Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adjaro

Przeróbka kopertowej Mołni

Rekomendowane odpowiedzi

Do większości kopert na unitasa 6497 w miarę sprytny majster werk mołni wpasuje... Spory wybór jest tu http://www.manbushijie.com/c/case_0374

 

Sam kiedyś myślałem o takich stalowych kopertach... ale ostatecznie moja naręczna siedzi w swojej kopercie z epoki z dolutowanymi uszami. Tak sobie kiedyś ludziska radzili i raczej już tak zostawię. Ma to swój przaśny nieco, ale starodawny klimat

 

 

 

 

 

 

 

Super pasek, kupowałeś gdzieś ?? 

 

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć lub dać namiar na majstra który dolutuje takie uszyska do koperty ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Super pasek, kupowałeś gdzieś ?? 

 

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć lub dać namiar na majstra który dolutuje takie uszyska do koperty ?? 

 

Kupiłem już takiej kopercie, tyle że zegarek zapuszczony był. Oczyściłem zegar, dałem mineralne szkło i zrobiłem pasek z dwóch kawałków skóry licowej i klamerki pre-v skręcanej. To wystarczyło, że jest to od lat mój ulubiony rusek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc przyszła paczuszka. Niestety mołnia delikatnie uszkodziła się w transporcie (majster naprawi) jednak sprzedający dosłał gratisy zadośćuczynne. W konsekwencji mam: 3 mechanizmy w różnym stanie niesprawności (ciekawe czy mój majster wyczaruje z nich dwie sztuki), 3 tarcze (biała wypukła ze wzorem, biała gładka, czerwona wypukła ze wzorem troszkę porysowana. 3 zestawy wskazówek: czarne, niebieskie, srebrne bez sekundnika.

 

26958250424_314b4b6756_c.jpg

 

 

Aha i kopertę zamówiłem taką:

26958823594_ab5095f3d6_c.jpg

Edytowane przez adjaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gitara - tarczę weź czerwoną a mechanizm z tej na dole z niebieskimi wskazówkami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gitara - tarczę weź czerwoną a mechanizm z tej na dole z niebieskimi wskazówkami 

Nic dodać nic ująć. Posłuchaj Pawła a będzie pięknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gitara - tarczę weź czerwoną a mechanizm z tej na dole z niebieskimi wskazówkami 

 

Dokładnie tak to widzę czerwona tarcza + werk i niebieskie wskazówki (ewentualnie ta biała tarcza).

Jedynie nie umiem za bardzo paska w myślach dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Do koperty wrzuciłbym bordową tarczę + srebrne łapki + werk najstarszej. Pasior czarny z bordowym przeszyciem.

NIebieskie łapki nie pasują imho do bordowej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do koperty wrzuciłbym bordową tarczę + srebrne łapki + werk najstarszej. Pasior czarny z bordowym przeszyciem.

NIebieskie łapki nie pasują imho do bordowej tarczy.

Tak tak jak tarcza bordowa to wskazówki od niej - w moim poście wyżej chodziło mi o to że mechanizm z tej co ma niebieskie wskazówki bo tam powinien być ten stary zdobiony a same strzałki jak najbardziej od bordowej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety brak sekundnika. Może u majstra się znajdzie.

Edytowane przez adjaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Wałek od koronki będziesz musiał skrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę dopowiem.Czerwona tarcza może okazać się za wysoka przy mechanizmie od niskiej molniji .Będzie problem ze wskazówką godzinową która będzie za głęboko sidziała, tulejka od sekundnika będzie za krótka bo oś sekundowa w 15tce jest niższa.Sekundnik da się założyć od 18 tki czyli wyższej.

Edytowane przez jac-st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszła właśnie koperta :) w nowym miesiącu rozpoczynamy składanie. Wskazówki i mechanizm od starszej mołni, tarcza biała ze wzorkiem. Tak postanowiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja życzę następnego takiego...na wysokiej molniji ...;-) Powodzenia w robieniu pierwszej !

 

post-63389-1466537526,4498_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Panerai" to bardziej ten ;-)...tylko że już z ukraińską tarczą :-)

 

post-63389-1466542186,5851_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18j we współczesnej stalowej kopercie

post-54348-0-54611200-1468487679_thumb.jpg

post-54348-0-91581300-1468487691_thumb.jpg

post-54348-0-49974100-1468487710_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancka....tylko ukraińskie koperty nie są stalowe.... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancka....tylko ukraińskie koperty nie są stalowe.... ;-)

Z tego co mi wiadomo to sa, ale moze niech sie ktos jeszcze wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na tych kopertach kilka moliniji przez siebie zrobionych... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na tych kopertach kilka moliniji przez siebie zrobionych... ;-)

to co to, chrom? Edytowane przez 25kamil25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce pomylić nazwy materiału ale są to koperty pochromowane .Często jest problem z zaciskaniem dekli .Trzeba wtedy poddtoczyc i mój master potwierdził że to nie metal....Są znacznie lżejsze od metalowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce pomylić nazwy materiału ale są to koperty pochromowane .Często jest problem z zaciskaniem dekli .Trzeba wtedy poddtoczyc i mój master potwierdził że to nie metal....Są znacznie lżejsze od metalowych.

Jeżeli jest coś chromowane to powinieneś widzieć w miejscu podtoczenia inny materiał

 

Pozdrawiam

gregory23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce pomylić nazwy materiału ale są to koperty pochromowane .Często jest problem z zaciskaniem dekli .Trzeba wtedy poddtoczyc i mój master potwierdził że to nie metal....Są znacznie lżejsze od metalowych.

A dekle nie sa zakrecane?

Na forum nie raz slyszalem, ze te z aukro sa stalowe. Nawet sami na aukcjach pisza ze sa ze stali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakiś metal i potem chromowany - to samo powiedział niedawno majster - dekle są wciskane na cieniutką uszczelkę góra i dół 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.