Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adjaro

Przeróbka kopertowej Mołni

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Bedzie z tego pasówka. Mam już koperte i drugą tarczę. Ale najpierw chciałem doprowadzić sam werk do porządku. Bo jeśli się nie da to musze szukać części lub wsadzić nowszy werk ktory mam(ten grubszy, bez pasów i zdobień)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj że jak kupiłeś kopertę ppd starszy werk to ten nowszy może się do niej nie zmieścić...


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to kupiłem tą koperte bo widziałem zdjęcia że siedział w niej ten starszy werk. Ale dopiero zegarmistrz mi powie czy coś z tym zrobi. Wiem że starszy werk jest cieńszy.Myślę że ktoryś na pewno będzie pasował i mam nadzieję że właśnie ten starszy. Zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej można oddać tarczę do przemalowania (wysyłkowo, u mnie brak takich atrakcji)?


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy projekt. Wariacja na temat "Molnia Arctic" trochę z przymrużeniem oka. (dla znających bukwy) ;-)

post-65551-0-05892300-1511699216_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Nowy projekt. Wariacja na temat "Molnia Arctic" trochę z przymrużeniem oka. (dla znających bukwy) ;-)

Fajny pomysł. Zmienił bym tylko oznaczenia kierunków na rosyjskie. Tak żeby współgrało z resztą. С, Ю, В, З.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super tarcze. Zrobisz którąś? Czy tylko projektujesz?


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super tarcze. Zrobisz którąś? Czy tylko projektujesz?

Robię.

Poza ostatnią która fizycznie powstanie w bieżącym tygodniu to inne już są w moich pasówkach (poza tymi które w realu nie spełniły założeń)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekam na zdjęcia z niecierpliwością i również byłbym zainteresowanym zakupem czegoś w stylu łosia lub arktiki :) jestem właśnie na etapie budowy pasówki i dorwałem "zwykłą" arktikę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia fajna. Daj zdjęcia gotowych, chętnie zobaczę bo też się zastanawiam nad zrobieniem pasówki :) 

 

Wolf, gdzie kupiłeś kopertę i jaką? Dzięki za info:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia fajna. Daj zdjęcia gotowych, chętnie zobaczę bo też się zastanawiam nad zrobieniem pasówki :)

 

Wolf, gdzie kupiłeś kopertę i jaką? Dzięki za info:)

Nie kupowałem sam koperty, załatwił to za mnie mój majster będąc na giełdzie staroci w Bytomiu. Tam zawsze są ukraińcy i mają tych dobroci cały karton. Nie mam pod ręką fotki, ale taka trochę w stylu urala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię.

Poza ostatnią która fizycznie powstanie w bieżącym tygodniu to inne już są w moich pasówkach (poza tymi które w realu nie spełniły założeń)

I nie dzielisz się z kolegami z forum? Ani ich pokazaniem, ani sposobem wykonania, kosztem produkcji... Chętnych trochę jest :)

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wielu sposobów opisanych na tym forum i innych które dotyczyły technologii termicznego barwienia stali. Metody z wykorzystaniem palnika i mosiężnych płytek, opiłków etc nie spełniły przyjętych założeń. Moja metoda jest chyba autorską, w każdym razie nie znalazłem nic o takim podejściu do tematu. Jako element grzewczy wykorzystałem starą lutownicę w której grocie wywierciłem otwór w który wkładam gwintowaną część śrubki. Istotna jest znajomość wykresu opisującego zmiany w stali podczas ogrzewania, (można je znaleźć w sieci) w tym konkretnym przypadku zależność temperatury i koloru (i kolejności zmian barwy stali) ja przypomniałem sobie stare wykłady z technologii metali. W skrócie, po żółto-pomarańczowym płynnie przechodzi w właściwy odcień błękitu. Bardzo szybko także przechodzi w kolejne tonacje które nie są do tego celu właściwe. (przynajmniej dla mnie). Bardzo istotne jest wcześniejsze wypolerowanie i odtłuszczenie śrub. To i cała tajemnica. :-)

 

 

Dziękuję :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy projekt. Wariacja na temat "Molnia Arctic" trochę z przymrużeniem oka. (dla znających bukwy) ;-)

 A ja jeśli mogę, podzielę się z Wami tęsknotą za tarczą Arctica, nie ma ktoś może? Sypiać nie mogę, oczy wypłakałem... nawet pogoda za oknem przestała cieszyć ;)

Pomóżcie bracia ( i siostry)....

 

A przy okazji słuchając pilnie porad kolegów co do składania pasówki poczyniłem coś takiego. Kopertę trzeba było nieco przetoczyć bo nie składała się za bardzo, wałek spasować i dociąć , jednak ślicznie leży na ręce...

post-78685-0-29113000-1511943904_thumb.jpg

Edytowane przez krywoj75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Ci wyszła, a i pasek też niczego sobie :)


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Ci wyszła, a i pasek też niczego sobie :)

I całość trzyma się kupy. Znaczy pasuje do siebie :) zazdroszczę umiejętności pachorobnych.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię.

Poza ostatnią która fizycznie powstanie w bieżącym tygodniu to inne już są w moich pasówkach (poza tymi które w realu nie spełniły założeń)

A nie pokusiłby się kolega coby taką tarcze wykonać w rozmiarze 38mm do mecha 3602? Taką w wersji Arctic co do bukw chętnie bym coś dopisał po swojemu jak coś ;-) choruje na Arctica... Edytowane przez krywoj75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwale moją pierwszą pasówką którą niedawno ukończyłem :)

post-101036-0-74740300-1513161463.jpg

post-101036-0-33735400-1513161467.jpg

post-101036-0-50908800-1513161559.jpg

Edytowane przez Arek0402

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio, Podłubałem trochę w szufladzie i takie cudo wydłubałem. :)

post-68064-0-39401300-1513362082_thumb.jpgpost-68064-0-58606500-1513362112_thumb.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były takie zegarki i teraz też są robione ale 12 powinna być na godzinie 1-2


Jak byś go nie założył to będzie do góry nogami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.