Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adjaro

Przeróbka kopertowej Mołni

Rekomendowane odpowiedzi

Koperta ukraińska do mechanizmu 3602, w chińskiej raczej  będzie mechanizm latał i trzeba będzie dopasowywać...

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, art_69 napisał(-a):

Koperta ukraińska do mechanizmu 3602, w chińskiej raczej  będzie mechanizm latał i trzeba będzie dopasowywać...

A gdzie taka można kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są koperty w necie - te chińskie są prawdopodobnie zakręcane, a te ukraińskie (na które trafiłem) są wciskane... Mnie zegarmistrz sprawdzał, bo osoby które sprzedawały nie wiedziały czy dokładnie pasują... Te które miałem i pasowały były z Charkowa... No i były jeszcze różne koperty do niskiej i do wysokiej Mołni - także sprawa skomplikowana.

 - - -

Rozważ jednak kupienie gotowej pasówki. Tak naprawdę to cena pasówek w okolicy 350 zł nie jest zła. Cena tarczy + koperta z wałkiem i koronką,  wskazówki plus mechanizm, dalej przegląd całego zegarka - to wszystko wyjdzie w bardzo podobnej kwocie.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z kopertami Ukraińskimi jest taki, że często są bardzo mocno spasowane i zamknięcie poszczególnych elementów tj. ramki ze szkłem i dekla do korpusu, wymaga użycia profesjonalnej, mocnej praski lub szlifowania.

Swego czasu kupiłem kilka takich kopert, wyglądają super, ale najdrobniejsza czynność  (złożenie, regulacja itp) wymaga wręcz kowalskiej roboty.

Koperty z Chin dostępne są na Aliiiiiii i czasami na Aleeee. Tutaj dekle są zakręcane. Wymagają zastosowania pierścienia ustalającego werk w kopercie.  Kolega ma takie pierścienie wykonane w/g mojego rysunku (dorobił dla mnie i dla siebie kilka sztuk), myślę, że może też dotoczyć coś dla spragnionych za małe co nieco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tajtek napisał(-a):

Problem z kopertami Ukraińskimi jest taki, że często są bardzo mocno spasowane i zamknięcie poszczególnych elementów tj. ramki ze szkłem i dekla do korpusu, wymaga użycia profesjonalnej, mocnej praski lub szlifowania.

(...)

 

Przy pasówkach, które miałem robione na kopertach ukraińskich, a były to dwa rodzaje kopert do Mołni 3601 i 3602 obawiałem się tego, że nie mam praski. Zegarmistrz też widział w tym problem, bo miał praskę ale chyba nie o tak dużym rozmiarze żeby pasowała do Mołni. Ostatecznie spasował to i nie było problemu. Nawet zanosiłem mu po tygodniu pasówkę do przejrzenia, bo mechanizm działał, a sekundnik zatrzymywał się lub spadł.  Musiał więc ponownie zdemontować i szkło z przodu. i dekiel - nie mówił, że miał jakiś problem z demontażem lub spasowaniem części.

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2022 o 19:47, Tajtek napisał(-a):

Problem z kopertami Ukraińskimi jest taki, że często są bardzo mocno spasowane i zamknięcie poszczególnych elementów tj. ramki ze szkłem i dekla do korpusu, wymaga użycia profesjonalnej, mocnej praski lub szlifowania.

Swego czasu kupiłem kilka takich kopert, wyglądają super, ale najdrobniejsza czynność  (złożenie, regulacja itp) wymaga wręcz kowalskiej roboty.

Koperty z Chin dostępne są na Aliiiiiii i czasami na Aleeee. Tutaj dekle są zakręcane. Wymagają zastosowania pierścienia ustalającego werk w kopercie.  Kolega ma takie pierścienie wykonane w/g mojego rysunku (dorobił dla mnie i dla siebie kilka sztuk), myślę, że może też dotoczyć coś dla spragnionych za małe co nieco.

 

Potwierdzam że zdarzają sie takie rzeczy jeśli idzie o zaciskowe to czasem zdarzało się że dekiel wystrzelił spore naprężenia były. Ogólnie wolę zakręcane.

 

Tu właśnie taka na szybko zaprojektowana tarcza w militarnym stylu dwudziestolecia międzywojennego.

 

IMG_20220327_173105.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2022 o 13:45, art_69 napisał(-a):

Koperta ukraińska do mechanizmu 3602, w chińskiej raczej  będzie mechanizm latał i trzeba będzie dopasowywać...

W chińskich montuję różne tarcze do mechanizmów Mołni. Jeśli doładujesz tarczę z odkrytej nie będzie problemu z lataniem. Można dodatkowo pod śruby mocujące mechanizm w oryginalnej kopercie założyć blaszki z zestawu, sprzedawane z kopertą. Nie latają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jarek08s napisał(-a):

Już po przeszczepie

16484591061083125512869018054942.jpg

16484591437113377249917746462528.jpg

Najklasyczniejsza klasyka ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jarek08s napisał(-a):

Już po przeszczepie

 

 

I na jaką kopertę trafiłeś, trzeba było coś w środku dopasowywać? Sprzedający podał jakieś bliższe informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem na olx pasowke ala szturman od gościa co składa,zadzwoniłem do niego czy ma może kopertę i tak od słowa do słowa doszło do tego że mu wysłałem a on mi złożył. Cala operacja bez mojej molniji (82zl na allegro) wyszła mnie 178zl z przesylkami w obie strony

Ze szczegółów wiem tyle że koperta ukraińska,pracy niewiele,jedynie wałek z koronką trzeba dac nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2022 o 17:13, jarek08s napisał(-a):

Kiedyś kupiłem na olx pasowke ala szturman od gościa co składa,zadzwoniłem do niego czy ma może kopertę i tak od słowa do słowa doszło do tego że mu wysłałem a on mi złożył. Cala operacja bez mojej molniji (82zl na allegro) wyszła mnie 178zl z przesylkami w obie strony

Ze szczegółów wiem tyle że koperta ukraińska,pracy niewiele,jedynie wałek z koronką trzeba dac nowy

 

Trochę się zmieniło. Mołni w dobrym stanie, zwłaszcza kamieni pod osią balansu, coraz mniej, koperty stalowe z Ukrainy przestaną płynąć do nas na jakiś czas. Wałki to niewielki problem, można w pełni gwintowane kupić na allegro za 15zł.

W Ukraińskich kopertach zdarzał się problem  z zamykaniem, trzeba było delikatnie podtoczyć, żeby praska zamknęła. 

Od pewnego czasu używam chińskich do własnych tarcz, nic nie lata, a można dodatkowo mechanizm zablokować na blaszkach, Koperta zakręcana także wygodna. Sugeruję tu stosowanie blaszek nie grubszych niż 0,4mm do własnych projektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa ciepłe wyroby pełnokrwiste. Dziś dostałem koperty, dziś złożone

IMG_20220529_191032.jpg

IMG_20220529_175845.jpg

IMG_20220529_190610.jpg

IMG_20220529_190815.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złote a skromne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

Nabyłem, taką z werkiem z 53r niska ze starym gwieździstym logo zastanawiam się, czy nie wymienić koperty na współczesną z przezroczystym delkem, bo ta jest lekko styrana no i może wskazówki i tarcze na jakąś ładniejszą, czy zostawić jak jest? Bardzo jestem ciekaw waszego zdania, zegarek mi się podoba, ale czegoś mi brakuje, przede wszystkim chciałbym, aby był widoczny ładny mechanizm.

IMG_20230108_124412.jpg

IMG_20230108_124515.jpg

IMG_20230108_124503.jpg

IMG_20230108_124506.jpg

IMG_20230108_124523.jpg

IMG_20230108_124414.jpg

IMG_20230108_124448.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adamoto napisał(-a):

Dzień dobry :)

Nabyłem, taką z werkiem z 53r niska ze starym gwieździstym logo zastanawiam się, czy nie wymienić koperty na współczesną z przezroczystym delkem, bo ta jest lekko styrana no i może wskazówki i tarcze na jakąś ładniejszą, czy zostawić jak jest? Bardzo jestem ciekaw waszego zdania, zegarek mi się podoba, ale czegoś mi brakuje, przede wszystkim chciałbym, aby był widoczny ładny mechanizm.

 

 

 

 

 

 

Chyba dobrym pomysłem będzie wyeksponowanje tego pięknego mechanizmu

Ja bym założył na przykład taką tarczę https://www.olx.pl/d/oferta/tarcza-cyferblat-zegarka-molnia-molnia-molnija-pasowka-CID87-IDRkt2l.html


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie Mołnia ale też radziecka kieszonka przerobiona na naręczny ... Paseczek oczywiście własna robota.

IMG_20230111_193216.jpg

IMG_20230111_193207.jpg

IMG_20230111_193414.jpg

IMG_20230111_193315.jpg

IMG_20230111_193232.jpg

,Wprawdzie nie Mołnia ale też radziecka kieszonka przerobiona na naręczny ... Paseczek oczywiście własna robota.

IMG_20230111_193216.jpg

IMG_20230111_193207.jpg

IMG_20230111_193414.jpg

IMG_20230111_193315.jpg

IMG_20230111_193232.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ZIM..był...(jako kieszonka)

 

 

 

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krywoj75 napisał(-a):

Wprawdzie nie Mołnia ale też radziecka kieszonka przerobiona na naręczny ... Paseczek oczywiście własna robota.

IMG_20230111_193216.jpg

IMG_20230111_193207.jpg

IMG_20230111_193414.jpg

IMG_20230111_193315.jpg

IMG_20230111_193232.jpg

,Wprawdzie nie Mołnia ale też radziecka kieszonka przerobiona na naręczny ... Paseczek oczywiście własna robota.

IMG_20230111_193216.jpg

IMG_20230111_193207.jpg

IMG_20230111_193414.jpg

IMG_20230111_193315.jpg

IMG_20230111_193232.jpg

Zdjęcia coś się nie ładują...


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sanik napisał(-a):

  

IMG_20230113_185753.jpg

Śliczny,gdzie zdobyc taką kopertę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jarek08s napisał(-a):

Śliczny,gdzie zdobyc taką kopertę?

Dawno już temu na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie po dwóch latach temat gen Hermaszewski zamknięty dzięki koledze Kacperek_77u, Mołnia precyzyjna naprawiona (wymiana pękniętego kamienia).

DSCN1543.jpg

DSCN1546.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.