Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kornach

Atmos - prośba o informacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przez przypadek staliśmy się posiadaczami zegara Atmos. Historia zegara jest trochę zawiła i nie wiem o nim wszystkiego, wiem natomiast, że jest autentyczny i nadal jest na chodzie. Moja wiedza na temat tych konkretnie zegarów ogranicza się niestety do informacji zebranych w sieci aczkolwiek jako miłośnik wszelkiego rodzaju zegarków i zegarów zdaję sobie sprawę z tego co nam się trafiło  :)  Na mechanizmie wygrawerowany jest numer: 528/1. Jeśli ktoś zechciałby powiedzieć coś więcej na temat tego konkretnego modelu będziemy wdzięczni.

 

post-91356-0-17561100-1464721752_thumb.jpg

post-91356-0-03776700-1464721763_thumb.jpg

post-91356-0-08605100-1464721778_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezwykle rzadko spotykany model. Został wyprodukowany w bardzo małej limitowanej serii w latach 1974 - 1975, W tej limitowanej serii był wyprodukowany w dwóch wersjach, część obudów i tarcz była wykonana ze stali nierdzewnej szczotkowanej, a część była wykonana z blachy mosiężnej lub stalowej mosiądzowanej i następnie szczotkowanej. 

W środku ma zamontowany mechanizm Jaeger -LeCoultre Atmos kal. 528, to standardowy mechanizm który był w tym czasie montowany prawie we wszystkich zegarach tego typu.

Niezwykłość tej limitowanej serii bierze się stąd, że jego obudowę i tarczę zaprojektował znany niemiecki projektant artykułów przemysłowych kurdyjskiego pochodzenia Luigi Colani, jest o nim i jego projektach sporo informacji w Internecie, no i ciekawostką jest to, że jego matka było Polką. :)  

Zegary z tej serii w ofercie sprzedaży pojawiają nie niezwykle rzadko i wyceniane są bardzo wysoko.

W ostatniej ofercie sprzedaży zegar ten był wyceniony na kwotę 15 000 EUR. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to całkiem fajny przypadek... "Och Marian jak Ty wszystko wiesz"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał doświadczyć takiego przypadku. :P

A Marian to jest "instytucja" - bez gadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak całkiem "różowo",to w Chinach robią repliki i sprzedają tanio. :)  

 

post-28411-0-46097100-1464781097_thumb.jpg


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niepokoją mnie mosiężne wkręty... ale to tylko takie moje... Już sprawdziłem cal. 528 miał takie :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za szybką odpowiedź. Szacunek za wiedzę. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia mechanizmu z bliska, proszę...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy mieszek wraz z obudową był już wymieniany, czy może jest nadal oryginalny. Oryginalny mieszek powinien mieć napis na zewnętrznej części obudowy taki jak tu.

post-28411-0-84622000-1464808868.jpg

 

Gdyby kol. dołączył zdjęcia mechanizmu zrobione z boku, to można byłoby zobaczyć ile jest chlorku etylu w mieszku.

Takie ujęcie jest mi potrzebne. :)

post-28411-0-25967500-1464809530_thumb.jpg

 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. Nie było mnie chwilę na forum. Na tej puszce, czyli jak kolega napisał mieszku, nie widzę tego napisu. W takim razie znaczy to, że był wymieniony. Wrzucam zdjęcie mechanizmu z boku.

post-91356-0-13115000-1465753953_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gazu w mieszku masz jeszcze dość dużo. To bardzo ładny i rzadko spotykany model i z tą ilością chlorku etylu w mieszku powinien Ci pochodzić jeszcze przez wiele, wiele lat.

 

Korzystając z okazji chciałbym poinformować potencjalnych nabywców i właścicieli tych pięknych zegarów, że u nas w Polsce można już w sposób profesjonalny napełnić mieszek i w miarę potrzeby poddać go również częściowej regeneracji. 

Można również dokonać bardzo dokładnego badania szczelności mieszka na bardzo precyzyjnych urządzeniach pomiarowych. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gazu w mieszku masz jeszcze dość dużo. To bardzo ładny i rzadko spotykany model i z tą ilością chlorku etylu w mieszku powinien Ci pochodzić jeszcze przez wiele, wiele lat.

 

Korzystając z okazji chciałbym poinformować potencjalnych nabywców i właścicieli tych pięknych zegarów, że u nas w Polsce można już w sposób profesjonalny napełnić mieszek i w miarę potrzeby poddać go również częściowej regeneracji.

Można również dokonać bardzo dokładnego badania szczelności mieszka na bardzo precyzyjnych urządzeniach pomiarowych.

 

Czy można uzyskać informację jak/po czym rozpoznać ilośc tego chlorku w mieszku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.