Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adjaro

Przeróbka kopertowej Mołni

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna ze ładniejszym werkiem

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Piękne zdjęcie mechanizmu :)

Ale tarczy to innej poszukaj bo warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza klasyczna pasówka Mołni w moim stadzie  :D  Dwie następne w przygotowaniu   :D  

Wszystko powstaje z podwójnych egzemplarzy lub luźnych gratów złożonych do kupy  :D

W tym egzemplarzu dołożyłem lumę w  oryginalnych wskazówkach   :D

 

post-46446-0-83179600-1524304751_thumb.jpgpost-46446-0-36136100-1524304738_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna :) Koperta z olx czy jakieś inne źródło ?

 

OLX  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem w piątek jeszcze dwie sztuki w tej samej kopercie  :D

post-46446-0-43390100-1524925849_thumb.jpgpost-46446-0-10889900-1524925866_thumb.jpgpost-46446-0-65620100-1524926005_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek chce mieć mołnię na każdy dzień tygodnia. I jedną dodatkową dla psa :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki  :D  Na razie przerobiłem podwójne egzemplarze z krytym deklem, ale pewnie jeszcze coś się wydzierga  ;)

Po długich wewnętrznych bojach postanowiłem zrobić u siebie takie porządki. Kieszonek nie noszę, a pasówki będę nosił. Pewnie nie tak często jakbym chciał bo zaraz emigruję do lasu, ale na wypady do cywilizacji będzie w sam raz  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Czy jest ktoś w tym wątku, kto robi takie pasówki? Projekt bardzo mi się podoba, ale nie mam ani czasu ani doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Czy jest ktoś w tym wątku, kto robi takie pasówki? Projekt bardzo mi się podoba, ale nie mam ani czasu ani doświadczenia.

Nie jest to trudne i nie trzeba dużo czasu. Jeśli kupisz molnie podwójnie krytą wystarczy dokupić kopertę i po robocie(dwie śrubki odkrecasz, koperty od gościa z Rzeszowa są idealne). Chyba że chcesz inną tarcze to zostaje jeszcze przełożyć tarcze i wskazówki.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czy możesz dać namiary na "gościa z Rzeszowa"? 

 

Czemu musi być podwójnie kryta? Kwestia wymiarów czy ławości wyciagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok, a czy możesz dać namiary na "gościa z Rzeszowa"?

 

Czemu musi być podwójnie kryta? Kwestia wymiarów czy ławości wyciagania?

To wszystko zależy od tego czy chcesz wymieniać tarcze czy chcesz dobrać kopertę (ułożenie walka na12 lub na 3). Starsze molnie te z "ładniejszym werkiem 3601 (iskra)" wałek mają 12. Wtedy musisz szukać koperty z wałkiem na 12 lub zmienić tarcze i wtedy masz wałek na 3 ale też sekundnik na 9. Molnie podwójnie kryte te nowsze maja mechanizmy 3602 i wałek masz na 3, jeśli podoba Ci się tarcza oryginalna kupujesz tylko kopertę ok 120pln. Skąd jesteś? Bo możesz odebrać sobie kopertę od gościa z Rzeszowa np. w Bytomiu. Na targu staroci. Werki różnią się nieznacznie od siebie 3601 werk niższy tarcza 39mm, werk 3602 wyższy tarcza 38mm. Wszystko się da dobrać i pasuje idealnie. W poprzednich moich postach dałem zdjęcia obu werków z nowymi tarczami i wałkiem na 3.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gizmo77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od tego czy chcesz wymieniać tarcze czy chcesz dobrać kopertę (ułożenie walka na12 lub na 3). Starsze molnie te z "ładniejszym werkiem 3601 (iskra)" wałek mają 12. Wtedy musisz szukać koperty z wałkiem na 12 lub zmienić tarcze i wtedy masz wałek na 3 ale też sekundnik na 9. Molnie podwójnie kryte te nowsze maja mechanizmy 3602 i wałek masz na 3, jeśli podoba Ci się tarcza oryginalna kupujesz tylko kopertę ok 120pln. Skąd jesteś? Bo możesz odebrać sobie kopertę od gościa z Rzeszowa np. w Bytomiu. Na targu staroci. Werki różnią się nieznacznie od siebie 3601 werk niższy tarcza 39mm, werk 3602 wyższy tarcza 38mm. Wszystko się da dobrać i pasuje idealnie. W poprzednich moich postach dałem zdjęcia obu werków z nowymi tarczami i wałkiem na 3.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

W celach "porządkowych" dopisze ze i molnija niska/cieńka na 15 tu kamieniach ( starsza ,pasy waskie i szerokie) i wysoka/ grubsza na 18 tu kamieniach (pasy szerokie i bez pasów) to mechanizmy 3602.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwie cyfry to jak zapewne większości wiadomo to średnica mechanizmu, natomiast 02 oznacza mechanizm z boczną sekundą zaś 03 z boczną sekundą i urządzeniem antywstrząsowym. Zaś 01 to mechanizm bez sekundnika - występuje głównie w zegarkach dla niewidomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwie cyfry to jak zapewne większości wiadomo to średnica mechanizmu, natomiast 02 oznacza mechanizm z boczną sekundą zaś 03 z boczną sekundą i urządzeniem antywstrząsowym. Zaś 01 to mechanizm bez sekundnika - występuje głównie w zegarkach dla niewidomych.

Ok, ale ns olx i alledrogo sa molnie z dolna sekunda i kalibrem 02? Czyli nie wszystkie 02 maja boczna sekunde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W tym przypadku dolna sekund i boczna sekunda to to samo, sekundnik jest zawsze po przeciwnej stronie mechanizmu niż koronka

Edytowane przez Obik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak boczna sekundą oznacza inną niż centralna.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Boczna sekunda jest tym samym co dolna sekunda. Różnica polega na tym że mechanizm jest obrócony (koronka z 12 na 3) i założona inna tarcza (ta która ma nadrukowany mały sekundnik na god. 9). Cała tajemnica. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od tego czy chcesz wymieniać tarcze czy chcesz dobrać kopertę (ułożenie walka na12 lub na 3). Starsze molnie te z "ładniejszym werkiem 3601 (iskra)" wałek mają 12. Wtedy musisz szukać koperty z wałkiem na 12 lub zmienić tarcze i wtedy masz wałek na 3 ale też sekundnik na 9. Molnie podwójnie kryte te nowsze maja mechanizmy 3602 i wałek masz na 3, jeśli podoba Ci się tarcza oryginalna kupujesz tylko kopertę ok 120pln. Skąd jesteś? Bo możesz odebrać sobie kopertę od gościa z Rzeszowa np. w Bytomiu. Na targu staroci. Werki różnią się nieznacznie od siebie 3601 werk niższy tarcza 39mm, werk 3602 wyższy tarcza 38mm. Wszystko się da dobrać i pasuje idealnie. W poprzednich moich postach dałem zdjęcia obu werków z nowymi tarczami i wałkiem na 3.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Hej,

Jestem z Częstochowy, więc raczej wysyłka.

Masz namiary na tego gościa od kopert? Znalazłem jakieś na olx ale nie po 120 pln, sporo drożej. Poważnie rozważam, żeby dać fajną tarczę z dobrą lumą, a'la PILOT, skoro już mam się bawić w "montaż" własnego zegarka. Jest trochę tarcz na alledrogo, ale żadna mi nie pasuje. Są jakieś inne źródła? NA zatoce też bida. Poza tym wydaje mi się, że werk 3603 to jakiś mityczny jest, nigdzie nie znalazłem takiego modelu Mołni na sprzedaż, nawet w archiwalnych aukcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podoba się werk z mołni z lat 50tych. 3601. Mam nowe tarcze z Ukrainy kupione na olx i u mojego zegarmistrza. Luma nawet daje radę.

Hej,

Jestem z Częstochowy, więc raczej wysyłka.

Masz namiary na tego gościa od kopert? Znalazłem jakieś na olx ale nie po 120 pln, sporo drożej. Poważnie rozważam, żeby dać fajną tarczę z dobrą lumą, a'la PILOT, skoro już mam się bawić w "montaż" własnego zegarka. Jest trochę tarcz na alledrogo, ale żadna mi nie pasuje. Są jakieś inne źródła? NA zatoce też bida. Poza tym wydaje mi się, że werk 3603 to jakiś mityczny jest, nigdzie nie znalazłem takiego modelu Mołni na sprzedaż, nawet w archiwalnych aukcjach.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3603 to werk z antywstrząsem - ciężko kupić bo nie występował w Mołniach z lat 80-90 ani wczesniejszych.

Jakby ktoś miał namiar na kopertę do niskiej Molni to poproszę o link :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3603 to werk z antywstrząsem - ciężko kupić bo nie występował w Mołniach z lat 80-90 ani wczesniejszych.

Jakby ktoś miał namiar na kopertę do niskiej Molni to poproszę o link :)

Ma wystawione na olx po 120,00, wałek na 3:00. 660757688 Marek Pietrucha koło Rzeszowa. Ma też mnóstwo kopert do innych zegarków i pasowek. Wiadomość nie służy celom marketingowym lecz ma ułatwić "życie" poszukującym.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.