Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adjaro

Przeróbka kopertowej Mołni

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ten element jest w każdej Mołni i chyba we wszystkich zegarkach, z tego co zrozumiałem

to co coś przy wałku z koronką - ma coś wspólnego z nastawianiem wskazówek i chyba nie można wałka włożyć...

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, art_69 napisał:

 

W następnym mechanizmie, który już leżał po przeglądzie też był problem, tired (tak to chyba się nazywa?) ułamany - dałem następny mechanizm i w nim okazało się, że wcale nie było tego elementu.

To chyba jakiś poważniejszy kruchy problem w tych zegarkach - może ktoś ma to odkupię?

Skąd żeś jest chłopie w potrzebie ?  Tiret do 3602 czy 3601 ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, art_69 napisał:

Jeśli to nie takie same to 3601. Lublin.

Obawiam się, że nie będę mógł pomóc. Może Roman rk7000 coś ci podpowie gdzie w Lublinie można coś dobrze i szybko naprawić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z naprawą nie będę miał problemu, szukam tego elementu, ktoś ma gratis przysłać z balansem - ale i on i ja nie jesteśmy pewni czy to ta część...

Czyli na 100 % - 3601 i  02 ma różne te elementy, mam chyba taki w Mołni 3602?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, art_69 napisał:

Z naprawą nie będę miał problemu, szukam tego elementu, ktoś ma gratis przysłać z balansem - ale i on i ja nie jesteśmy pewni czy to ta część...

Czyli na 100 % - 3601 i  02 ma różne te elementy, mam chyba taki w Mołni 3602?

Tak mi się wydaje, że są  nieco różne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiret do wysokiej i niskiej molniji w kształcie jest taki sam ,różni sie wysokością tej zaznaczonej "wypustki".O ile przekładając z wyskiej do niskiej mozna go troche zeszlifowac to w drugą strone jest gorzej bo będzie za niski by wejsc w nacięcie na wałku.8275fb16379164513bda2319aec35294.jpg

Mostek remotuaru,wodzik tiret... 2af5e4c9fa8742407c9050baf0ec7807.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za profesjonalne wyjaśnienie.

Znalazłem u siebie jeszcze jeden mechanizm 15 kamieni na chodzie, ale nie mogę go wstawić, bo nie ma pasów, ani daty....

To chyba przeniosę tired z tego mechanizmu do tego co już jest po przeglądzie, a później na spokojnie znajdę następny tired.

Powiem o tym zeszlifowaniu zegarmistrzowi, ale on pewnie o tym wie... raczej nie miał tej części z Mołni 3602.

Zegarek na święta powinien być gotowy...🙂

- - -

A na czym polega uszkodzenie tego elementu to się łamie, czy ta wypustka się ściera?

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za profesjonalne wyjaśnienie.
Znalazłem u siebie jeszcze jeden mechanizm 15 kamieni na chodzie, ale nie mogę go wstawić, bo nie ma pasów, ani daty....
To chyba przeniosę tired z tego mechanizmu do tego co już jest po przeglądzie, a później na spokojnie znajdę następny tired.
Powiem o tym zeszlifowaniu zegarmistrzowi, ale on pewnie o tym wie... raczej nie miał tej części z Mołni 3602.
Zegarek na święta powinien być gotowy...
- - -
A na czym polega uszkodzenie tego elementu to się łamie, czy ta wypustka się ściera?
 
Wypustki są dwie ,ta druga z drugiej strony i na nią nakłada się wodzik.Głównie ściera sie ta ktora pracuje w wycięciu na wałku,robi sie za niska pociaga sie za koronkę by nastawić godzinę ,wałek wychodzi i zostaje w palcach ;-)

Sorry,oczywiscie na tej drugiej wypustce pracuje ramię mostka remontuaru ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze zeby temat wyczerpać ;-) tiret w późnych molnijach czyli powiedzmy z lat przełomu 80/90 nie będzie pasował do tych wczesnych 15tek i 18tek ze względu na inny sposób mocowania.Śrubkę do przykręcania zastąpiono bolcem i do remotuaru dodano sprężynujacą koncówke ktora dociska tiret.d90b3fccd69601f0c8cee64832789b4e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Gizmo77 napisał:

Będzie nowa pasówka......

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

 

A jaka tarcza będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Gizmo77 napisał:

Będzie nowa pasówka......

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

A co robisz z tarczą i kopertą, wałkiem i szkłem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co robisz z tarczą i kopertą, wałkiem i szkłem?
Te z odzysku?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja zostawiam na razie części, bo zawsze można przywrócić zegarek do życia, albo mam pomysł aby z pasówki robić taki zestaw

nowa pasówka i stare części... Chociaż mechanizmy na których pracuję są raczej zdekompletowane, a tarcze w słabych stanach.

 

W momencie gdy będę robił pasówkę z ładnego zegarka wyjściowego to zawsze będzie to zestaw aby można było powrócić do oryginalnej formy.

A coś Ci potrzeba?

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu pęknięte szkło wymienić, tam uzupełnić wskazówkę, jeszcze gdzie indziej brakuje wałka z koronką. Ewentualnie ktoś nosił Mołnię na ręku i dekiel zaczyna być prześwitujący.

 

Generalnie mam trochę tych kieszonek z różnymi stopniami ubytków. Ponieważ raczej nie robię pasówek, to większość chcę przywrócić do życia i używalności. No i właśnie brakuje a to tego, a to czego innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapasowe / odzyskane graty zawsze się magazynuje na przysłowiowe "zaś".

Dzisiaj spłodziłem takie czerwone coś. Koperta kupiona na giełdzie. Ktoś całkiem fajnie przerobił oryginalną kopertę

 

IMG_20201221_202326.jpg

IMG_20201221_202339.jpg

IMG_20201221_202359.jpg

IMG_20201221_202408.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Tajtek napisał:

Zapasowe / odzyskane graty zawsze się magazynuje na przysłowiowe "zaś".

Dzisiaj spłodziłem takie czerwone coś. Koperta kupiona na giełdzie. Ktoś całkiem fajnie przerobił oryginalną kopertę

 

I jak leży na ręce, wygodnie?

2 godziny temu, JanekTheFizyk napisał:

Tu pęknięte szkło wymienić, tam uzupełnić wskazówkę, jeszcze gdzie indziej brakuje wałka z koronką. Ewentualnie ktoś nosił Mołnię na ręku i dekiel zaczyna być prześwitujący.

 

Generalnie mam trochę tych kieszonek z różnymi stopniami ubytków. Ponieważ raczej nie robię pasówek, to większość chcę przywrócić do życia i używalności. No i właśnie brakuje a to tego, a to czego innego.

 

Jak coś będę widział to podeślę linka lub jak znajomy  będzie wystawiał.

A ze wskazówkami trochę trudniej ale ja bym się przeszedł po zegarmistrzach w okolicy - często maja nówki, ze starych zapasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, art_69 napisał:

 

I jak leży na ręce, wygodnie?

 

Jako tako. Ktoś nitował uszy na nadgarstek King Konga.  Ja mam 19 cm i koperta ledwo ledwo pasuje, ale na nato leży w miarę wygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za słabe zdjęcia .... robione telefonem. 5 i 6 w nowych gaciach.... 6 i 7 nowy "składak" na najstarszym werku jaki mam... 48 rok 3 kwartał.712d1c819c614e43ed0fb724ff584c56.jpge34d923d5c36664230f9536f2f3df90d.jpg5b9a2e06c2f710ad6699eca69a9ea854.jpg1e6c7e86782fc43f1ac759951a1fdd5d.jpg55e424865e6800e285ba97fbacb0a55d.jpg3e54d3f12386514c832e12bce4cc8535.jpgf6ae2f070a8c4069b937f6b38ccdd517.jpg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

A49de17746e564591304a4eaace00d6cd.jpg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gizmo77 napisał:

Przepraszam za słabe zdjęcia .... robione telefonem. 5 i 6 w nowych gaciach.... 6 i 7 nowy "składak" na najstarszym werku jaki mam... 48 rok 3 kwartał.
 

 

Kilka naprawdę fajnych zegarków. Czarna giloszowaną tarczą po prostu wymiata. Ostatnia super, a i kilka innych bardzo fajnych. mam tylko jeden malutki zgrzyt, a mianowicie, jak w tym mocno doświadczonym i poranionym kraju można na tarczy zegarka umieszczać symbole mocno związane z III Rzeszą ..... makabra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest propagowanie tej ideologii, daleki jestem od tego. Tarcza ukraińska i moja ułańska fantazja. Zegarek, a w zasadzie werk będzie wykorzystany do innego moda.
Cały czas poszukuję tych tarcz........
Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka



019d95236c2b04aab7f121626a2f7449.jpg9c67521983bbee697bf3f91262f2cd9f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Gizmo77 napisał:

To nie jest propagowanie tej ideologii, daleki jestem od tego. Tarcza ukraińska i moja ułańska fantazja. Zegarek, a w zasadzie werk będzie wykorzystany do innego moda.
Cały czas poszukuję tych tarcz........
Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka



 

Nie oskarżam Cię o propagowanie faszyzmu. Nie mogę jednak zrozumieć jak można to mieć i pokazywać.  Gdybym coś takiego kupił to tylko dla części, a tarcza od razu poszłaby do śmieci, albo do przemalowania.

Szukasz fajnych modeli. Mnie jakoś omijają szerokim łukiem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.