Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cineos

Orient, Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


 


Planuję zakup zegarka EDC, który w okresie letnim będzie współpracował z oddzielnie zakupionymi paskami NATO, a zimą ozdobi go skórka wykonana przez naszych forumowych rzemieślników. Zawsze miałem uprzedzenie do bransolet ze względu na mały nadgarstek (16cm), ale mierzyłem niedawno Edifice znajomego i leżał bardzo przyzwoicie, dlatego niech zostanie bransoleta, która może się kiedyś przydać. Nurkować raczej będę przy biurku (taka praca), ale w czasie wakacji chciałbym żeby zamoczenie zegarka nie równało się z zepsuciem.


 


Nie chcę monotonii, także tarcza, bezel, wskazówki w jednym kolorze nie bardzo mi się podobają. Pierwszy wybór po przeczytaniu kilku tematów: Mako Deep Blue. Będzie tez pasował do stylizacji smart casual w których gustuję. Wyzywający Monster Orange na razie sobie odpuszczam (chodzi o kolor, nie o sam zegarek), chociaż nie mam okazji przymierzyć go do sportowej, codziennej koszuli i zobaczyć jak będzie wyglądał w takim zestawieniu. Ogólnie: ma mieć ciekawą tarczę, wskazówki i przede wszystkim być w automacie. WR100 powinno wystarczyć?


 


Zakupy. Czytałem dużo o zakupach w sklepach dalekowschodnich. Fajne ceny, ale długie czekanie i obawa przed naliczeniem dodatkowych 25% wartości nie wiem czy są warte tych kilku złotych mniej (chyba, że się mylę). Natomiast zakupy w sklepach EU, gdzie nie musiałbym się tym martwić jak najbardziej wchodzą w grę. Które sklepy polecacie?


 


I teraz najważniejsze.Kwota powiedzmy ze wszystkimi przesyłkami itp. do 700zł.


 


Obecnie zastanawiam się:


- Orient Mako, WR200, słaba luma(?), brak dokręcania i stop sekundy,


- Orient Ray (Blue), jak wyżej,


- Seiko Mini Monster (czyli Seiko 5 Sport, np. SRP481), odpowiada mi cenowo i stylistycznie, problem pojawia się jeżeli chodzi o wielkość zegarka, bo niby Mini Monster (44mm bez koronki i o ile dobrze znalazłem informację 51mm lug to lug), a jest większy od Monstera, dobra luma, ale WR100


Tutaj moja prośba! Czy mógłby ktoś pokazac Mini Monstery na własnych nadgarstkach (najlepiej tych niewielkich ok. 16cm).


- Seiko Monster (klasyka, SRP307), brałbym, ale chyba jednak ponad budżet.


 


Polecacie coś jeszcze w tej kwocie? Używki biorę pod uwagę.


 


Pozdrawiam serdecznie,


Marcin


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od momentu gdy kupiłem Raya z EU innych zegarków nie noszę. Po wymianie szkła na szafir wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Blue Ray/Mako doskonały wybór sam mam Mako i uważam zresztą nie tylko ja że to naprawdę dobry zegarek. Polecam też na mały nadgarstek Majtka -Citizena Promastera NY0040-9E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citek mi nie odpowiada stylistycznie.

 

Chyba ostatecznie zdecyduję się na nowego Mako/Ray i wymienię szkło na szafir z AR. Pytanie, czym się różni Mako od Raya?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta, mechanizm takie same.

Tarcza: Mako ineksy + cyfry 6 9 12, Ray indeksy. Inne wskazówki.

Branzoleta: Mako drapana, Ray środek z połyskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz Raya, lumę ma całkiem ok, 42mm będzie ok na takim nadgarstku. Do tego zakręcane koronki i WR200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Rozumiem, że w kwocie ok. 600zł najlepszy wybór?

 

Jaki sklep polski/zagraniczny polecacie? Najlepiej taki, gdzie zegarek będzie na stanie, ponieważ w tych dalekowschodnich głównie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki widziałem dzisiaj na olx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z polskich sprawdź na ceneo gdzie najtaniej i z zagranicznych np orientuhren

na bazarku jest jeden dostępny: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/134773-orient-blue-ray-casio-dw-9052/

Tak, ten z bazarku widziałem, ale jest bez bransy, na której by mi zależało.

 

Jeszcze pytanko. Ostatnio wyszedł nowy Ray http://orientwatchusa.com/collections/mens-watches/diver/aa02005d ?

Znaczące różnice w porównaniu do http://www.orientuhren.de/product_info.php?products_id=412&osCsid=07nh057pvnh6h8ggvmi0ntisu7 ? Inny mechanizm, funkcje? Widzę, że ma dokręcanie i stop sekundę chyba. Ale nigdzie go nie ma w sklepach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już zależy co kto lubi. stop sekunda fajny bajer ale raczej nikomu nie potrzebny, dokręcanie tak samo bo orienty dobrze się nakręcają, mam dokręcanie w kilku zegarkach i nie używam. Bezel 120 klików - trochę "milej" powinien chodzić i tyle. Na minus brak przycisku do daty. Ja bym brał starego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... z orientuhren nie da sie dodać do koszyka czystego Ray'a (niebieskiego). Trzeba dodać razem z modyfikacją płacąc dodatkowo 115 euro za szafirowe szkło i lepszą lumę. Nie podoba mi się ta cena. W innych sklepach pusto. Chyba będę musiał obejść się smakiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Również mam chrapkę na Ray'a. Co panowie myślicie na temat kupna tego orienta na gumie i dokupienie bransolety osobno? Wiem, że wychodzi drożej ale innej opcji nie widzę jeżeli ma być nówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje pieniądze Twoja wola :P ja bym też wolał bransolete, z czasem mozesz dokupic, używanych tak często nie widać do kupienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Również mam chrapkę na Ray'a. Co panowie myślicie na temat kupna tego orienta na gumie i dokupienie bransolety osobno? Wiem, że wychodzi drożej ale innej opcji nie widzę jeżeli ma być nówka.

Skąd masz zamiar kupować zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz zamiar kupować zegarek?

Zegarek z  orientuhren.de na gumie bez żadnych modyfikacji 134 euro + przesyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z  orientuhren.de na gumie bez żadnych modyfikacji 134 euro + przesyłka

Właśnie nie rozumiem tej polityki, że tylko Blue Ray trzeba kupić z modyfikacją wartą 115 euro, a już Black można bez tego. Muszę do nich napisać dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie rozumiem tej polityki, że tylko Blue Ray trzeba kupić z modyfikacją wartą 115 euro, a już Black można bez tego. Muszę do nich napisać dlaczego.

Napisałeś? Jestem ciekaw odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.