Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Diego04

Liczymy Kwadraciaki DW/GXX-5XXX

Recommended Posts

U mnie jeszcze spajk i gset na stanie, i leci nowy Gorillaz gw-b5600grz


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest pizzabhoy

71872543 2584368841849270 7078437340275802112 N

 

Kupiony w kraju samego producenta kilka dni temu. :)
Edited by pizzabhoy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Dzień dobry,

 

Jako fan kostek (za co dziękuję koledze Diego, który zaraził mnie nimi kiedyś), postanowiłem przełamać się i wkleić coś w końcu od siebie.

A więc, ostatni nabytek, sprzed kilku tygodni, GMW-B5000G-1 z bransą od wersji GD-1 (operację zamiany przeprowadził TomG80, za co jeszcze raz mu dziękuję!).

d832bbc87570f469be74384953ebd4c4.jpg

P. S. Sam pasek uważam za kapitalnie wykonany (sprzączka i szlufka są po prostu piękne), ale z bransą łatwiej mi się układa na ręku (18,5cm) stąd zmiana.

 

Obecnie na stanie też GMW-B5000D ("srebrny") i GW-5000. W sumie skromne 3 kostki. Można mnie dopisać..

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Oficjalnie posiadam:

GW-M5610 oraz GMW-B5000-1ER

post-24978-0-90083400-1570554562_thumb.jpg

Edited by gyro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przemieszanie w pudełku - ubyło :

GW-M5610

GLS-5600

GLX-5600

GB-5600

Za to przybył dziadek DW-5600C :

post-109016-0-45302200-1570642374_thumb.jpg

Edited by GTB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doszło GM-5600

Możesz coś więcej ? Jak wrażenia ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsze wrażenia są super. Myślałem, że kompromis na jaki Casio poszło w stosunku do full metal kostki z bluetooth i screwbackiem będzie bolał serduszko i duszę. 
Wiadomo są kompromisy - brak waveceptora, bluetooth, ekranu stn, solara, stalowej koperty z zakręcanym deklem (jest za to dekielek na śrubki rodem z GW-M5610)

Co do funkcjonalności to mamy standardowy mooduł z DW-5600BB - czyli wszystkie funkcje jak w zwykłej kostce.

Zawsze lepiej nosiło mi się DW-5600 niż GW-M5610, który w porównaniu do najbiedniejszej kostki miał lepszą mieszankę tworzywa w pasku  i więcej funkcji, ale gorzej leżał na nadgarstku z tego powodu, że był mniejszy.
GM-5600 jest jeszcze ciut większy niż DW-5600, i w kombinacji z innym paskiem niż w tradycyjnych niezakręcanych plastikowych kostkach nosi się znacznie wygodniej. Od DW-5600E jest tylko ok. 20 gram cięższy z powodu metalowego bezela i dzięki temu przy masie 73 gram przyjemnie się go nosi. Jak ktoś nie lubi negatywów to niech nawet nie patrzy na ten zegarek, bo to tradycyjny wyświetlacz, a nie STN jak w droższych full metalach.

Sam metalowy, oryginalny bezel, jest fajnie polerowany i szczotkowany, ale odnosi się wrażenie, że będzie przyciągał ryski nie tak jak w plasticzakach, które bezel z tworzywa idealnie chronił.

Ogólnie jak za trochę powyżej 700 PLN jestem bardzo kontent, gdzieś mam jakąś barierę psychiczną z tyłu głowy żeby wydać na kostkę 1600+PLN, a wrażenia z noszenia są już zupełnie inne niż przy plastikowym G-Shocku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mrovka

Czyli w myśl tego,co gdzies tutaj na forum kiedyś przeczytałem....do zwykłej kostki dołożymy metalowy bezel i sprzedamy raz drożej :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

no prawie, że - jeszcze dają ładniejszy dekiel i fajniejszy pasek, co powoduje, że zupełnie inaczej się go czuje na nadgarstku - lepiej  ;)

Edited by Admof

Share this post


Link to post
Share on other sites

A widać jakieś większe różnice w budowie koperty (względem klasycznego DW) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, bo się nigdy w modowanie nie bawiłem i ciężko mi powiedzieć tak na pierwszy rzut oka, a na pewno nie będę go rozbierał żeby sprawdzić. Na pewno przyciski są inne, dużo większe niż w DW-5600E.

 

Wysłane z mojego G-Shocka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mrovka

no prawie, że - jeszcze dają ładniejszy dekiel i fajniejszy pasek, co powoduje, że zupełnie inaczej się go czuje na nadgarstku - lepiej  ;)

 

Mozesz pokazac fotke tego dekla ? A w czym fajniejszy jest ten pasek np od wersji GW-m5600 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pasek kształtem przypomina taki jak w DW-5600MS, a co G-Shock to bywają inne odczucie odnośnie elastyczności czy przyjemności w dotyku, różne mieszanki tworzywa trafiają do różnych modeli - tutaj akurat odczucie na nadgarstku pasek daje fajniejsze niż w GW-M5610, i z powodu mieszanki tworzywa i kształtu, chociaż nie jest tak elastyczny jak w GBD-800. Do tego pasek ma teleskopy quick release.

Dekiel:
LPqIC3o.jpg?1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Doszedł GW-M5610SD-8.

Czyli łącznie GW-5000, GMW-B5000D-1, GMW-B5000G-1 i GW-M5610SD-8.

82674e282865fd2d173194960eb0070c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.