Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adjaro

Przeróbka kopertowej Mołni

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś była tańsza...

 

Na Ali za 26$

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez cecon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam takiej koperty jak ma kolega jac...z wałkiem na 12 jakby ktoś coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj taki mix. 5089144b43ec37854eedb463e8e85aa7.jpg

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

I Jeszcze jedna fota51e0740d10df7affa0c177db74ee5f9c.jpg

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się podoba

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by i dwudziestkę z Marcelim Nowotką

Ladny. Ale ja bym tam wolal jakas rublowke wstawic.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz z tarcza z rubla.... Dziś skończony. .. a8b60ea26f8d5dad6e6306de89e74050.jpg

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Skończony dwa dni temu - bo przyszła tarcza, werk czekał ponad miesiąc w między czasie był pomysł ze złoceniem .....35526a1e74eca1edaa8d783230d7df88.jpg1b1251a0a3010892233e9229ef404ccd.jpg

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

No i małe stadko62adade2c68f8d90cd6471e0c8dfe17f.jpg

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Czeka jeszcze jedna moneta - pomysł już jest .... Ale do zrobienia werk i trzeba kopertę kupić.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, Panie bardzo ładnie

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozwolę sobie zapytać jeśli to nie tajemnica, jak redukujesz grubość tarczy/monety... W końcu monety są grubsze a do tego wysokość osi wskazówek ma pewne ograniczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozwolę sobie zapytać jeśli to nie tajemnica, jak redukujesz grubość tarczy/monety... W końcu monety są grubsze a do tego wysokość osi wskazówek ma pewne ograniczenia...

Bardzo ogólnie to na tokarce. Grubość prawie jak oryginał. Średnica już ręcznie.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gizmo77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,
chciałbym się przywitać ze wszystkimi bo jestem tu nowy :).
Ale znalazłem się tu nie bez powodu, gdyż mam wiele pytań dot. zegarków a zwłaszcza na początek o mołni kieszonkowej, której jestem posiadaczem a w zasadzie trzech: dwie z sekundą na 9 i jedna na 6.
Pod wpływem przeglądania internetu pod kątem tuningu zegarków i chęci posiadania tej jednej jedynej (mołni) narodził się w mojej głowie pomysł aby posiadane zegarki przywrócić do u/życia. Ze względu na to, że podobają mi się ich tarcze - jeden z nich nawet dla tarczy zakupiony - ale to nic szczególnego bo jest to chyba strażak (bordowa tarcza z tłoczeniem) i 2 zwykłe z białą tarczą to chciałbym zrobić z nich pasówki. Jak zdążyłem już zauważyć nie ja jeden wpadłem na taki pomysł :) .
Mam mnóstwo pytań, ale najpierw:
1. czy warto zachowywać mechanizmy (jeden uszkodzony) czy lepiej zainwestować w jakiś inny pasujący? Czy mechanizmy st36 lub 6497 są cokolwiek warte?
2. czy koperta o średnicy 44mm jest odpowiednia do ww mechanizmu i jak się "ułoży" tarcza - będzie? jakie jeszcze części są potrzebne do montażu i czy pierścienie centrujące - jeśli są - to są wystarczające?
3. czy ktoś jest w stanie pomóc w złożeniu takiego zegarka lub utwierdzić mnie w przekonaniu, że dam radę złożyć je samodzielnie mając podstawowe zdolności manualne?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam wszystkich,

chciałbym się przywitać ze wszystkimi bo jestem tu nowy :).

Ale znalazłem się tu nie bez powodu, gdyż mam wiele pytań dot. zegarków a zwłaszcza na początek o mołni kieszonkowej, której jestem posiadaczem a w zasadzie trzech: dwie z sekundą na 9 i jedna na 6.

Pod wpływem przeglądania internetu pod kątem tuningu zegarków i chęci posiadania tej jednej jedynej (mołni) narodził się w mojej głowie pomysł aby posiadane zegarki przywrócić do u/życia. Ze względu na to, że podobają mi się ich tarcze - jeden z nich nawet dla tarczy zakupiony - ale to nic szczególnego bo jest to chyba strażak (bordowa tarcza z tłoczeniem) i 2 zwykłe z białą tarczą to chciałbym zrobić z nich pasówki. Jak zdążyłem już zauważyć nie ja jeden wpadłem na taki pomysł :) .

Mam mnóstwo pytań, ale najpierw:

1. czy warto zachowywać mechanizmy (jeden uszkodzony) czy lepiej zainwestować w jakiś inny pasujący? Czy mechanizmy st36 lub 6497 są cokolwiek warte?

2. czy koperta o średnicy 44mm jest odpowiednia do ww mechanizmu i jak się "ułoży" tarcza - będzie? jakie jeszcze części są potrzebne do montażu i czy pierścienie centrujące - jeśli są - to są wystarczające?

3. czy ktoś jest w stanie pomóc w złożeniu takiego zegarka lub utwierdzić mnie w przekonaniu, że dam radę złożyć je samodzielnie mając podstawowe zdolności manualne?

 

Pozdrawiam.

1. Czy warto? Mam i te chińskie i 3601 i 3602. Jak dla mnie warto zostawić szczególnie dla tego fajnego cykania.

2. Średnica koperty ta zew. to nie wszystko. Są gotowce więc po co wyważać drzwi szczególnie kiedy zaczynasz. Na Olx zamawiasz kopertę i wałek no i może koronkę. Koperty są dedykowane pod te mechanizmy.

3. Jeśli mechanizm jest ok, to potrzebujesz kompletu śrubokrętów, praski do zaciśnięcia koperty, pilnika i czegoś do skrócenia wałka.

4. Jeśli lubisz wyzwania i masz chociaż "małe" zdolności manualne to warto. Jeśli się nie uda zawsze zostaje zegarmajster.

Powodzenia

 

 

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do Mołni nie ma tarcz/przeróbek w moim guście :/ Ogólnie zachorowałem na ten mechanizm bo tani i głośny ;) Ale przeglądam oferty na portalach i niestety wszędzie to samo. Jak bym zobaczył 43mm Mołnię z tarczą taką jaką ma np Stowa Antea (zegarek za ponad 4k!)  - czyli w stylu Bauhaus - to było by to. Średnio mi sie widzi nosić zegarek z czołgiem czy czerwoną gwiazdą na tarczy. Nie moje klimaty ;)

Jesli znacie jakieś namiary na takie przerobione Molnie to bym skorzystał. Nie żebym chciał chciał mieć podróbkę Stowy, albo mieć wypasioną Mołnię za 2k. Raczej chciałbym mieć zegarek z tanim, dobrze znanym mechanizmem i tarczą na którą przyjemnie będzie popatrzeć ;)


Zim, Poljot Signal, Tissot Seastar, Stowa Flieger, G-Shock, Seiko Orange Monster. Budziki Slava, zegary Majak i Mołnia, Poljot De Luxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do Mołni nie ma tarcz/przeróbek w moim guście :/ Ogólnie zachorowałem na ten mechanizm bo tani i głośny ;) Ale przeglądam oferty na portalach i niestety wszędzie to samo. Jak bym zobaczył 43mm Mołnię z tarczą taką jaką ma np Stowa Antea (zegarek za ponad 4k!) - czyli w stylu Bauhaus - to było by to. Średnio mi sie widzi nosić zegarek z czołgiem czy czerwoną gwiazdą na tarczy. Nie moje klimaty ;)

Jesli znacie jakieś namiary na takie przerobione Molnie to bym skorzystał. Nie żebym chciał chciał mieć podróbkę Stowy, albo mieć wypasioną Mołnię za 2k. Raczej chciałbym mieć zegarek z tanim, dobrze znanym mechanizmem i tarczą na którą przyjemnie będzie popatrzeć ;)

Taka?post-93671-1541238174,0832_thumb.jpeg

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Czy taka?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181103/72315dceaa3dc64be78eda97d4eb6ba8.jpg[/img

0ef712e3d5710ff069bec72babad9e4a.jpg69fb60485a86732f878e4b64e26dad74.jpg

b297bcfdb34ddd4976ef55f05fb7b0fe.jpg

Edytowane przez Gizmo77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gizmo77 czy takie tarcze można gdzieś kupić/zamówić?


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gizmo77 czy takie tarcze można gdzieś kupić/zamówić?

Dziś będę dzwonił czy, które, i na kiedy byłyby dostępne,

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

O którą mam zapytać?

Edytowane przez Gizmo77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką 263 też bym przytulił. Najlepiej jakby była beżowa, ale biała też fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

O którą mam zapytać?

Pytaj o wszystkie takie jasne proste też mi się podobują i chętnie bym wziął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.