Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też jasna wersja bardziej się podobała, podobnie jak SBGV005, ale po przejrzeniu całego internetu i wszelkich możliwych zdjęć widać że w słabszym świetle jest zdecydowanie mniej czytelna, jest to zegarek raczej "dzienny" niż "wieczorowy", a na noc nie nadaje się żaden mimo sloganów o wyłapywaniu nawet najmniejszych ilości światła przez specjalne szlify na wskazówkach - jak jest ciemno to nie widać która godzina i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs,

 

W ciemnym kinie byłem w stanie bez żadnego problemu sprawdzić jaka jest godzina. Luma zepsułaby te zegarki. Co do powyższych GSów, to podoba mi się ten GMT z czerwoną wskazówką. Choć i tak, kolejnym zakupem będzie SBGW031 -jakoś GMT bardziej bym widział w Alpiniście, niźli koszulowym GSie.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłośnikiem Grand Seiko jestem choć w kolekcji tylko takiego skromnego GSa mam:

 

gs032_zps3tyfii51.jpg

gs039_zpsijjrbvsg.jpg

gs036_zps1jpqlxhu.jpg


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No całkiem niczego, i chyba świeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronomaster to też jest niezła zabawka!

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie... Jak to jest z tymi kwarcami.

Chce kupic komus na prezent zegarek, ale z roznych powodow powinien to byc zegarek kwarcowy. Pomyslalem sobie ze jak juz, to niech to bedzie chociaz zegarek kwarcowy "na poziomie". Czyli Grand Seiko. Znalazlem w Japonii cos co mi sie spodobalo, konkretnie 8J56-8000. Pytanie tylko jak to z tymi kwarcami jest - czy GS kwarcowy takze ma taka renome jak mechaniczny ? Czy jest sens placic niemale pieniadze (ok 2.500 zl + clo + vat) za GS`a kwarcowego ?

 

PS. kilka dni temu dotarl do mnie przeslicznie przecudowny King Seiko Vanac z pryzmatycznym szkielkiem.. jak szkielko zostanie przeszlifowane, to pokaze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.5k za gs kwarca to mało... Tzn. dobry deal za nowego gs który jest świetnie wykonany.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.5k za gs kwarca to mało... Tzn. dobry deal za nowego gs który jest świetnie wykonany.

 

8J56-8000 o ktorym wspomnialem nie jest juz chyba produkowany (takze na pewno nie nowy)... co do jakosci - no wlasnie - rzeczywiscie kwarce tak bardzo roznia sie od siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To starszy model, jeśli w pełni sprawny to można się skusić, najtańsze nowe kwarcowe GSy to w tej chwili chyba SBGX061/063/065, koło 7-7,5tys PLN + opłaty.

Na Czwartym Wymiarze był kiedyś ciekawy wątek o HEQ/HAQ ciągnięty przez sergserga, niestety zdechł ale można coś jeszcze poczytać, i wątki o Oceanusach.

 

Jeśli nie GS to może coś z Oceanusów, np bardzo piękny klasyczny OCW-S100 albo jakiś Citizen - sportowa Attesa albo bardziej formalne Exceed, linia Chronomaster to już odpowiednik Grand Seiko, cenowy też.

To wszystko są bardzo zaawansowane kwarce, z rozwiązaniami których nie znajdziesz w pospolitych zegarkach.

 

Co do kwarców w Grand Seiko - zajrzyj tu:

 

http://watchesbysjx.com/2013/05/explained-seiko-9f-quartz-movements-definitive-proof-that-high-end-quartz-exists.html

 

http://www.grand-seiko.com/movement/quartz.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek o HEQ sugerowany przez Bugsa naprawdę wart odnalezienia i zapoznania się, artykuły również.

Edytowane przez Meches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możecie porównywać Moonwatcha z GS

W Omedze są plastikowe wskazówki. :lol: To jakaś farsa.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możecie porównywać Moonwatcha z GS

W Omedze są plastikowe wskazówki. :lol: To jakaś farsa.

Szkiełko też ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetne są te filmiki, super się je ogląda ale tak sobie myślę - to musi być strasznie żmudna i monotonna robota  :P

wszyscy oglądają filmik, w sali poustawiane biurka w rzędach, przy biurku skupiony japończyk skręcający zegarek. Wydawałoby się że można usłyszeć spadające piórko  :lol:  a pewnie to wygląda w takim stylu:

76968_co-mowia-naukowcy.jpg

 

ciekawe czy na takiej "hali produkcyjnej" też słychać "ja pier...., no właź, kur... znowu się złamało" - tylko po japońsku  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do poprzednich tematów:

 

Eleganckie Grand Seiko z niewielką ale zawsze warstwą lumy:

6e19d4caeea661eb99f708db6b273975.jpg

2ce0f773b6bc646e18033cf4296d13ff.jpg

 

Imo ciekawa alternatywa dla Rolexa Explorera I

 

https://maxtime.pl/zegarek-seiko-sbgr057j-grand-seiko-automatic.html

 

https://maxtime.pl/zegarek-seiko-sbgr055j-grand-seiko-automatic.html

 

oraz stosunkowo świeża linia modelowa mechanicznych zegarków w kopercie 42 mm dla tych dla których mniejsza koperta może być problemem, w trzech wersjach kolorystycznych:

 

http://www.ablogtowatch.com/grand-seiko-sbgr097-limited-edition-watch-42mm/

 

http://www.azfinetime.com/azft/blog/grand-seiko-mechanical-automatic-42mm-sbgr099-sbgr101/

 

Nie jest to hibeat ale porządny 4 hercowy werk jak na Grand Seiko w miarę atrakcyjniejszej tzn jak na GS niższej cenie :)

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez fw86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetne są te filmiki, super się je ogląda ale tak sobie myślę - to musi być strasznie żmudna i monotonna robota  :P

wszyscy oglądają filmik, w sali poustawiane biurka w rzędach, przy biurku skupiony japończyk skręcający zegarek. Wydawałoby się że można usłyszeć spadające piórko  :lol:  a pewnie to wygląda w takim stylu:

ciekawe czy na takiej "hali produkcyjnej" też słychać "ja pier...., no właź, kur... znowu się złamało" - tylko po japońsku  :lol:

Tutaj wypuścili reklamówkę do swojego prestiżowego produktu, więc i detale na filmie muszą być dopracowane w 100 %, ale zakładam, że może być tak jak mówisz. W końcu to tak samo ludzie, nie maszyny, i raz na jakiś czas ktoś nie wytrzyma :) No chyba, że mają jakieś testy wykluczające takich odstających od "maszynowego standardu" i wybuchowych osobników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do poprzednich tematów:

 

Eleganckie Grand Seiko z niewielką ale zawsze warstwą lumy:

 

 

 

 

Ten SBGR057 nie ma lumy.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladajac filmik nabralem ochoty na GS.

Fajne zegarki, szczegolnie w wersji Spring Drive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś czarne hi-beaty w przewadze, to ja z archiwum zamieszczę swojego dla równowagi. :)

To zdecydowanie najładniejszy zegarek z jasną tarczą, jakiego kiedykolwiek miałem i mam.

 

2uzth5c.jpg

 

24vsd9k.jpg

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tommaso

 

Ile centymetrów ma Twój nadgarstek?

Edytowane przez Szymsocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.