Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog
Napisano (edytowane)

Witaj w elitarnym klubie posiadaczy Credora :rolleyes:

post-35141-1467749769,384_thumb.jpg

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były w galerii Mokotów, nie pamiętam nazwy sklepu, ale na piętrze, tak na skos od Kruka zRolexami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Już tam nie ma, podobno wyjechały do salonu w Gdyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, od rana waham się z kupnem GSa :D co równa się z faktem, że mój związek wisi na włosku. Myślę, jak tu kobietę przekonać...wcześniej uparcie myślałem o śnieżynku, ale wpadł mi w oko (dzięki recenzji na anglojęzycznym forum) mocno niedoceniany model. Ja kocham prostotę w zegarkach (stąd ostatni zakup) i im mniej na tarczy, tym lepiej. Jeszcze nie miałem zegarka bez daty, a ten przemawia do mnie i to wręcz krzyczy "weź mnie!" :D Odciągnijcie mnie od niechybnej zguby i powiedzcie, że brzydki.

 

NaveNofh.jpg

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buuu kwarc ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, od rana waham się z kupnem GSa :D co równa się z faktem, że mój związek wisi na włosku. Myślę, jak tu kobietę przekonać...wcześniej uparcie myślałem o śnieżynku, ale wpadł mi w oko (dzięki recenzji na anglojęzycznym forum) mocno niedoceniany model. Ja kocham prostotę w zegarkach (stąd ostatni zakup) i im mniej na tarczy, tym lepiej. Jeszcze nie miałem zegarka bez daty, a ten przemawia do mnie i to wręcz krzyczy "weź mnie!" :D Odciągnijcie mnie od niechybnej zguby i powiedzcie, że brzydki.

 

 

To jest SBGX009?

Brzydki nie jest :) , i kosztuje rozsądne pieniądze jak na GS, tylko zwróć uwagę że dość mały - 36,5mm, no i nie dostajesz genialnej gieesowskiej bransolety. W tych pieniądzach z jasnych masz też SBGX063 - ciekawa tarcza + data i bransoleta, lub drożej większy SBGV005 w kopercie takiej jak Hi-Beat.

Kwarcowe GSy to bajka.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużych :D

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest SBGX009?

Brzydki nie jest :) , i kosztuje rozsądne pieniądze jak na GS, tylko zwróć uwagę że dość mały - 36,5mm, no i nie dostajesz genialnej gieesowskiej bransolety. 

Hejka. Tak, to SBGX009. Ja lubię małe koperty, bo mam bardzo mały nadgarstek. Taki Alpinista SARB017 jest dla mnie akurat, a obecny SARX019 już lekko przytłacza. Ja nienawidzę baransolet wszelkiej maści - pierwsze co robię po zakupie zegarka, to szukam odpowiedniego paska. :)

 

P.S. Dzięki za podpowiedzi - nad SBGV005 nawet się zastanawiałem (bardziej ze względu na niebieską sekundówkę - jakiś fetysz), ale to już 40mm; trochę dużo na moją "dziecięcą" łapę :D Muszę się z tą decyzją przespać.

Dlaczego kwarc? Bo nie mam ani jednego, same automaty. O co chodzi z tym, że kwarcowe GSy to bajka? Ogólnie, są bardzo zachwalane na zachodnich forach.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajka w sensie że świetne, to chyba jedne z najlepszych kwarcowych mechanizmów jakie można znaleźć w zegarkach.

Skoro wolisz mniejszy to rozważ też SBGV063 - data się przydaje a jak nie lubisz bransolet to jestem przekonany że tą od GS byś polubił, ona jest taka jak cały zegarek - na pierwszy rzut oka niepozorna, a po dokładnym obejrzeniu i ponoszeniu okazuje się dopracowana do bólu, perfekcyjna w najdrobniejszych szczegółach i megawygodna, zwłaszcza na niedużą rękę. A jak jednak nie podejdzie to zawsze można zdjąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-48316-0-93470800-1468354563_thumb.jpg

 

Oprócz 'automatów' istnieją jeszcze 'manuale"-gdyby ktoś zapomniał....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajka w sensie że świetne, to chyba jedne z najlepszych kwarcowych mechanizmów jakie można znaleźć w zegarkach.

Skoro wolisz mniejszy to rozważ też SBGV063 - data się przydaje a jak nie lubisz bransolet to jestem przekonany że tą od GS byś polubił, ona jest taka jak cały zegarek - na pierwszy rzut oka niepozorna, a po dokładnym obejrzeniu i ponoszeniu okazuje się dopracowana do bólu, perfekcyjna w najdrobniejszych szczegółach i megawygodna, zwłaszcza na niedużą rękę. A jak jednak nie podejdzie to zawsze można zdjąć :)

SBGX pewnie masz na myśli. Prześpię się właśnie z tym modelem i 009. Ten drugi z jednolitą tarczą mnie zauroczył, szczególnie po zdjęciach na tz. Bransolety zawsze wydawały mi się nieporęczne, ciężkie i łatwiej przy nich o kontakt zegarka z ziemią (koledze skracali nową bransoletę, już nie pamiętam od jakiego modelu i po skracaniu miał z nią wieczne problemy,zegarek mu później spadał na ziemię wielokrotnie). Burns, gdzieś mi się ten filmik już przewinął ;)

P.S. Czy modele, które po numerze nie mają literki "J" nie są produkowane w Japonii? Byłoby to dziwne, bo chyba wszystkie GSy są robione w fabach japońskich...(063 ma "J", a już 009 np. nie).

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
SBGV005 w kopercie takiej jak Hi-Beat.

 

 

Rzeczywiście, dzięki nie wiedziałem o tym modelu. Wiesz może czy są kwarcowe w kopertach jak SBGH001/005?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, od rana waham się z kupnem GSa :D co równa się z faktem, że mój związek wisi na włosku. Myślę, jak tu kobietę przekonać...wcześniej uparcie myślałem o śnieżynku, ale wpadł mi w oko (dzięki recenzji na anglojęzycznym forum) mocno niedoceniany model. Ja kocham prostotę w zegarkach (stąd ostatni zakup) i im mniej na tarczy, tym lepiej. Jeszcze nie miałem zegarka bez daty, a ten przemawia do mnie i to wręcz krzyczy "weź mnie!" :D Odciągnijcie mnie od niechybnej zguby i powiedzcie, że brzydki.

 

Zegarek pokazałeś. Teraz pokaż kobitę. Pomożemy zdecydować co wybrać. ;):lol:

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... co równa się z faktem, że mój związek wisi na włosku. Myślę, jak tu kobietę przekonać...

 

 

 

 

 Prześpię się właśnie z tym modelem . Ten drugi z ....... mnie zauroczył....

 

 

Zegarek pokazałeś. Teraz pokaż kobitę. Pomożemy zdecydować co wybrać. ;):lol:

dziwne to wszystko,,,,... :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie było, jest i będzie dziwne. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, dzięki nie wiedziałem o tym modelu. Wiesz może czy są kwarcowe w kopertach jak SBGH001/005?

To właśnie te Hi-Beaty mam na myśli, takie koperty mają SBGV005 (jasny z niebieskim sekundnikiem ) i SBGV007 ( czarny, zdjęcia w tym wątku ). Oba rozmiar 40mm, więc nawet spore jak na GS.

 

emiel, wszystkie Grand Seiko są produkowane w Japonii, w osobnej fabryce. To jest jakby inny gatunek.

 

http://www.timezone.com/2014/11/07/james-goes-to-japan-seiko-factory-tour-part-1/

 

http://www.timezone.com/2015/01/08/james-goes-japan-seiko-factory-tour-part-2-james-dowling/

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym z tą magią nie przesadzał, bo jak oglądam te filmiki i fotoreportaże to odnoszę wrażenie, że czas na niektórych odcinkach obrabiarek i innych maszyn Seiko zatrzymał się z 20 lat temu,

oczywiście nic to im nie ujmuje, ale w Casio bardziej widać postęp technologiczny i sterylność na pograniczu Intel:

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

To właśnie te Hi-Beaty mam na myśli, takie koperty mają SBGV005 (jasny z niebieskim sekundnikiem ) i SBGV007 ( czarny, zdjęcia w tym wątku ). Oba rozmiar 40mm, więc nawet spore jak na GS.

 

 

Tak, nowsze kwarcowe GS są już w całkiem fajnym rozmiarze.

 

Sory, może nie napisałem tego jasno, SBGV ma kopertę jak hi-beat GMT (SBGJ).

 

SBGJ

SBGJ001_1.jpg

 

SBGV

c596f244fc488454285e95cd499427c2.jpg

 

 

 

Zaciekawiło mnie czy są kwarce z kopertą zwykłego, trójwskazówkowego hi-beat, SBGH

SBGH001_1.jpg

 

Sprawdziłem, póki co nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że na zdjęciach wyglądają one identycznie nie oznacza, że tak jest. Mogą być tylko podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.