Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Noble Place to sklep ZIBI. Nie było innego dystrybutora GS jak Zibi, a od niedawna tylko w ich sklepie, czyli własnie Noble Place będzie można kupić zegarki Grand Seiko.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było tak:

 

IMG_20200523_092042.thumb.jpg.4b87688e9a33297aa09e054d7a17d97a.jpgIMG_20200523_091755.thumb.jpg.f1755f8659698f4fa4a6a84b809abc67.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś był dzień przymiarek. Mierzyłem mojego faworyta do kolekcji.

IMG_20200530_114236x.thumb.jpg.e915d48ede2b911f1f5325bcd51b3df7.jpg

 

 

 

IMG_20200530_114246x.thumb.jpg.c324900affb9b1aadfb2833592bc44f0.jpg

 

IMG_20200530_114255x.thumb.jpg.8f3550c80e757848fa9d73b5f61602dd.jpg

 

Moje wrażenia:

- 44 mm to przy tym zegarku nie dużo, ten GS przy moim Zenith 45mm wydaje się mały. To oczywiste z powodu bezela, Zenith ma czysty cyferblat,

- koperta, bransoleta, połyskujący bezel, szkiełko, wszystko eleganckie. Zegarek ma charakter sportowo-elegancki.

-  ułożenie wskazówki na pełnych godzinach - to co poruszyłem wcześniej - w tym egzemplarzu było w miarę OK ale sam sprzedawca powiedział, że w Spring Drive bywa różnie. Tutaj widziałem odchylenie ale to dla mnie do pominięcia. W domu sprawdziłem 4 inne zegarki i też bywa różnie, na to nigdy uwagi nie zwracałem. Dla przykkładu Zenitha trzeba ustawić na około 09:01 aby wskazówka godzinowa zgrywała się z indeksem na godzinie 9. W Grand Seiko było to raczej 09:02 może 09:03. W moim Montblanc chyba jest perfekcyjnie. Ale to już czepianie się.... 

- Cyferblat w GS: tutaj można chyba troszkę pogrymasić. Gołym okiem perfekcyjnie. Miałem lupkę i próbowałem coś znaleźć.... chyba przy rezerwie chodu widać, że położenie farby nie jest idealnie. Moim zdaniem sposób wykańczanie cyferblatu, poprzez malowanie (?) powoduje, że taki rodzaj obróbki widać, bo ciężko małe detale idealnie pokryć jakimś materiałem. Co innego obróbka szlifowania jeśli cyferblat jest w metalu. Dla porównania mój Zenith moim zdaniem lepiej wypada. Ale tu zazanaczam, że to jest już doszukiwanie się detali na poziomie makro, czyli czegoś na co nikt uwagi raczej nie będzie zwracał. Swoją drogą przekonuję się do jakości wykonanie mojego Zenka,

- funkcja GMT - przesuwanie tylko wskazówki godzinowej jest dla mnie odmienne, przeskakuje tak "plastikowo". Nie czuć fajnego sprzężenia mechanicznego. Wskazówka tak trochę "nieprofesjonlanie" skacze. Takie wrażenie "taniości". Może tak jest wszędzie, nie mam doświadczenia.

 

Zegarek miał niestety ryski i to dość znaczne na uchu. Polerowanie musiałoby być znaczne. Nie kupiłem ale też nie byłem na 100% przekonany. 

Zegarke całościowo super, wykonanie na 95% zadowalające. Pewne funkcje (przestawianie wskazówki godzinowej) takie trochę słabe. 

Sprzedawca z powodu ryski zaproponował sprowadzenie nowego egemplarza pod warunkiem wpłaty zaliczki. Zastanowie się.

Popatrzę jeszcze na inne zegarki ale z tego co już przejrzałem to będzie ciężko, bo potrzebuję te 44mm (lub 43 mm bez bezela). No i dodatkowo dostrzegam, że inne firmy nie oferują lepszego wykonania...  

Nie mam ciśnienia, chyba to ciągle mój faworyt mimo, że nie jest idealny.

 

IMG_20200530_114241x.jpg

A dla Kumpla przymierzyłem dwa modele, tak dla orientacji.

Snowflake wypadł rewelacyjnie (ten pierwszy).

 

 

 

IMG_20200530_114549x.jpg

IMG_20200530_114622x.jpg

IMG_20200530_114840x.jpg

IMG_20200530_114845x.jpg

Edytowane przez Undziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis bardzo obiektywny - dziękuję!

 

Czy do Snowflake miałeś jakieś uwagi? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario, nie przyglądałem się Snowfalke tak dokładnie jak SBGE201 jak i  również nie bawiłem się wskazówkami, to była szybka przymiarka i ocena gołym okiem.  Ale zegarek pierwsza klasa, robi wrażenie mimo pewnego spokoju i prostoty.

Jako inżynier czepiam się technicznych rzeczy i cokolwiek mi nie pasuje to wyobrażam sobie te napędy, zębatki itp.... i oceniam po swojemu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Undziak napisał:

Dziś był dzień przymiarek. Mierzyłem mojego faworyta do kolekcji

 

Nie mam ciśnienia, chyba to ciągle mój faworyt mimo, że nie jest idealny.

 

 

 

Jak masz czas to rozważ może nowe hi-beaty w bardzo podobnej kopercie a z ciekawszym bezelem. Uprzedzę że wskazówka godzinowa zachowuje się tak samo ale to jest częste rozwiązanie nawet w mechanizmach bez GMT, np w Omedze 8xxx, i szczerze mówiąc całkiem wygodne bo nie stopujesz mechanizmu przy zmianie czasu letni/zimowy albo na wyjeździ do innej strefy.

Mierzyłeś w Noble Place?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Bugs,

z tego co wiem SBGE201 jest tylko jako Spring Drive (jest też wersja tytanowa) i tylko ten model rozważam ze względu na właściwą wielkość 44mm. Pozostałe modele mierzyłem dla kogoś, nie dla mnie ale zamieściłem dla innych zainteresowanych.

Odnosnie GMT: to, że tylko wskazówka godzinowa się przemieszcza to jak najbardziej zaleta. Ja natomiast zwróciłem uwagę na fakt, w jaki sposób ona się przemieszczała w GS SBGE201 > przeskakiwała tak trochę bezwładnie tak jakby jakiś plastikowy trybik przeskakiwał i ta wskazówka za nim. To nie był przeskok i wskazówka od razu stanęła, tylko jeszcze "zakołysała się". Tak mało elegancko. Nie wiem jak to jest np u Omegi - będę musiał sprawdzić. 

W całym tym "narzekaniu" chodzi mi o fakt, że z racji przyzwyczajenia do werków mechanicznych oczekuję fajnego "sprzężenia" wskazówek z mechanizmem i ruchem z pewnym oporem. W typowym mechaniku wskazówki podążają z pewnym oporem (tarciem) wieć nie ma tam jakiś luzów i niekontrolowanych ruchów. W GS było trochę inaczej,

 

Zegarki mierzyłem w Monachium. 

 

Jeszcze niezbyt dobra fotka jka wygląda u mnie 44mm na ręku (rekę wprawdzie przycisnąłem do brzucha, bo zegarek mi się obracał i szerokość ręki się nieco powiększyła). Nadgarstek mam 18cm ale co ważniejsze jego szerokość to 6cm. Także inne choć piekne modele GS odpadają, bo 41 mm jest za małe dla mnie.

 

 

IMG_20200530_114310x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Undziak napisał:

Hej Bugs,

z tego co wiem SBGE201 jest tylko jako Spring Drive (jest też wersja tytanowa) i tylko ten model rozważam ze względu na właściwą wielkość 44mm.

 

SBGE001/201 I inne wersje kolorystyczne są na Spring Drive ale w sierpniu będzie dostępny zegarek bardzo podobny z mechanizmem hi-beat 36000 GMT - SBGJ239, wstawiłem fotkę na poprzedniej stronie. Też jest duży, ponad 44mm średnicy i ponad 14mm grubości. Zielona tarcza, szafirowy dwukolorowy bezel. Nie znalazłem nigdzie zdjęć profilu ale wydaje mi się że to jest ta sama koperta co SBGE. Gdyby nie wielkość to bym się zakochał :) 

 

https://www.grand-seiko.com/global-en/collections/sbgj239g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Nowy-stary GS 45.

Kupiony i odstawiony do szafy na 50 lat.

 

https://page.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/n431909586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego też bym chyba nie nosił default_wink.png

 

Mam w takim stanie King Seiko, minimalnie młodszy, normalnie kapsuła czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział lub ma któryś z kolegów limitke SBGP007?

Edytowane przez robol1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, mroova napisał:

Dla zainteresowanych zakupem - na allegro ktoś (nie mam z tym nic wspólnego) wystawił SBGA201 za 17 tys.

Zwróćcie uwagę na zdjęcie drugie, jakby rysy na bezelu między 10 a 11 ?

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/grand-seiko-sbga201

Na grupach FB też jest wystawiony.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Grand Seiko Spring Drive SBGA429 "Soko" US-Exclusive Edition

 

Grand Seiko Spring Drive SBGA427 "Soko" US-Exclusive Edition

 

 

grand-seiko-SBGA429G-soko-topper_540x.png

grand-seiko-SBGA427G-soko-topper_540x.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kocham GS to ta limitka w oczy gryzie i Orient lepiej wyglada - ale to moje zdanie. Po ciemku kolory dobierali? 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2020 o 14:23, mroova napisał:

Dla zainteresowanych zakupem - na allegro ktoś (nie mam z tym nic wspólnego) wystawił SBGA201 za 17 tys.

Zwróćcie uwagę na zdjęcie drugie, jakby rysy na bezelu między 10 a 11 ?

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/grand-seiko-sbga201

Na zdjęciach wygląda że ma trochę rysek, nie tylko na bezelu ale polerowane GSy niestety bardzo łatwo się rysują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile go mają, za tyle co na stronie - 13859?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba troche juz lezy, rebranding byl w 2018?

W 2017 bodajze ogloszenie o zmianie i nowe logo w 2018?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to bedzie ciężko im sprzedać w takiej wersji.

Tez jestem ciekaw ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widać, że zmiana logo była dobrym posunięciem...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Zgadza się jest chyba za te 13000 z hakiem. Sprzedawca stwierdził że na GS obniżek nie przewidują. Zegarek fajny, ale z tą cena to raczej żart. 

Pisałem o tym, ze teraz GS tylko w Noble Płace i ani grama rabatu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.