Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adjaro

Przeróbka kopertowej Mołni

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście ze nie kończą 😊 radocha jest gdy na taki uratowany mechanizm w stalowej kopercie dasz wlasna tarczę którą zaprojektujesz na ten przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem taki zestawik. Jutro wyprawa po paski 😉

IMG_20201215_202143.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krywoj75 napisał:

No i jak spasowanie werku?

U mnie super. Pierścień ustalający  z mosiądzu i sprawa z głowy :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z zestawu nie pasują do werku Mołni. Dają za dużo luzu i mechanizm lata jak chce. średnica zewnętrzna ok, ale wewnętrzna za duża. Trzeba sobie gdzieś dorobić. Niektórzy pisali, że jakoś sobie radzą z tymi pierścieniami od werków chińskich z zestawu, ale mnie nie bawi upychanie jakichś blaszek, papierów czy czort wie czego. Przecięcie i zmniejszenie średnicy wewnętrznej, automatycznie spowoduje zmniejszenie średnicy zewnętrznej. Najlepiej dorobić lub jak spotkałem się z tym wydrukować

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak zapytam przez "latanie" rozumiesz że góra dół w kopercie? Nie że na boki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krywoj75 napisał:

a tak zapytam przez "latanie" rozumiesz że góra dół w kopercie? Nie że na boki??

Zdecydowanie na boki. Góra dół nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się jeszcze balansów załatwić do Mołni ale w podzięce za to że ich nie mam mogłem wybrać taka tarczę i wskazówki...

Zakładam, że te wskazówki pasują do obu tarcz?

 

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, art_69 napisał:

Nie udało mi się jeszcze balansów załatwić do Mołni ale w podzięce za to że ich nie mam mogłem wybrać taka tarczę i wskazówki...

Zakładam, że te wskazówki pasują do obu tarcz?

 

 

Wskazówki muszą przede wszystkim pasować do osi mechanizmów. Te prawdopodobnie pasują. Z długością też nie powinno być problemu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny pasować do mechanizmu... Do jasnej tarczy zawsze można wymienić na tradycyjne czarne, a do czarnej tarczy mniejszy wybór wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, art_69 napisał:

Nie udało mi się jeszcze balansów załatwić do Mołni ale w podzięce za to że ich nie mam mogłem wybrać taka tarczę i wskazówki...

Zakładam, że te wskazówki pasują do obu tarcz?

 

w (1).jpg

w (2).jpg

 

Eeejjj ta srebrna jest obrzydliwa i przynosi pecha na którego ja jestem zaszczepiony. Możesz mi ją wysłać jakby co, bedę z uśmiechem dźwigać ten krzyż za Ciebie... 🤣

Edytowane przez krywoj75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę jest obrzydliwa, człowiek trzymał ją pod ladą, wstydził się pokazywać... bez flaszki się nie obeszło - ale flaszka to za tą kopertę, nie wiem jak będzie ale może zmieści się stary mechanizm, podobno koperta dopasowana. Uwierzyłem na słowo. Jednak dopiero jak do fachowca wyślę to się okaże czy to prawda.

Nijak nie mogę rozpoznać -  jest taka sama jaką miałem wcześniej.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi do tej tarczy najbardziej podobają się ori wskazówki. A na 3, 4 i 5 zdjęciu nowy nabytek dzisiaj poczta przyniosla....4415f5daa699c51768853a9535be7feb.jpg&key=f03fb7186165ac374566f4e6f6419eb10ae41b85388a418368d1818a29388aee6731052bf7aff57a5ecb5051767ff613.jpg&key=aa112e054550d73e7736e3eaa51be91314ba983772aa9ffae98f7745228ca37fc5a82e4169e86d56a42678f4bd980945.jpg&key=126e8ab7c93f5b6a353823eae5ec5ffe7c2925a73093fb14098c01e8d7d1a7c0cc2f4e51029d93b24fa621b25faac197.jpg&key=682115b777f8aa87856ea9455c10d57a977c850d2d7e6b604b16a64ba3265da3a3b3a7de954d807d4c4e0bc156963cb3.jpg&key=9d50bf04a905ab545e5a86718e4f0bc4779681a459c36e10e95888af0d0287b1

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gizmo77 napisał:

Mi do tej tarczy najbardziej podobają się ori wskazówki. A na 3, 4 i 5 zdjęciu nowy nabytek dzisiaj poczta przyniosla....

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka


 

Super.  Na czarnej tarczy to jest taki finezyjny malunek czy jest giloszowana? Zdecydowanie nie potrzebujesz tego :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam i ja.... przepraszam za jakość zdjęć... Tarcza gilosz.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Fajne wskazówki...131fb6247d288c7d5dfdb568da5de0f8.jpg9a0814a43ad6cf88de363e7d992bac89.jpg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Gizmo77 napisał:

Mi do tej tarczy najbardziej podobają się ori wskazówki. A na 3, 4 i 5 zdjęciu nowy nabytek dzisiaj poczta przyniosla....

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka


 

 

Też się zgadzam ori wyglądają bardzo dobrze - ale takie już zrobiłem... chciałem spróbować  czegoś nowego.

Twój nowy nabytek ma oryginalna tarczę od Mołni czy to ktoś niezależnie produkuje. Orientujesz się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej nowe produkcje szukałem tej tarczy prawie dwa lata.... aż w końcu kupiłem cały zegarek....

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt takiej prasówki ?
Kopertowa Mołnia po Dziadku leży w szufladzie i czeka ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Obecnie ORIENT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, piotrek148 napisał:

Jaki koszt takiej prasówki ?
Kopertowa Mołnia po Dziadku leży w szufladzie i czeka ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wszystko zależy od tego co masz i co chcesz osiągnąć. Gotowe pasówki na rynku chodzą od 250/300zł w górę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu problem przy robieniu pasówki: Mołnia kupiona od gościa z typu - ignorancja nie jest mi obca.

Kupiłem starą niską Mołnię, zegarek 100 % sprawny - ale co to znaczy jak zegarek bez przeglądu?

Żadna forma argumentacji z tego typu człowiekiem nie prowadzi do niczego dobrego, bo myśli, że rozmowa jest po

aby zmniejszyć cenę.

A ja chcę kupić sprawny zegarek.

 

Podczas pełnego serwisu okazuje się, że jedna cześć jest uszkodzona i zegarek nie może chodzić prawidłowo...

To już nie chodzi o to, że zegarek 100% sprawny tylko czy uda się go zrobić do Wigilii.

Życzcie mi szczęścia...🙂

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaaak szczęście to bardzo ważna rzecz, ważniejsza od pieniędzy. Ci na Titanicu mieli kasę ale szczęścia zabrakło. 

Trzumam kciuki tez czekam na dwa mechy z poważniejszymi usterkami do odbioru.🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, krywoj75 napisał:

Taaaaak szczęście to bardzo ważna rzecz, ważniejsza od pieniędzy. Ci na Titanicu mieli kasę ale szczęścia zabrakło. 

Trzumam kciuki tez czekam na dwa mechy z poważniejszymi usterkami do odbioru.🤔

 

W następnym mechanizmie, który już leżał po przeglądzie też był problem, tired (tak to chyba się nazywa?) ułamany - dałem następny mechanizm i w nim okazało się, że wcale nie było tego elementu.

To chyba jakiś poważniejszy kruchy problem w tych zegarkach - może ktoś ma to odkupię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.