Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Jaroslaw Jerry Esowy

Rezerwa chodu w twoim mechaniku

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zainspirowany wynikiem mojego Big Mako proponuje zabawe pt. jaka jest rezerwa chodu twojego zegarka.

 

1. Automat - nosimy cały dzień tak aby go maxymalnie nakręcić , oznaczamy godzine odłożenia a następnie po 2-3 dniach sprawdzamy kiedy sie zatrzymał. Obliczamy "w przybliżeniu" rezerwe chodu.

 

2. Nakrecany koronka. J.w. tylko latwiej bedzie osiagnac max naciag.

 

3. Automat z dokretka - nakrecamy jak kto woli i j.w.

 

 

To zaczynam:

 

Orient Big Mako odłożony 13/05 godzina 18:30 zatrzymał się 15/05 o 16:21, rezerwa chodu ok 46 godzin ( o 6 więcej niż deklarowana przez producenta)

Edytowane przez Jaroslaw Jerry Esowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że trzeba będzie zaraz regulamin pisać, bo się zlecą malkontenci :D

 

Wieczorem odkładam Raya i dam znać :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a to pewne ze i malkontenci i mistrzowie regulaminow sie znajda. Uwaga - to zabawa a nie zawody :)

Edytowane przez Jaroslaw Jerry Esowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli liczą się stare wyniki to Poljot na ręcznym 3133 chodził 63h i jest to rekord spośród moich dotychczasowych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak uchwyciłeś ten moment zatrzymania o 16.21 obserwowałeś zegarek przez 46 h . Rzecz naprawdę niepojęta  :D

Wygłupiam sie sorry wiadomo zegarek sam stanął i pokazał :D u mnie niestety zawsze wszystkie zegarki chodziły poniżej tego co obiecywał producent. Tak mi się przynajmniej wydaje

Edytowane przez JPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Sprawdził jaka jest godzina na zegarku

 

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak uchwyciłeś ten moment zatrzymania o 16.21 obserwowałeś zegarek przez 46 h . Rzecz naprawdę niepojęta  :D

No skoro zatrzymał się na tej godzinie, to co w tym niepojętego? <_<  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega raczył żartować, co sam zresztą podkreślił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

kolega raczył żartować, co sam zresztą podkreślił.

kolega dopisal ze zartowal po tym jak inni zauwazyli jego wpis ;)

 

ale mniejsza z tym, zapraszam do zabawy

Edytowane przez Jaroslaw Jerry Esowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Dajcie spokój, i zamknijcie temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dajcie spokój, i zamknijcie temat.

 

Oho, zaczyna się ;)

 

Założony został w celu zabawy.

Wszystkich, którzy nie chcą się bawić prosimy o nie psucie jej innym :)

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaczynam (omega cal. 865, rezerwa 40h).

Sam jestem ciekaw ile 'pociągnie"


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To bardzo ciekawe, co piszecie Koledzy.

6-8 godzin dłuzej od tego, co podaje producent, skłania mnie do zadania pewnego pytania.

Dlaczego producent podaje takie zanizone rezerwy? 

 

Wezmę równiez udział w zabawie, ale muszę najpierw ,,naładować,, sprzęt.

Edytowane przez Angelo

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dlatego, że tej niskiej rezerwie pochodzi jeszcze kilka godzin ale łapie kilkunastominutowe odchyłki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to logiczne :)


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa jaką podają producencji to czas minimalny, nie maksymalny...

Pod koniec rezerwy odchylka jest taka sama jak na początku....

Oczywiscie podczas lat uzytkowania ulega ona ( rezerwa ) obniżeniu.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa jaką podają producencji to czas minimalny, nie maksymalny...

Pod koniec rezerwy odchylka jest taka sama jak na początku....

Oczywiscie podczas lat uzytkowania ulega ona ( rezerwa ) obniżeniu.

Ok, rozumiem... ;)

Kiedy, gdzieś czytałem, ze po latach uzytkowania, pod koniec rezerwy zegarki z automatycznym naciągem potrafią zwalniać...

pewnie dzieje się to przez nieregularne serwisy...


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rezerwa jaką podają producencji to czas minimalny, nie maksymalny...

Pod koniec rezerwy odchylka jest taka sama jak na początku....

Oczywiscie podczas lat uzytkowania ulega ona ( rezerwa ) obniżeniu.

To przepraszam, że wprowadziłem w błąd, ale kiedyś wychodząc do pracy wziąłem zegarek, który leżał dzień, może dłużej i w pośpiechu zerknąłem tylko czy sekunda się porusza. 

Zegar chodził więc założyłem i wyszedłem na pewniaka. Potem po jakimś czasie zwróciłem uwagę że mam właśnie kilkanaście minut odchyłki i stąd mój wniosek. 

 

Zegarek na eta 2824 i noszony codziennie nie robi więcej niż kilka sekund na dobę. 

 

Edytowane przez eq44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

,,dokręcony,, 18238 

start 18.05            godz. 6.00

Edytowane przez Angelo

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sarb033 54 godziny :). Producenci na pewno podają niższe wartości, żeby bezpiecznie móc je osiągnąć i nie mieć problemów z reklamacjami. COSC jest do +6s/dobę, a jeśli macie certyfikowane zegarki, to chodzą zapewne dokładniej ;)? Idealnie zegarek powinien mieć taką samą odchyłkę nakręcony jak i pod koniec rezerwy, ale tak nie jest. Kiedyś myślałem, że zawsze później przyspiesza zegarek, ale wyczytałem, że zależnie od ustawienia tego dzyndzla przy balansie może się też późnić. Słowo klucz: izochronizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Izochronizm nie istnieje, to tylko teoria...

Najprostszym i najczęściej stosowanym, sposobem regulacji okresu balansu, jest zmiana długości roboczej sprężyny włosowej, poprzez specjalny sposób ograniczenia pracy, jej części końcowej zewnętrznego zwoju. Takiemu ograniczeniu służy przesuwka regulacyjna z dwoma kołkami które zamykają miedzy sobą sprężynę, a są osadzone w przesuwnym ramieniu. A nie jakiś 'dzyndzel"

:)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sarb033 54 godziny :). Producenci na pewno podają niższe wartości, żeby bezpiecznie móc je osiągnąć i nie mieć problemów z reklamacjami. COSC jest do +6s/dobę, a jeśli macie certyfikowane zegarki, to chodzą zapewne dokładniej ;)? Idealnie zegarek powinien mieć taką samą odchyłkę nakręcony jak i pod koniec rezerwy, ale tak nie jest. Kiedyś myślałem, że zawsze później przyspiesza zegarek, ale wyczytałem, że zależnie od ustawienia tego dzyndzla przy balansie może się też późnić. Słowo klucz: izochronizm.

Też właśnie odpaliłem 033, nosiłeś czy nakręcałeś. Skąd wiadomo że nakręcony do końca? Ja kręciłem dość długo, aż mi się znudziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tak samo ;)

 

Izochronizm nie istnieje, to tylko teoria...

Najprostszym i najczęściej stosowanym, sposobem regulacji okresu balansu, jest zmiana długości roboczej sprężyny włosowej, poprzez specjalny sposób ograniczenia pracy, jej części końcowej zewnętrznego zwoju. Takiemu ograniczeniu służy przesuwka regulacyjna z dwoma kołkami które zamykają miedzy sobą sprężynę, a są osadzone w przesuwnym ramieniu. A nie jakiś 'dzyndzel"

:)

Dzięki za profesjonalne określenie tego elementu ;). Zgadzam się w 100%. I dlatego, że izochronizm to tylko teoria, nasze zegarki zmieniają odchyłkę w miarę rozprężania sprężyny. Chodziło mi o to kółko na ramieniu bardziej oddalone, do którego zamontowany jest włos, to którego nie ruszamy przy regulacji. Podobno ułożeniem tej części ramienia "ustawia się izochronizm" i od jego ułożenia zależy, czy zegarek będzie względnie przyspieszał czy zwalniał przy niższej energii sprężyny. Edytowane przez pharmacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.