Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie nie mój budżet  Będę raczej wypatrywał używanego SBGV007 lub po prostu wezmę SBGP003.
Na Spring Drive czas też przyjdzie  
Ja szukalem 0.5 roku i nic sie nie pojawilo a kolega bugs nie chcial swojego sprzedac. Zostalo mi kupic nowego, ostatnią szt z Noble Place.

Bądź wytrwaly w poszukiwaniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to nie tajemnica, jaka była cena za nowego?
11.5

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mkrzycho79 napisał:

11.5

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

jakby Ci się kiedyś znudził i nie był zatwardziały jak Bugs to daj znać ;) 

Edytowane przez pioter007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze Grand Seiko.

GS SBGX23 lub 263 jest na moim radarze na pierwsze "biednie"- budżetowe Grand Seiko. Jest jeszcze nowy model SBGP011 lub 009 i trochę większa koperta. Jakieś opinie lub podpowiedzi, jestem zupełnie zielony co do GS. 

Alternatywa (czy GS jest alternatywą już sam nie wiem 😜) jest Tudor BB 36 aczkolwiek 3 z kolei Tudor... 🤔 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferta moim zdaniem dobra, to świetny model w starszej wersji - przez niektórych preferowanej.
Serwis można już zrobić w EU, na Zaratsu jedzie jednak do Japonii i jest to dodatkowo płatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zaratsu to chyba ogarnie Lapinist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaratsu to chyba ogarnie Lapinist

Tak, za rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cierpliwy jestem ;) a co do samego serwisu zegarka - widzę, że to model z 2013 roku, zakładając najgorsze - nie miał pewnie robionego serwisu - jaki jest koszt w EU i komu to zlecam? Noble Place? Zibi? Ktoś inny? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, pioter007 napisał(-a):

Ja cierpliwy jestem ;) a co do samego serwisu zegarka - widzę, że to model z 2013 roku, zakładając najgorsze - nie miał pewnie robionego serwisu - jaki jest koszt w EU i komu to zlecam? Noble Place? Zibi? Ktoś inny? :) 

przejrzyj:

 

https://www.grand-seiko.com/nl-en/support#completeservice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.fratellowatches.com/grand-seiko-did-it-again-meet-the-slgh005-with-white-birch-dial/#gref

 

Grand-Seiko-SLGH005-1.jpg

 

Mam troche mieszane uczucia. Z jednej strony znow swietna tarcza pokazujaca mistrzostwo GS bo nie oszukujmy sie - umieja robic fajne tarcze.

Z drugiej strony mam gdzies z tylu glowy wrazenie, ze to kolejny odgrzewany kotlet a ja czekam na cos naprawde nowego i rewolucyjnego.

Ja wiem, ze GS czuje sie najlepiej w klasycznych designach i takowe wychodza im najlepiej ale przy ich mozliwosciach technicznych chce po prostu wiecej :)

 

Jak wasze wrazenia?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

 

 

W zupełności zgadzam się z stwierdzeniem że GS mógł by coś zrobić bardziej sportowego. A ten nowy model to trochę taki "zmarznięty" snowflake, nic zbytnio nowego. Za to serce jest ciekawe, dużo lepiej wyeksponowane niż starsze modele, duży plus, bo jest się czym pochwalić. 

 

Ja mam chęć ściągnąć USA jeden z tych modeli, które jak dla mnie są bardziej sportowe i ciekawe kolorystycznie 👍

 

Soko_Bamboo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tarcza bardzo fajna. Dodatkowo jest to nowy mechanizm w wersji bez limitacji. Ale niestety cena tego nie rekompensuje. Bo to raptem 500 euro mniej w stosunku do slgh003. Nowy mechanizm jest naprawdę bardzo dobry i z każdym kolejnym dniem stabilizuje się jeszcze bardziej. Ale w porównaniu do snowflake wychodzi chyba spora różnica w cenach retail. 

Edytowane przez PiotrekL

The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że potrafią robić hipnotyzujące tarcze. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ktoś mocno zaszalał z tą ceną. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że te 55k wcześniej było szalone ale się sprzedał, ciekawe za ile ten realnie pójdzie bo że pójdzie to raczej pewne.
Edit - ten za 55 jednak wrócił z trochę wyższą ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy pasiorek do mojego staruszka sbgv wykonany z skóry krokodyla nilowego by M.Pigeon.

20210217_111850.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.