.

To dobrze, bo po zmianie mechanizmu z 2500 na 8500 zegarki są grubsze o ok. 2mm - mniej więcej tyle przybrały AT i PO, 300 master jest pękata od razu ( 15mm ). Nie wiem na ile to efekt samego werku a na ile chęci jego pokazania i związanego z tym przeszklonego dekla. W dużej PO to może jeszcze daje się utrzymać jakieś proporcje, ale jeśli SMP300 pozostanie przy dotychczasowym, idealnym IMHO rozmiarze 41,5 a dojdzie 2mm wysokości to zrobi się niezbyt fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jescze wrocil do tematu. Czy ktos jeszcze uwaza ze mechanizm 2500d czyli wysoka eta 2892 z omegi smp300m jest bardziej wartosciowy niz entry level elite zenitha (badz co badz inhouse)? Jestem ciekaw Waszych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z dwóch mechanizmów in houseowych zenitha chyba jest jednak lepszy aniżeli jakakolwiek modyfikacja. Korci mnie ten Zenith na przekór ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej skupił się na tym co bardziej się podoba i będzie pasować do stylu życia. Mechanizm najpierw bym analizował pod względem precyzji chodu, kosztów serwisu, także tego poza aso :)

 

In haus fajna rzecz, ale nie za wszelką cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z dwóch mechanizmów in houseowych zenitha chyba jest jednak lepszy aniżeli jakakolwiek modyfikacja. Korci mnie ten Zenith na przekór ;)

Tak mi sie wydaje ale chce posluchac opinii innych:) A to jeszcze sie nie zdecydowales?:)

Ja bym bardziej skupił się na tym co bardziej się podoba i będzie pasować do stylu życia. Mechanizm najpierw bym analizował pod względem precyzji chodu, kosztów serwisu, także tego poza aso :)

 

In haus fajna rzecz, ale nie za wszelką cenę :)

Ale elite jest mniej precyzyjny niz 2500?

Ja bym bardziej skupił się na tym co bardziej się podoba i będzie pasować do stylu życia. Mechanizm najpierw bym analizował pod względem precyzji chodu, kosztów serwisu, także tego poza aso :)

 

In haus fajna rzecz, ale nie za wszelką cenę :)

A w tym przypadku serwis zenitha jest drozszy niz omegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.