Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

To ja wolę mniej płynącą sekundę i czasem mieć przyjemność posłuchania cykania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wolę mniej płynącą sekundę i czasem mieć przyjemność posłuchania cykania :)

+ milion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wy jak kobiety Ja wzrokowcem jestem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh strasznie mi się podobają, zakochałem się w nich jak w wakacje miałem okazję przymierzyć, może kiedyś kto wie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zgadzam się z Jackiem i Bartkiem, zresztą różnica w płynności jest niewielka.

 

Proszę bardzo, obydwa moje egzemplarze, wygrzebane z archiwum:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dla mnie jest różnica, widoczna. Jak patrzę na sekundnik SD to widzę zegar kuchenny rodziców za 200zł. Tam też tak płynie wskazówka :D

Bardzo to nienaturalne i mnie się nie podoba. Sam zegarek piękny, jak to GS, ale SD w życiu bym nie kupił. Hi-beat to jest to!

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy mechanizmu płynącej wskazówki (osiągniętej pewnie za pomocą magnesów) znanego z kuchennych zegarów ściennych, nie można w tani sposób przenieść do małych zegarków kwarcowych...

Czy problemem jest zwiększone zużycie prądu w tych mechanizmach?

Edytowane przez piotrek78a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrek78a przecież Bulova ma taki mechanizm. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W Bulovie Accutron wskazówka nie płynie aż tak jak w SD, bardziej jak w mechaniku, a jak jest z małą sekundą to skacze, ale szybciej niż w normalnym kwarcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój król, póki co po przymierzaniu w sklepie jeszcze trochę poczeka na koronację :D Póki co, mały książę do kompletu. 

 

0qzjb2Th.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem do Grand Seiko powyższa nowa seria 2016 z przykręconą ceramiką to jakieś nieporozumienie - nie przystoi do linii Grand (te śruby nie przystoją)

 

na pewno to było fajne w Tuńczyku te kilka dziesięcioleci temu, nawet przełomowe ...

 

ale teraz Transocean i powyższe GS z ceramiką mocowaną na śruby jest jakieś chore

może gdyby do zestawu były dołączone zapasowe okładziny ;) dałbym się bardziej nagiąć

GS zmienia się w G-Shocka ?

 

coś (im) poszło nie tak  :P

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Mnie poza rozmiarem i brakiem bransolety nowa linia się podoba, ale each to the their own.
Żebyś Ty Burns też miał miły weekend to proszę jeszcze taki :)

http://www.youtube.com/watch?v=7QYE0A7bk-o

Sent from my SM-920F using Tapatalk

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgadzam się z kol. Burns - ta seria 2016 - to gdyby nie logo GS, człowiek by pomyślał, że to jakaś linia Seiko: Alpinist, Marinemaster,Prospex...GSy to właśnie urok prostoty, w której zawiera się piękno dopracowania szczegółów. Nie napakowanie co się da, jak się da. Dobrze, że wciąż składają takie rodzynki, jak w ostatnim linku. To jest to, co lubię :)

 

Btw. Co do GMT (przymierzałem niedawno kilka), to zdecydowanie bardziej czytelna jest wersja z krótszą wskazówką GMT. To chyba na tę wersję będę polował, choć ciężko znaleźć inną wersję tarczy niż kremówkowa, a kremówkowego GSa już mam. Najnowsza seria, to porażka - wskazówka GMT zasłania markery godzinowe. 

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Najnowsza seria, to porażka - wskazówka GMT zasłania markery godzinowe. 

To jednak dość częste rozwiązanie bo indeksy drugiej strefy są zwykle gdzieś na brzegu albo na bezelu - tak jest i w Rolexach ( Explorer II, GMT Master ), i w Omegach ( Seamaster 300 GMT, PO GMT ) i innych. Aqua Terra GMT ma wewnętrzną skalę jak niektóre GS, i moim zdaniem to właśnie wygląda gorzej - jak amputowana wskazówka :)

 

Jak chcesz ciemny z krótką GMT to kojarzę tylko limitowany SBGM031 i SBGM009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten SBGM031 do mnie przemawia mocno - nie mam nic z niebieską tarczą i pasowałby mi akurat taki...podoba mi się też dobór kolorostyczny markerów i wskazówki GMT...ale jak piszesz, że to wersja limitowana, to wątpię, że gdziekolwiek będzie w akceptowalnej cenie :(  Szczególnie, jeśli limitka w setkach, a nie w tysiącach jest zrobiona. Szkoda, bo bardzo mi się spodobała ta wersja. Czarnego raczej nie wezmę, jest zbyt...sam nie wiem, taki bez wyrazu.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@emiel, limitacja jest 1000szt. Jeśli bywasz w Japonii to może zajrzyj do nich:

 

http://www.chrono24.com/en/seiko/grand-seiko-10th-anniversary-1000-pcs-limited-sbgm031-used--id4362591.htm

 

Oprócz tego SBGM031 mają też sporo ciekawych modeli, np. jako jedyni SBGA101 na który poluję i nigdzie nie mogę znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, obadam. Co do moich zarzutów w kwestii nowych GMT, to mam na myśli te, których preordery można już składać. Np. taki SBGJ019. Wskazówka GMT najeżdża na indeksy godzinowe - zupełnie bez sensu rozwiązanie i zamiast czytelności, jest bałagan.

 

gsgmtclassic-1-3.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko w nowych, w moim i innych hi-beatach GMT jest tak samo, w innych też, u innych producentów też - inaczej trzeba zaśmiecić tarczę drugą skalą. Tak źle i tak niedobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się dokładnie - w Twoim wskazówka nie zasłania markerów godzinowych, które są bardziej na zewnątrz tarczy. W najnowszych wypustach wskazówka centralnie najeżdża na godziny, zasłaniając je niejako. U Ciebie i w tych starszych modelach to jeszcze jest ok, ale w tych najnowszych - jest to trochę dziwnie rozwiązane, bo wskazówka najeżdżając na godzinę, zupełnie ją zasłoni. Ja używam GMT codziennie; chcę wiedzieć od razu, która godzina jest w drugiej strefie, bez zastanawiania się, co pod wskazówką, albo ogladanie się na inne markery i na ich podstawie, dedukcja.

 

Wiem, czepiam się - ale zegarek tej klasy powinien być w 100% przemyślany.

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wskazówka GMT też przykrywa cały indeks godzinowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś jakąś fotkę strzelić?  Bo ze zdjęć w wątku sprzedażowym wydawało mi się, że jednak wskazówka u Ciebie nie nachodzi na godziny GMT. 


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.