Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adjaro

Przeróbka kopertowej Mołni

Rekomendowane odpowiedzi

To może dokładniej,toczony był pierścień szklanego dekla który jest metalowy i polerowany .W razie uszkodzenia przy toczeniu łatwo go przepolerowac co z chromem nie bardzo się da.Koperta jest chromowana i dlatego często trudno zacisnąć dolny czy górny pierścień.

Edytowane przez jac-st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod ten temat, skąd szanowni koledzy bierzecie koperty? (jakieś sprawdzone namiary? najlepiej coby była stalowa). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od ukraińskich kopert wolę chińskie stalowe...od chińskich sprawdzonych sprzedawców.Kopertę pod mechanizm 6497 łatwo daje się przysposobić .Polecam rzucić okiem na zatokę ...w sklepach bezpośrednio taniej .

Edytowane przez jac-st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Mołnia się składa, liczę że po weekendzie będzie gotowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zaliczyłem od Was zimny (niestalowy) prysznic...

przecież nie będę teraz traktował tej mołni-cudeńka ...raszplem!

 

@adjaro, miałeś przez moment gołą kopertę w łapkach - czy także wg Ciebie, to jakiś bliżej niezidentyfikowany stop pokryty chromem?


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany, że to stal. Spytam mojego majstra co on sądzi i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone!  koperta mołni-pasówki, którą wyżej zaprezentowałem, jest ponad wszelką wątpliwość wykonana ze stali nierdzewnej!


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dobrze to wiedzieć, nie załapałem się na zbiorowy zakup Yakovleva, ale może następnym razem :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Warto też przeglądać ukraińskie aukro, gdyż jest tam coraz więcej wzorów tarcz i kopert pod pasówki :) Tylko uważajcie, niektóre są kartonowe :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i gotowa :)

 

Hej ta tarcza jest oryginalna czy malowana? Nie widziałem takich białych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest "wyciskana " tzn.ażurowa i oryginalna z krytej molniji.....jeżeli można się wtrącić.Częściej występują takie bordowe .

Edytowane przez jac-st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Super są te Wasze pasówki i już Was nie lubię. Zaraziłem się nimi. :D Postanowiłem że i ja muszę chociaż jedną taką mieć. Mechanizm już mam namierzony.

:)

 

Jeszcze takie pytanie mi się nasunęło dotyczące koperty. Jak już kupię kopertę to czy oryginalny wałek naciągu będzie pasował czy będę musiał szukać drugiego? W kopercie którą sobie upatrzyłem nie wygląda na to żeby był w komplecie. Aha i przedewszystkim czy ta koperta będzie pasowała do mojego mechanizmu?

 

koperta

 

mechanizm znalazłem taki (zdjęcie z internetu)

5df6e856b77d.jpg

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Proszę o odpowiedź na pytanie z poprzedniego postu. Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

No i gotowa :)

 

Jest wspaniała !

 

I od razu przepraszam za pytanie, jestem leniem. Jakie wymiary ma koperta? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź na pytanie z poprzedniego postu. Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Z tego co zauważyłem u siebie to ori wałek trzeba skrócić i nagwintować. Nawet ten wałek który był w zestawie także jest do skrócenia. Edytowane przez gekoniasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze Gekoniasty. Skrócić i nagwintować czyli mieć ogarniętego majstra który potrafi odpuścić wałek bo to tez współcześnie okazuje się problemem. Te wałki mają tendencje do pękania.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzynka 1,2 za kilka zł.ze znanego portalu.Końcówkę wałka z gwintem odpuścić nad gazem a czasem i nie.Wsadzić w uchwyt i powoli pół obrotu do przodu ,ćwierć do tylu i idzie...plus satysfakcja duża :-) Dodam że w zestawie z ukraińską kopertą są wałki na całej długości gwintowane ,wystarczy skrócić tyle że są cieńsze od oryginalnych i mają 0.9.Wykorzystując taki wałek do chińskiej koperty ,chińska koronka wtedy nie pasuje.

Edytowane przez jac-st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

I już jestem odrobinę mądrzejszy. :) Dzięki Panowie. Rozumiem że tamta koperta będzie pasowała do pokazanego mechanizmu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasowała ale przypuszczam będzie potrzebny pierscień centrujacy, bo ten który jest może być za cieńki .Jeszcze jedna rzecz to to że jeżeli wtawisz tarczę pod molniije czyli 39mm lub 38mm to może być trochę "zakryta".Koperta jest dla tarcz od 36.7-39.

 

ps.zobacz tu ,większy wybór,po rejestracji niższe ceny

http://www.dajiwatch.com/c/watch-case_0393

Edytowane przez jac-st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Będzie pasowała ale przypuszczam będzie potrzebny pierscień centrujacy, bo ten który jest może być za cieńki .Jeszcze jedna rzecz to to że jeżeli wtawisz tarczę pod molniije czyli 39mm lub 38mm to może być trochę "zakryta".Koperta jest dla tarcz od 36.7-39.

 

ps.zobacz tu ,większy wybór,po rejestracji niższe ceny

http://www.dajiwatch.com/c/watch-case_0393

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie bardzo ładne pasówki, pomyślałem, że też sobie zrobię :)

Na początek zrobiłem kopertę (a raczej uszy ;) ) w starym stylu; dziś po pracy :D

post-68064-0-68096300-1472317819_thumb.jpgpost-68064-0-67875800-1472317906_thumb.jpg

Teraz muszę poszukać ładnej tarczy :) nie śpieszy mi się, poczekam na coś ładnego, starego i taniego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to czekam jeszcze tylko na tarczę, która jest w torbie roznosiciela,post-68064-0-50806900-1472575073_thumb.jpg

Jeszcze wczoraj "modliłem" się nad włosem, który miał dziwny kształt spirali, ale dziś okazało się że późni 1 minutę na około 20-22 godz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło. Uszy lutowałeś? Czy jakiś inny patent zastosowałeś?


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.