Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

martinTDM

FOSSIL FS4656 lub coś podobnego do 1000PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowy na forum (kompletnie zielony w temacie) i właśnie stoję przed kupnem zegarka na co dzień (do koszuli, ale nie od garnituru, do t-shirta, polówki itp - generalnie nie do garniaka, czyli coś w stylu casual). Na zakup mogę przeznaczyć do 1000zł. Poczytałem trochę forum i wiem, że zdecydowana grupa poleca zegarki mechaniczne. Sporo jest też poleceń takich marek jak Seiko, Citizen, Orient czy Casio.

Żeby było łatwiej dodam, że najbardziej zależy mi na wyglądzie zegarka (taki jest główny powód zakupu), bo żaden ze mnie znawca tematu, więc nie potrzebuję wypasionego werka, koniecznie japońskiej czy szwajcarskiej produkcji, koniecznie mechanika czy szkła szafirowego. Zegarek ma cieszyć oko i być prosty bez zbędnych bajerów i wodotrysków.

 

Bardzo podoba mi sie model Fossil FS4656. Pewnie wielu z Was do 1000zł poleci inną markę - nie ma problemu, jestem otwarty. Mam możliwość kupna tego zegarka za ok 420zł. Co o tym myślicie? Warto? Nie warto?

pol_pl_FOSSIL_FS4656_1946_1.jpg

 

Jeśli nie wspomniany Fossil to co, podobnie wyglądającego, możecie polecić?

Czym kieruję się jeśli chodzi o wygląd zegarka?

Najlepiej skórzany pasek (ciemny: czarny, brązowy...), ewentualnie jakiś kauczuk albo pasek materiałowy - bransoleta odpada.

Ciemna (najlepiej czarna) tarcza. 

Jeśli chodzi o rozmiar, to uznajmy, że nie jest to treścią tematu :) Będę próbował zegarki, które polecicie i wtedy dobiorę właściwy rozmiar.

 

Poniżej podaję kilka innych modeli zegarków, bo też mi się podobają, a będzie łatwiej zrozumieć w czym gustuje :)

Festina F16849/3

Festina_F16849_3.jpg

Festina F16610/4
Festina_F16610_4.jpg
Festina F16843/1
Festina_F16843_1.jpg
Timex TW2P72500
Timex_TW2_P72500.jpg
Bisset Monza BSCD04BIBX
Bisset_Monza_BSCD04_BIBX.jpg
Festina F16902/1
Festina_F16902_1.jpg
Jacques Lemans 1-1586ZF
Jacques_Lemans_1_1586_ZF.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj herezja jest mówienie o marce modowej w lepszych słowach... ale ja bym wybrał cos z Fossila no. Townsman w automacie to fajny wybór.

 

Edit: Na pewno lepszy wybór niż to co zaproponowałeś a mi chodzi o: https://www.fossil.com/us/en/watches/mens-watches/mechanical/townsman-automatic-brown-leather-watch-sku-me3110p.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj herezja jest mówienie o marce modowej w lepszych słowach... 

Co dokladnie masz na mysli?

 

 

 

Na pewno lepszy wybór niż to co zaproponowałeś a mi chodzi o: https://www.fossil.c...ku-me3110p.html 

To zalezy od gustu wg mnie. Jednemu podoba sie to, drugiemu tamto, ale dzięki za zaproponowanie modelu :)

Kolory trochę nie takie, jak szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj herezja jest mówienie o marce modowej w lepszych słowach... ale ja bym wybrał cos z Fossila

A Fossil to nie jest marka modowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kwotę do 1000 zł możesz kupić naprawdę wiele modeli uznanych marek zegarkowych - zarówno z mechanizmem kwarcowym, jak i (tu głównie japońskie) automatycznym. Szukałbym czegoś z kręgów: Seiko, Citizen, Orient. 

 

Na przykład:

http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-cb0014-52e-eco-drive-promaster-air-global-radio-controlled-black-ip-sapphire-japan-pilots-watch


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Fossil to nie jest marka modowa?

 

Nie jest. W ogóle nie ma nic złego w marce modowej, o ile w podobnych pieniądzach oferuje to  co marki klasyczne. Chyba że kogoś napis w ego boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W ogóle nie ma nic złego w marce modowej, o ile w podobnych pieniądzach oferuje to  co marki klasyczne.

 

a w związku z tym, że marki modowe nie oferuje w tej samej cenie tego co marki klasyczne, nie warto kupować modówek. dopłacasz za nic nie warte logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.