Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Remy

BZWBK wprowadza nowe opłaty - gdzie przenieść konto ?

Rekomendowane odpowiedzi

BZ uważam za całkiem niezły bank. Wszystko zależy co komu pasuje ;)

 

Do niedawna dla mnie też był.

Ale jak mam za wszystko płacić, to sorry.

Do niedawna płaciłem 7zł za kartę, i jakiś procent od wpływów na konto walutowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założę się, ze inne banki też niedługo pójdą tym tropem. Kwestia który pierwszy zacznie ;) reszta nalapie klientów a potem podwyżki ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy klientów premium też te "udogodnienia" dotkną, kupe lat z nimi jestem i nie chce mi się przenosić.

Zapytaj u źródła, czyli na ich blogu:

https://blog.bzwbk.pl/2016/05/zmiana-taryfy-oplat-i-prowizji-od-1-sierpnia-2016-r

Założę się, ze inne banki też niedługo pójdą tym tropem. Kwestia który pierwszy zacznie ;) reszta nalapie klientów a potem podwyżki ;)

Od 1 września zgodnie z przepisami UE, ma wejść konto podstawowe czyli takie gdzie wszystko jest za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzien bede w domu, to sie przejde do swojego "opiekuna" jak to oni nazywaja :)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remy - od września br. ma zostać implementowana dyrektywa, od tego momentu banki bedą miały prawdopodobnie jeszcze rok na zaproponowanie oferty.

Do tego konto podstawowe, jak sama nazwa wskazuje, bedzie oferowało tylko podstawowe usługi, m.in. prawdopodobnie nawet bez limitu kredytowego. To nie bedzie oferta dla wszystkich.

Ja naprawdę wole tak skonfigurować konto, żeby nie mieć opłat (koszyki przelewów, przelewy zdefiniowane, płatność karta zamiast przelewy24, etc.), niż zmieniać dobrego konsultanta, którego mam w BZ i kupę fajnych ofert.

Ale tak, jak napisałem wcześniej - zależy co komu potrzebne. To tak, jak z naszymi zegarkami ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzien bede w domu, to sie przejde do swojego "opiekuna" jak to oni nazywaja :)

Konsultant da wytyczne co trzeba wdrożyć aby uniknąć opłat.

Na blogu jakiś pracownik stara się ale kiepsko mu wychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wspominany alior

konto wyższej jakości wszystko free przez pięc lat ale wpływ na rachunek  2500 lub płatność kartą na 700 zeta.

Millenium konto 360 wpływ 1000 zł

Raiffeisen konto wymarzone 3 zł za kartę

bank pocztowy konto zawsze darmowe 5 zł za kartę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w banku u swojego "opiekuna" i wszystko wiem :D Jedyne konto w 100% pozbawione jakichkolwiek opłat na tą chwilę to konto "VIP" ( przy spełnieniu konkretnych wymogów). Reszta kont zostanie obciążona dodatkowymi kosztami niestety. Konta walutowe bez zmian, jedyna restrykcja to jak w ostatnich miesiącach dodatnie saldo w wymiarze przynajmniej 20 ojro, dolarów czy czego tam kto używa. Dałem się nakręcić na to konto "VIP", zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co trzeba zrobić, żeby mieć to konto vip?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od banku, mi się udało obniżyć ten limit o ponad 50%...


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BZWBK zapłacił za reklamę mającej parcie na szkło Lewandowskiej :lol:  i  wprowadza nowe opłaty.  Zamknąłem u nich konto i wybrałem Milenium 360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat,

 

 

Co sądzicie o BGZ BNP Paribas , jakieś doświadczenia, opinie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zaczynam rozglądać się za nowym kontem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inteligo też warto sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś konto wyższej jakości w Alior Bank? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "Konto bez opłat".W ciagu 3 lat wprowadzili opłaty za przelewy internetowe i za prowadzenie konta. Od poczatku byla coroczna obowiazkowa oplata za istnienie (nie skorzystanie) limitu debetowego 500 zł w cenie 50. Konto utrzymalem tak długo,bo bylo warunkiem przyznania kredytu. Za utrzymanie nazwy konta należy się tytuł Banku Kłamczucha Sezonu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdza się po raz kolejny zasada "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma". 

Jeszcze Nest Bank wygląda sensownie, ale nie wiem czy to godna zaufania instytucja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BZWBK zorganizował konkurs z nagrodami 20zł dla osób wykonujących przelew24 kosztujący 50gr.

Wcześniej był darmowy.

Przez wiele lat miałem u nikch kartę bankomatową z której korzystałem od czasu do czasu.

Jak wydali mi nową to raz połknął mi ją bankomat przez jakiś błąd (i została zniszczona). Musiałem czekać ileś dni.

Kolejna przestała działać na terminalu i też musiałem czekać na nową.

W połączeniu z częstymi awariami i podniesionymi opłatami to bank dla...

Dobrze że są inne banki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość bankow podnioslo opłaty. Pisze tutaj na przykład o banku pekao sa w którym od wielu wielu lat miałam konto ale w tym roku miałam je zamkną bo już dość miałam płacenia za konto . Niby suma nie jest mała w skai miesiąca ale w ciagu roku się nazbiera.Przeniosłam się do alior banku. Tam przynajmniej konto jest darmowe ( trzeba tylko wykonać płatności na określona sumę). Jeszcze zastanawiałam się nad mbankiem, ale zrezygnowałam ponieważ koleżanka ma tam konto i twierdzi,ze denerwuje ją ten kolorowy interface. Tutaj porównanie poszczególnych opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszmar.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo iż banki wprowadzają różne opłaty to zawsze w ofercie konta darmowe mają.

Największym błędem jest założyć konto i przez pięć lat nie wnikać jakie nowe typy kont się pojawiają, gdy w tym momencie na stare rachunki są nakładane opłaty.

 

Obecnie w bzwbk jeśli w miesiącu pięć razy zapłacisz kartą za zakupy konto jest całkowicie za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo iż banki wprowadzają różne opłaty to zawsze w ofercie konta darmowe mają.

Największym błędem jest założyć konto i przez pięć lat nie wnikać jakie nowe typy kont się pojawiają, gdy w tym momencie na stare rachunki są nakładane opłaty.

 

Obecnie w bzwbk jeśli w miesiącu pięć razy zapłacisz kartą za zakupy konto jest całkowicie za darmo.

Bzwbk ma często awarie.

Moja karta do bankomatu psuła ię dwa razy.

Do tego 50gr opłaty za przelew24.

Opłaty za 6 przelew internetowy.

 

Ich facebook aż kipi od niezadowolonych klientów.

 

Wygląda to tak jak by ktoś chciał klientów różnymi sposobami wygonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem do banku i powiedziałem babce mnie obsługującej, że jak konta za darmo mieć nie będę to zamykam rachunek.

Bez problemu dała mi totalnie za friko. A niezadowoleni zawsze się znajdą.

Warunkiem jest jak piałem użycie karty pięć razy, kwota nie ma znaczenia.


Co do awarii nie spotkałem się.

Ale nie upieram się że są idealni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miałeś farta, bo pamiętam, że gdy wprowadzli opłaty w banku pocztowym, to tak samo powiedziałem, że jak nie zmniejszą opłaty to zamykam rachunek u nich i powiedzieli - trudno, zamykaj. I zamknąłem. Że niby nie dało się negocjować. Tak więc zależy to od polityki danego banku.

Gdyby ktoś chciał zmienić konto i interesowało was jak się kształtują opłaty w różnych placówkach to tutaj jest w miarę świeże porównanie, bo stan na 16 lipca: http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.