Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adjaro

Przeróbka kopertowej Mołni

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mozecie podrzucić jakieś aktualne konkretne miejsca gdzie kupujecie koperty, tarcze? Trzeba celować w średnicę co najmniej 36 mm (na mechanizm)?
Od jakiegoś czasu też mi chodzi po głowie pasowka z Mołnii ale nigdy jeszcze czegoś takiego nie robiłem

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze najczęściej mają 38-39mm. Wybór tarcz oprócz oryginalnych, modowane na allegro, wystarczy wpisać.

Koperty na aliexpress na mechanizm chiński unitas 6497. Tam zwykle tarcze wchodzą od 38-38,9 mm ale i na 37 mm są. Polecam zakręcane koperty nie zaciskane. 

Pamietaj kupić np na olx wałki gwintowane z koronką. Żeby nie niszczyć przez skracanie oryginałów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperty nie są w zestawie z wałkami?

A dlaczego nie polecasz kopert zaciskowych?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińskie koperty z zakręcanym deklem, są w zestawie z koronką, uszczelką i pierścieniem ustalającym werk. Wałka nie ma. Pierścień zaś nie nadaje się do Mołni. Trzeba sobie dorobić.

Ukraińskie z zaciskanym deklem też nie mają wałków. Trzeba wszystko kupować osobno

16 minut temu, art_69 napisał:

Koperty nie są w zestawie z wałkami?

A dlaczego nie polecasz kopert zaciskowych?

 

Odnośnie zaciskanych kopert.  Są ładne, ale jest jeden podstawowy problem. Bez konkretnej mocnej prasy sam tego nie zamkniesz / złożysz. Jeśli już będziesz miał złożony, a zobaczysz paproch na tarczy lub będziesz chciał wyregulować werk to samodzielnie nie otworzysz bez pomocy młotka.

Jedyne wyjście to zlecenie komuś przetoczenia czy też przeszlifowania  kopert tak aby ułatwić zaciskanie i otwieranie.

Edytowane przez Tajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem na to uwagi ale rzeczywiście kolega kupił kopertę w Chinach i powiedział, że wałka nie było...

 

W mojej kopercie z Ukrainy, był wałek, może są różne zestawy... Z tym zaciskaniem dekla to muszę się zapytać osoby, która tą pasówkę

robiła, bo na pewno praska była ale była za mała, więc nie wiem  czy nie dało się zacisnąć bez praski.

Jeśli chodzi o otwieranie dekla, to była specjalna szczelina do podważania nożykiem, zegarek był raz otwierany... ale też nie mogę

tego sprawdzić, bo zegarka nie mam u siebie.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, art_69 napisał:

Nie zwróciłem na to uwagi ale rzeczywiście kolega kupił kopertę w Chinach i powiedział, że wałka nie było...

 

W mojej kopercie z Ukrainy, był wałek, może są różne zestawy... Z tym zaciskaniem dekla to muszę się zapytać osoby, która tą pasówkę

robiła, bo na pewno praska była ale była za mała, więc nie wiem  czy nie dało się zacisnąć bez praski.

Jeśli chodzi o otwieranie dekla, to była specjalna szczelina do podważania nożykiem, zegarek był raz otwierany... ale też nie mogę

tego sprawdzić, bo zegarka nie mam u siebie.

Mam dwie pasówki w kopertach  ukraińskich kupionych u nas. Praktycznie bez zegarmistrza i jego naprawdę solidnej prasy oraz ostrego noża i młotka nic nie jestem wstanie zrobić.  Tutaj zestawy to po prostu prywatna inicjatywa i inwencja twórcza  sprzedającego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tajtek napisał:

Mam dwie pasówki w kopertach  ukraińskich kupionych u nas. Praktycznie bez zegarmistrza i jego naprawdę solidnej prasy oraz ostrego noża i młotka nic nie jestem wstanie zrobić.  Tutaj zestawy to po prostu prywatna inicjatywa i inwencja twórcza  sprzedającego. 

 

Ale masz takie prostokątne, fabryczne wycięcie aby podważyć dekiel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mam, ale to nic nie zmienia wobec ekstremalnie ciasnego spasowania elementów. Wiem, że niektórzy koledzy zlecali lub sami przetaczli lub szlifowali elementy łączące, aby osłabić spasowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to na plus, bo koperta bardziej pyłoszczelna.

Wiadomo jak jest lepszy dostęp to otwiera się tylko po to aby doregulować.

Chociaż ja właściwie nigdy tego nie robię, więc to mi nie przeszkadza.

 

A możesz pokazać dla porównania jak wygląda koperta z deklem zakręcanym i wciskanym

od strony mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta chińska wg mnie ładniejsza ciut większa, z pierścieniem i koronką. Wałek zakupiony w Polsce. Pierścień plus mechanizm ma luzy ale można dorobić np z teflonu albo kombinować z tym z zestawu. Wchodzi większa tarcza. 6a9746faf4762719c452dd73e5318077.jpg&key=32f5b455e38a427bffe5c01ba33b0523085fc2fd101794ed2a7c36c0de52677718979012a84ed2515848ee5b3ef7a630.jpg&key=7932407d1e030171632b35ab86134d38a36e16387a0f875df09db1f91a3cf8acae2a3acae60c252ed5a44d850e33357f.jpg&key=101acb40694e58253a3ce7609c111cfe3654271d77a0776c16c82ff5cc02ce39

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te chińskie koperty, pomimo tego, że jest napisane, że są do Mołni, były robione pod inny mechanizm i markę - z tego powodu nie ma też wałka.

 

Wchodzi większa tarcza, czyli jaka? Tarcza Mołni ma chyba 39 mm.

Kiedyś spotkałem się z kopertami do Mołni z tarczami o wymiarze 48 mm.

 

Czyli te chińskie koperty, pomimo tego, że jest napisane, że są do Mołni, były robione pod inny mechanizm i markę - z tego powodu nie ma też wałka.

 

Wchodzi większa tarcza, czyli jaka? Tarcza Mołni ma chyba 39 mm.

Kiedyś spotkałem się z kopertami do Mołni z tarczami o wymiarze 48 mm.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluje na taką tarczę jay Gizmo pokazał, chetnie przytulę jak ktoś ma..

Teraz w kwestii zaciskanych- od pewnego czasu na olx były takie zaciskane które trzeba bylo toczyć bo sie nie zamykały, a żeby zamknąć trzeba na prasce.

Wałki w zestawie sie nie znajdują niestety.

Teraz kwestia mechanizmu i koperty. Jak kupisz te od 6497 powinny być wpasowane mają ten sam rozmiar co mołnia, rozstaw osi pod tarczę, ale...inny rozstaw nóżek tarcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, art_69 napisał:

Czyli te chińskie koperty, pomimo tego, że jest napisane, że są do Mołni, były robione pod inny mechanizm i markę - z tego powodu nie ma też wałka.

 

Wchodzi większa tarcza, czyli jaka? Tarcza Mołni ma chyba 39 mm.

Kiedyś spotkałem się z kopertami do Mołni z tarczami o wymiarze 48 mm.

 

Czyli te chińskie koperty, pomimo tego, że jest napisane, że są do Mołni, były robione pod inny mechanizm i markę - z tego powodu nie ma też wałka.

 

Wchodzi większa tarcza, czyli jaka? Tarcza Mołni ma chyba 39 mm.

Kiedyś spotkałem się z kopertami do Mołni z tarczami o wymiarze 48 mm.

 

Chińskie koperty nie są robione do Mołni tylko do chińskich werków, ale opisane wcześniej kalibry chińskie, a właściwie dedykowane im koperty, umożliwiają zamontowanie werku Mołni z oryginalną tarczą od wersji z podwójnym deklem.

Jak sama nazwa "pasówka" wskazuje, trzeba wykazać trochę inwencji twórczej aby wszystko skompletować spasować i zmontować. 

Wszystko zostało już w tym temacie omówione krok po kroku jak koledzy robią sobie pasówki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, krywoj75 napisał:

Poluje na taką tarczę jay Gizmo pokazał, chetnie przytulę jak ktoś ma..

Teraz w kwestii zaciskanych- od pewnego czasu na olx były takie zaciskane które trzeba bylo toczyć bo sie nie zamykały, a żeby zamknąć trzeba na prasce.

Wałki w zestawie sie nie znajdują niestety.

Teraz kwestia mechanizmu i koperty. Jak kupisz te od 6497 powinny być wpasowane mają ten sam rozmiar co mołnia, rozstaw osi pod tarczę, ale...inny rozstaw nóżek tarcz.

 

Zapytam  się kolegi, on ma, może sprzeda - nie wiedział, że trzeba coś przerabiać przy dopasowaniu mechanizmu...

 

Ale jak się ma kwestia tej koperty  od 6497 do mechanizmu wysokiej i niskiej Mołni. No i nie za bardzo się orientuje czy 15 kamieniowa i 18 kamieniowa niska Mołnia to takie mechanizmy i różnią się tylko ilością kamieni?

44 minuty temu, krywoj75 napisał:

 

 

 

15 minut temu, Tajtek napisał:

 

Jak sama nazwa "pasówka" wskazuje, trzeba wykazać trochę inwencji twórczej aby wszystko skompletować spasować i zmontować. 

Wszystko zostało już w tym temacie omówione krok po kroku jak koledzy robią sobie pasówki. 

 

Te informacje są z przed roku - szybko się to dezaktualizują....

Z tego co wiem w tej chwili są już koperty, które pasują bez przeróbek i to zarówno, do niskiej jak i wysokiej Mołni. Jest ich kilka rodzajów od koperty 40 mm, poprzez 43,44 do chyba 46 albo 48

Znajomy już to sprawdzał...

15 minut temu, Tajtek napisał:

 

 

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj spytaj.

 Co do kopert jest prosty sposób. Patrz na opinie klientów. Są zdjęcia z zamontowanymi 3602 i opisem jak pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, art_69 napisał:

 

Zapytam  się kolegi, on ma, może sprzeda - nie wiedział, że trzeba coś przerabiać przy dopasowaniu mechanizmu...

 

Ale jak się ma kwestia tej koperty  od 6497 do mechanizmu wysokiej i niskiej Mołni. No i nie za bardzo się orientuje czy 15 kamieniowa i 18 kamieniowa niska Mołnia to takie mechanizmy i różnią się tylko ilością kamieni?

 

 

 

Te informacje są z przed roku - szybko się to dezaktualizują....

Z tego co wiem w tej chwili są już koperty, które pasują bez przeróbek i to zarówno, do niskiej jak i wysokiej Mołni. Jest ich kilka rodzajów od koperty 40 mm, poprzez 43,44 do chyba 46 albo 48

Znajomy już to sprawdzał...

 

 

Tu masz przykład koperty z AE. Tarcza 38,9mm pasuje idealnie. 

IMG_20201213_192703.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krywoj75 napisał:

Tu masz przykład koperty z AE. Tarcza 38,9mm pasuje idealnie. 

 

 

Kolega rzucił sobie wyzwanie - nie będzie sprzedawał koperty.

 

Do tego doszedłem, że tarcze o takich wymiarach pasują do tej koperty - dlatego pewnie jest jest napisane, że koperta do Mołni.

Szkoda tylko, że mechanizm nie pasuje. Ale jak widać na forum ludzie sobie radzą...

Może i kolega sobie poradzi tylko zapłaci ciut więcej.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, art_69 napisał:

 

Kolega rzucił sobie wyzwanie - nie będzie sprzedawał koperty.

 

Do tego doszedłem, że tarcze o takich wymiarach pasują do tej koperty - dlatego pewnie jest jest napisane, że koperta do Mołni.

Szkoda tylko, że mechanizm nie pasuje. Ale jak widać na forum ludzie sobie raczą...

Może i kolega sobie poradzi tylko zapłaci ciut więcej.

 

Ale jak to raczą? I czemu nie pasują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzą - literówka.

To nie jest ta koperta z Chin co Gizmo77 napisał, że mechanizm i pierścień ma luzy?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę 😉 i dam znać jak będzie trochę czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radzą - literówka.
To nie jest ta koperta z Chin co Gizmo77 napisał, że mechanizm i pierścień ma luzy?
Koperta Chińska pod kaliber 6497/6498. W pierścieniu jest delikatny luz, można sobie z tym poradzić. dba255026746ed7caf8440f095878ea1.jpg294ef89ed100384b0779354851069579.jpg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można coś wymyślić na ten luz... Mnie jednak strasznie irytuje jak w zegarku coś nie jest dopasowane...

 

Do znajomego jadą już koperty do wysokiej i niskiej Mołni, które są robione dokładnie pod te mechanizmy.

Wolę pracować na idealnie dobranych elementach. Mam nadzieję, że znajomy się nie myli...

 

W tle cztery różne projekty (właściwie to 5) oparte na mechanizmie Mołni.😃

- - -

Do takiej złotej koperty trudno mi dobrać odpowiednią tarczę, wskazówki złote mam...

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te co znajomy ściąga to nie wiem skąd i nie wiem czy będą pasowały...


 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.