Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

@Master Yoda - ten zegar jest obłędny, koperta miażdży po prostu. Jakbyś chciał się pozbyć to dawaj znać.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Master Yoda - ten zegar jest obłędny, koperta miażdży po prostu. Jakbyś chciał się pozbyć to dawaj znać.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

Na Alle jest teraz bardzo podobny vintage GS, był już zresztą wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Alle jest teraz bardzo podobny vintage GS, był już zresztą wcześniej

Widziałem, koperta za bardzo zjechana...

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Alle jest teraz bardzo podobny vintage GS, był już zresztą wcześniej

Podasz link ¿ :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Master Yoda

Dzięki wielkie, absolutnie nie żałuję zakupu. Już wybrałem mu mechanicznego brata, którego zakupię w przyszłym roku.

Twój w naprawdę dobrym stanie, jak na vintage.

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PW

:)

 

@Master Yoda

Dzięki wielkie, absolutnie nie żałuję zakupu. Już wybrałem mu mechanicznego brata, którego zakupię w przyszłym roku.

Twój w naprawdę dobrym stanie, jak na vintage.

Czego Ci życzę, bo to "wdzięczna linia".post-48316-0-00107800-1469286984.jpg Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeby nie było że tylko starsze Grand Seiko mają piękne koperty ;)

 

 

untitled-4365_zpsu0yobvtv.jpg

 

untitled-4368_zps1z8xeluj.jpg

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcia Jarku!

 

BTW Podaj proszę referencję tego "jedynego" :)

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcia Jarku!

 

BTW Podaj proszę referencję tego "jedynego" :)

Dzięki :)

 

SBGA101 - Spring Drive z lumą. Serce wybrałoby hi-beata GMT ( Karol teraz sprzedaje, co spojrzę to prawie płaczę... ) ale wiem że zegar bez lumy nigdy nie będzie dla mnie jedynym, musiałbym nosić na zmianę.

Z drugiej strony i tak pewnie Omega jakaś by została i Ocek też, więc nie wiem. Ale ten ma wszystko - wygląd, bebechy i lumę.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wątek nie zamarł - o Tisselu 18 stron, a o wszystkich GS ledwie 5, wstyd! - to kilka słów o naprawdę ciekawym zegarze:

 

Grand Seiko SBGJ003 to jeden z trzech niemal bliźniaczych modeli, różniących się kolorem tarczy i wskazówki drugiej strefy a w przypadku zielonego SBGJ005 - konstrukcją rotora. Najważniejszą cechą wspólną jest mechanizm - pierwszy w historii Seiko werk typu hi-beat z funkcją GMT, czyli kaliber 9S86.

 

Przeciętnemu użytkownikowi funkcja GMT jest podobnie przydatna jak zawór helowy, ale wskazówka ładnie wygląda stanowiąc kolorystyczną przeciwwagę do pozostałych a jeśli korzystamy z niej jako wskaźnika AM/PM to w stanie ograniczonej poczytalności pozwala zorientować się czy jest dzień, czy noc. To już coś.

 

untitled-4405_zpsoqvipzr9.jpg

 

Ciekawostką pozytywną wynikającą z obecności GMT jest to, że wskazówka godzinowa przestawiana jest niezależnie od minutowej, ciekawostką negatywną zaś  to że data nie przeskakuje elegancko równo o północy, np w ciągu 1/2000s jak w modelu kwarcowym, tylko stopniowo przełazi przez okienko zaczynając trochę przed 23 a kończąc mniej więcej o 0:15. W tym czasie najlepiej nie patrzeć na zegarek bo można doznać szoku estetycznego. Minusem też może być fakt że wskazówka sekundowa wersji białej nie jest już barwiona na niebiesko bo tą cechę przejęła mniejsza i grubsza wskazówka drugiej strefy.

 

Tarcza w tym modelu jest czarna.

Nie, to zbytnie uproszczenie - tarcza zwykle jest czarna i błyszcząca ale oglądana w niektórych warunkach pokazuje specyficzną promienistą fakturę zbliżoną ni to do szlifu słonecznego, ni to do słynnego snowflake'a - inżynierom GS przypominało to podobno zbocza oglądanej z okien studia projektowego Shizuru-Ishi góry Mt Iwate. Może tak właśnie wygląda jak się popatrzy przed dno kieliszka po sake? Jak i przez co by nie patrzeć, wyszło całkiem nieźle i taki swoisty kameleon jest naprawdę niesamowity.

 

untitled-4397res_zpsgjxxq6v0.jpg

 

Nie trzeba dodawać że wszystkie elementy, włącznie z najdrobniejszymi detalami, są wykończone perfekcyjnie nawet oglądane przez lupę. Powierzchnie szczotkowane mają linie równoległe, części polerowane odbijają obraz bez jakichkolwiek zniekształceń - słynny szlif Zaratsu. Ogniwa bransolety - typowo dla topowych modeli GS 5-cio częściowe - mają elementy polerowane i szczotkowane a krawędzie delikatnie zaokrąglone, tak że nie ma mowy o jakimkolwiek wrażeniu ostrych brzegów. Łączenia ogniw na śrubki + w środku pin. Zapięcie skromne, niewielkie, bez jakiejkolwiek regulacji ale po dobraniu odpowiedniej długości bransolety niesamowicie wygodne i zawsze zatrzaskujące się z optymalną siłą i "klikiem".

 

untitled-4398_zpst9wfadyz.jpg

 

Logowana, zakręcana koronka ma typowe 2 pozycje robocze ale działa inaczej niż w klasycznych mechanizmach - w pozycji pierwszej porusza się sama wskazówka godzinowa, co ciekawe nie tylko do przodu ale też wstecznie, i niestety tylko za jej pomocą możemy przestawiać datę; w pozycji 2 przestawiamy wskazówkę minutową razem ze wskazówką GMT i w tej pozycji jest funkcja stop-sekundy, .

 

untitled-4401_zpsopng3wbk.jpg

 

untitled-4409_zps1flrggom.jpg

 

Do zegarka oprócz książeczkowej instrukcji obsługi i książeczki gwarancyjnej dostajemy eleganckie niebieskie etui ze złotym logo Grand Seiko a w nim certyfikat zaświadczający że ten konkretny egzemplarz zegarka został przetestowany przed sprzedażą i spełnia normy ustanowione przez producenta jako Grand Seiko Standard - m.in. średnia dzienna odchyłka chodu -3s do +5s. Są też modele spełniające jeszcze ostrzejsze normy dokładności chodu i te mają na tarczy napis "Special" - od Grand Seiko Special Standard, tu średnia dzienna odchyłka musi się mieścić w zakresie -2s do +4s. Dla porównania - popularna norma COSC dla chronometru dopuszcza średni odchył dobowy w zakresie -4s do +6s.

Mechanizmy są regulowane w 6 pozycjach i temperaturach, europejskie zwykle w 5.

Na razie nie mogę jeszcze ocenić jak sprawuje się mój egzemplarz, producent sugeruje żeby poświęcić na to znacznie więcej czasu ale od innych właścicieli słychać że hi-beaty zwykle spełniają te wymogi z dużym zapasem. 

 

untitled-4968_zps1w01vcq2.jpg

 

 

W porównaniu do wcześniej pokazywanego przeze mnie kwarcowego SBGV007 koperta ma ten sam klasyczny, przejęty z dawnej linii 44GS kształt, jest jednak w swej środkowej części znacznie grubsza. Dodając do tego przeszklony, również grubszy niż pełny w wersji kwarcowej dekielek otrzymujemy dość pękaty, ale nadal bardzo wygodny zegarek który w odczuciu na nadgarstku bardzo przypomina mi Omegę PO 42mm.

 

Brakuje mi w nim lumy ale Grand Seiko to m.in. legendarne polerowano-szczotkowane wskazówki i na psucie ich masą luminescencyjną producent pozwolił sobie tylko w nielicznych modelach - swoją drogą z całkiem niezłym, ale jednak odbiegającym od klasyki efektem. 

 

Nie jest to zegarek tani, można powiedzieć że jest wręcz drogi a biorąc pod uwagę że to "tylko Seiko" - absurdalnie drogi ale za to mamy poczucie obcowania i posiadania czegoś perfekcyjnego i wyjątkowego i co bardzo rzadko zobaczymy na innym nadgarstku. A jeżeli zobaczymy - to najprawdopodobniej będzie to ktoś z forum zegarkowego ;)

 

I na koniec kolejna ciekawostka pokazująca, czym dla producenta jest GS - w instrukcji obsługi oprócz suchych informacji o tym co robić, czego nie robić i co ma jakie parametry znajdujemy takie coś - w oryginale może wiersz, w tłumaczeniu nadal coś jakże innego od tego co spodziewamy się znaleźć w takim miejscu:

 

Thank you very much for purchasing the Grand Seiko mechanical watch

Take hold of your watch softly
Hear the watch ticking
Tick tock, tick tock, tick tock
Soft and faint, a dignified sound can be heard

The sound can be called
The crystal of the craftsmen's spirit and skill
Handpicked parts assembled one by one
Carefully, with craftsmanship,
Giving life to a mechanical watch
This is proven by the sound

Talking about accuracy,
Mechanical watches cannot be compared to
Quartz watches, that is for certain
However, the accuracy of a mechanical watch
Is pursued by human hands
Full of spirit and know-how of craftsmen

A mechanical watch - complicated, sensitive,
And having a human touch
We would like to let all of you know
The charm of a mechanical watch, which has no bounds
So we made this handbook, mainly detailing the accuracy
Wishing you will have a nice time
With your Grand Seiko for a long, long time

 

Seiko Watch Corporation

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny zegarek i świetny opis. Niby "tylko Seiko" a i tak wielu marzy o GS :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jeden z zajfajniejszych GSów. Gratuluję! Niech sie nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obróbki stali i precyzji-Japonczycy przescigają wszystkich..i to jest fakt nie podlegajacy dyskusji.

Powiedziałem.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zacząłem bardziej interesować się zegarkami i przeglądać forum to Seiko jest jedną z marek, o których najbardziej przewartościowałem swoją ocenę. A jednym z powodów jest właśnie linia GS. Nie miałem jeszcze okazji obejrzeć żadnego na żywo, ale na zdjęciach i filmach mnie totalnie oszałamiają :wub: . Gratuluję świetnego nabytku i fajnego opisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obróbki stali i precyzji-Japonczycy przescigają wszystkich..i to jest fakt nie podlegajacy dyskusji.

Powiedziałem.

 

Przez takie gadanie i zdjęcia GSów plan na Moonwatcha został jakiś czas temu z hukiem zdemolowany... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, gratuluję i tutaj. Jak kupowałem swojego wybierałem właśnie z tych dwóch. Wskazówka GMT super, czyni zegar bardziej sportowym, kupiłbym pewnie tego co Ty gdyby nie wygięte w 3/4 swojej długości wskazówki (sekundowa i minutowa). Miałem kiedyś GMT właśnie i trochę mi to przeszkadzało w odbiorze ale ja dziwny jestem ;) Instrukcja obsługi rzeczywiście niespotykana w swojej treści i obrazkach. Na koniec z archiwum:

IMG_3782.jpgupload pictures free

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, może już było takie zapytanie, kupowaliście w polskiej dystrybucji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki :)

 

Bartek, ja się bardzo zastanawiałem czy SBGH czy SBGJ i czy biały czy czarny, ale ostatecznie stanęło na tym głównie ze względu na kopertę, a czarny bo o ile co do urody obu wersji można dyskutować o tyle w kwestii czytelności zwycięzca jest zupełnie jednoznaczny. No i te czerwone akcenty są miłe dla oka, w białej wersji nie-GMT jest chociaż niebieska sekunda a w czarnej nic.

Wskazówki w modelach GMT faktycznie są lekko wygięte bo muszą być osadzone wyżej i nie mieściłyby się pod szkłem - nie przeszkadza mi to jakoś znacznie, w sumie jakoś nie zwróciłem na to szczególnej uwagi przed zakupem chociaż czytałem o tym w opisie bodaj wersji tytanowej. Proste byłyby ładniejsze ale coś za coś.

 

oprzemysław, mam zegar z dystrybucji europejskiej ale nie polskiej. W Polsce nie widziałem GS nigdzie poza LuxTime a u nich na stronie jest tylko wersja biała i to za 31,5k - poza jakąś krótką promocją na SBGH001 chyba w zeszłym roku ( był bodaj za 17k ) ich ceny są bardzo wysokie, chyba taniej wyjdzie wycieczka do Japonii po towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez takie gadanie i zdjęcia GSów plan na Moonwatcha został jakiś czas temu z hukiem zdemolowany... ;)

Moon jest 'przeraklamowany" ;)

GS jest the best....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się! A zegar obłędny. Zdjęcia pokazują całą precyzję wykonania i jakość.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego Moonwatcha zamieniłem właśnie na GS-a :)

 

 

O rany - ta wersja z jasną tarczą to jak dla mnie ideał :o

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.