Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

skoro już - to Marek gdzie jest ten temat o najlepszych wpisach na forum z pasztetem w roli głównej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro już - to Marek gdzie jest ten temat o najlepszych wpisach na forum z pasztetem w roli głównej ?

W 'ukryciu' :)

I zapamietaj sobie @burns raz na zawsze :)- jak ktoś pokazuje drogie zegarki to trzeba tylko się zachwycać, jakakolwiek krytyka wiąze sie z .....krytyką :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Seiko to tylko Seiko, więc tutaj nam to nie grozi  :P  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście :), choć i tak mało brakowało by kupili Omegę, nawet kredyty od państwa nie pomogły i w grupy musieli się pozbierać by ich nie przejeli...Ci od Seiko :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie w myśl zasady nie będzie Kitajec pluł im w twarz - który to był rok ?

 

obojętnie na jakim forum i poza forum, ale na nadgarstku - ile Seiko przypada na jedną Om - pewnie lekko 2x tyle ile wartość jednej Om...

3d77360d291d87fad208e36d87662424.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w 1981 roku.

[kitajec to  chińczyk- z rosyjskiego ;) ]


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszliśmy do kompromisu - dzisiaj zakupiłem moje pierwsze Grand Seiko :) warunek był taki, że pozbędę się trzech wybranych przez nią zegarków :D


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez zdjęcia nie liczy się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszliśmy do kompromisu - dzisiaj zakupiłem moje pierwsze Grand Seiko :) warunek był taki, że pozbędę się trzech wybranych przez nią zegarków :D

Ja ze swoją też muszę dojść do kompromisu. Tylko nie wiem jak jej powiedzieć że zamienię jej Hondę na GSa

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update, na prośbę kolegi Burnsa. Zegarek sam w sobie robi na mnie ogromne wrażenie, przede wszystkim swoją prostotą. Nie ma na nim absolutnie żadnych komplikacji, po prostu odmierza nam czas. Kremowa tarcza potrafi pokazać pazur, podczas gry światła, a indeksy, o czym słyszałem w przypadku GS - mają takie szlify, że cżłowiek tylko bawi się nadgarstkiem, żeby patrzeć, jak to wszystko zmienia się pod różnymi kątami. Zegarek jest lekki, co mi pasuje, bo obawiałem się, iż bransoleta będzie dla mnie za cięzka i będzie mnie uwierała - nic takiego nie ma miejsca. Póki co, mamy miesiąc miodowy, jestem absolutnie zakochany i rozumiem już zachwyt wspominanego wcześniej Norwega - ten zegarek potrafi oczarować swoją prostotą. Jest mniejszy, niż Alpinista, ale w granicach mojej tolerancji - takie akurat. Już rozumiem dlaczego tak wszyscy zachwycają się wykończeniem tych zegarków...wszystkie szlify, to absolutna perfekcja. Mimo, że kwarc, na co większość się krzywi, to mi to nie przeszkadza. A - nie miałem kwarcoka, który mógłby mi mierzyć dokładność automatów - a który kwarc zrobi to lepiej niż GS :P B- chciałem sprawdzić, czy zobaczę różnicę gołym okiem w stosunku cena-jakość. Zobaczyłem i wziąłem. C - chciałem zegarka, który będzie minimalistyczny - ten jest. Większość znajomych pomyśli, że to zegarek mocno budżetowy - i o to chodzi. Nie lubię się obnosić z czymkolwiek, fajnie, że te GSy to takie mini dzieła sztuki, ale dopiero po dokładnych oględzinach. Oficjalnie dołączam do klubu posiadaczy Grand Seiko i mimo, że zgodnie z umową z kobietą - musiałem pozbyć się trzech zegarków przez nią wybranych - nie żałuję. Myślę też, że znajdę temu GSowi brata. Bo już wiem, że warto. 

 

Co do zdjęć - nie jestem profesjonalistą, nie jestem też fotoamatorem, nie mam lustrzanki, zdjęcia zwykłym cyfrakiem, wieczorem, przed monitorem. Więc sorki, lepsze może w studio jakimś, jak ktoś opłaci ;)

 

xfESaAkh.jpgWh6ARkDh.jpgcnccPd8h.jpgrTYTQcrh.jpg0ruNK2Gh.jpgBTKwbcFh.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech służy bardzo długo. Mnie zgasiłeś rozmiarem, muszę mieć coś wielkości SDGM001...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje emiel - kwarcowy czy nie, to zawsze GS.

 

@Burns - Twojemu SDGM001 wyglądem i rozmiarem najbliżej do SBGH001J. Wizualnie pod wieloma względami bardzo podobne, tylko ta różnica w cenach :)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien trafiać,

Skoro jesteśmy przy quartz 9F (kto wie czy nie najlepszy mechanizm tego typu na Świecie)

to warto przypomnieć dwa dosyć istotne parametry, czyli:

- najszybsza zmiana daty 1/2000s

- największa masa udźwigu przemieszczanych wskazówek:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@oprzemyslaw

 

Trafia idealnie - dlaczego miałby nie trafiać? Wszystkie GSy, jakie obejrzałem (kwarcoki) trafiały. Może to kwestia słabej baterii u Ciebie? 

 

@burns - dla wielu nie-Azjatów ten rozmiar może być problemem, na szczęście, Bozia obdarowała mnie drobniejszymi wymiarami :D Dla przykładu, już z SARXem czuję się mocno niekomfortowo, w sensie, iż jest dla mnie zbyt ogromny. Ideał to SARB017 - 38mm bez koronki. Ten ma 36,5 bez koronki, czyli 1,5mm mniej, ale różnicę widać gołym okiem. Większe nadgarstki od mojego - to utonąłby w morzu nicości, na moim, całe szczęście leży ok. Nie mogę się nadziwić, jak dobrze "leży" mi na nadgarstku. Przyzwyczaiłem się do grubych kopert, a ten jest sporo cieńszy, dzięki mechanizmowi. No i mimo lekkiego luzu na bransolecie, jest tak fajnie wyprofilowany, że nie rusza się podczas standardowych czynności (no chyba, że zacznę machać rękoma). Muszę pogadać z kobitą, czy zgodzi się na kolejną akcję "3 zegarki za 1 GS", bo jestem pod takim wrażeniem, że skuszę się pewnie na jeszcze jeden, tym razem w automacie.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra nie pitol ;)  - pokaż zdjęcie wybranki (może być na plaży)  :D  :lol:  :D

na wypadek, gdyby po drugim doszło do rozwodu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku czereśni ;)

 

 

untitled-4351_zpsj7txiwfd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czypek rozmyśliłeś się ze sprzedażą czy brak chętnych?

 

Bugs - jest dobrze! :)

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmyśliłem się :)

Za fajny jest.

Edytowane przez czypek555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię. Chyba najpiękniejszy z GS-ów. Jeden z tzw. "must have" u mnie

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs - jest dobrze! :)

 

Dzięki, bardzo polubiłem ten zegar, gdyby miał lumę to mógłby być jedyny ( taa, akurat... )

 

Namierzyłem już model który by się dla mnie na jedynego nadawał ale niestety na razie nie jestem w stanie go zdobyć, a nikt ze znajomych do Japonii się nie wybiera :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.