Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Van Percy

Złoty Schafhausen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam prośbę o pomoc. Dostałem piękny zegarek po wujku. Przeleżał sobie w szufladzie przynajmniej 30 lat (tak sądzę) i patrząc na jego stan chyba nie był za bardzo przez wujka noszony. Został mi sprezentowany już po naprawie u Bauma w Gdańsku więc niestety nie mogłem sobie zajrzeć do środka. I tu pytanie - czy możecie mi pomóc i przynajmniej w przybliżeniu podać kiedy takie modele były produkowane a może wiecie jaki to konkretnie model. Zdjęcia komórkowe na szybko więc z góry przepraszam za jakość. I jeszcze jedno pytanko - dla mojego ojca to profanacja ale ta złota bransoleta nie jest w moim stylu. Do garnituru chciałbym ładny pasek (a nawet dwa) - czarny i brąz, jeśli dobrze liczę to 18mm, powinna być złota klamerka. Co według Was najlepiej by się nadawało?

 

 

 

post-84529-0-12015200-1464218063_thumb.jpg

post-84529-0-92384900-1464218079_thumb.jpg

post-84529-0-30979600-1464218086_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale powninien tam ,,siedzieć,,  caliber 89.

ceniony mechanizm produkowanych przez IWC.

 

Zegarek prawdopodobnie z drugiej polowy lat 60tych.

 

Ja bym zostawił na bransolecie.

 

Bardzo ładny zegarek.

 

pozdrawiam a.


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz pełny opis i zdjęcia mechanizmu.

 

http://www.ronsusser.com/inventory/listing/vintage-18k-solid-gold-iwc-schaffhausen-mens-watch-1950s/

 

W tym modelu świetnie wygląda pasek bordowy, wiśniowy bądź ciemny, lakierowany brąz ale to już kwestia gustu.

 

Edit: i oczywiście gratulacje prezentu, myślę że większość z obecnych na tym forum chciałaby dostać tak klasyczny, vintydżowy model iwc w złotej kopercie ;). A to jeszcze rodzinna pamiątka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc moja pomyłka... lata 50te.  :rolleyes:


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje - bardzo ładny :)

Ja bym go jednak widział na pasku - nabierze dyskrecji i elegancji.

Co do mechanizmu - po prostu otwórz zegarek i spisz numer, będzie można dokładnie ustalić rok produkcji


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc i miło mi, że się podoba:) Widzę, że zdania co do paska/bransolety są podzielone. Ja chyba jeszcze do bransolety muszę dojrzeć więc na razie powędruje na pasek (co nie znaczy, że z niej na zawsze zrezygnuję). Co do pasków to coś polecacie szczególnego? Hirsch? A fotkę mechanizmu zrobię przy okazji wizyty u zegarmistrza. Ten dekielek jest wciskany i nie bardzo widzę tam miejsce jak to podważyć. A że nie mam wprawy to wolę oddać fachowcowi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.