Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

tu chyba dość dobrze widać, akurat się ustawił - aaa, Tobie chodzi o godziny drugiej strefy? Teraz rozumiem - to nie zasłania :)

post-40960-0-35174100-1475417205_thumb.jpg

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs, ładny zegarek.

I wskazówka GMT wyróżnia się, przez co nie myli się ze wskazówkami minut i sekund.

 

Dla mnie jednak jeśli zegarek z datownikiem, to musi to być wersja perpetual. Ale to tylko moje zboczenie...

Edytowane przez piotrek78a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie jednak jeśli zegarek z datownikiem, to musi to być wersja perpetual. Ale to tylko moje zboczenie...

To chyba nie w GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Piękny...masz gdzieś osobną galerię? :) Edytowane przez hezio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

d7jVbYc.jpg

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś sobie ? I jak poziom zadowolenia ? Wprost proporcjonalny do skoku jakościowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny...masz gdzieś osobną galerię? :)

 

Jeszcze nie :)

 

@vitriol, gratuluję, świetne są te modele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Tak kupiłem, wrzucę coś, ale na chłodno.

 

Dzięki Bugs :)
Plus, udało mi się wygospodarować z wyjazdu służbowego trochę czasu dla siebie, posprawdzałem to i owo.

Te koperty, o ktorych rozmawialiśmy - Twojego GMT, kwarcowego SBGV i jak się okazało tytanowego hi-beata (SBGH045) - są prawie takie same. Różnią się nieco wymiarami, zwłaszcza grubością, ale sama idea, prowadzenie płaszczyzn i wykonanie jest takie samo.

 

3.jpeg

 

Nowością dla mnie było usłyszeć, że Seiko Nederland nie musi odsyłać Grand Seiko na serwis do Japonii. Mają dwóch zegarmistrzów, którzy byli przeszkoleni w Japonii i teraz serwisują GS będąc fizycznie w Amsterdamie.

Profilaktycznie spytałem o pogwarancyjny przegląd mojego hi-beata, odpowiedzieli, że będzie to koszt 350-360 Euro.

Co myślicie o tej kwocie vs. np koszt wysyłki przez Timetrend? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, to mało powiedziane - klasyczne GSy jakoś bardziej do mnie przemawiają w jasnych tarczach. Co do serwisu - wolałbym przelecieć się do Amsterdamu z zegarkiem, zjeść najlepsze naleśniki w Europie, zostawić zegarek, polecieć dalej, a wracając odebrać z serwisu. To w końcu rzut beretem z PL. No i raczej szybciej załatwią, niż przez pośredników, wysyłających do JP. Szczególnie, jeśli chodzi o zwykły przegląd. Kwota uczciwa, jeśli chodzi o Hi Beaty. Nadciąga ekspansja GSów na rynki zachodnie, to może i z czasem kolejni serwisanci zostaną przeszkoleni   :)

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mojego Moonwatcha zamieniłem właśnie na GS-a :)

 

 

 

Ja zrobiłem dokładnie to samo…i dobrze mi z tym :wub:  

Oficjalnie zgłaszam swój akces do tego szacownego klubu "koneserów wśród koneserów" ;)

post-64114-0-33484400-1475684951_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitrol-jeszcze raz gratulacje. GS-y to genialne zegary.

Edit- dobra informacja z serwisem, rozumiem, ze polerki tez ich nauczyli? Cena za serwis bardzo uczciwa.

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Koledzy, na piękne zegarki zawsze miło popatrzeć.

Jasne tarcze w GS-ach IMO najładniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał Moona to też bym zamienił.

Graty. Nosiłbym z dumą.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vitriol - czytasz zagraniczne fora to wiesz, że zaokrąglając i bez rozdrabniania się na stówki, jak również uogólniając w zależności co będzie robione, przegląd pogwarancyjny takich zegarków zamyka się w kwocie do ~2000zł.

Poza tym zegarki, które trafiają do JP, trafiają do fabryki lub serwisu przyfabrycznego,

Opisany był też tur po Tajlandii (niby jednego z większych rynków zbytu dla Seiko, co mogą potwierdzać limitki dla tego kraju, łącznie z limitkami GS) mimo, że mają tam "przeszkolonych" zegarmistrzów nie wszystkie zegarki mogą być naprawione na miejscu w Tajlandii i tak wysyłane są do JP.

 

Powody są dwa, zegarmistrz nie ma certyfikatu na dany mechanizm (opisany przykład dotyczył chyba SBDX001 =MM300)

Nie ma technicznych możliwości. (Takie wpisy pojawiały się chyba odnośnie Ameryki i Australii)

 

Podobnie może być ale nie musi z Amsterdamem - podejrzewam, że drobne naprawy + regulacja TAK, gruntowne odnowienie raczej NIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Piękne sikory Panowie!

 

 

Gratulacje Koledzy, na piękne zegarki zawsze miło popatrzeć.

Jasne tarcze w GS-ach IMO najładniejsze.

 

 

Jakbym miał Moona to też bym zamienił.

Graty. Nosiłbym z dumą.

 

Dzięki za miłe słowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiłem, wrzucę coś, ale na chłodno.

 

Dzięki Bugs :)

Plus, udało mi się wygospodarować z wyjazdu służbowego trochę czasu dla siebie, posprawdzałem to i owo.

Te koperty, o ktorych rozmawialiśmy - Twojego GMT, kwarcowego SBGV i jak się okazało tytanowego hi-beata (SBGH045) - są prawie takie same. Różnią się nieco wymiarami, zwłaszcza grubością, ale sama idea, prowadzenie płaszczyzn i wykonanie jest takie samo.

 

Nowością dla mnie było usłyszeć, że Seiko Nederland nie musi odsyłać Grand Seiko na serwis do Japonii. Mają dwóch zegarmistrzów, którzy byli przeszkoleni w Japonii i teraz serwisują GS będąc fizycznie w Amsterdamie.

Profilaktycznie spytałem o pogwarancyjny przegląd mojego hi-beata, odpowiedzieli, że będzie to koszt 350-360 Euro.

Co myślicie o tej kwocie vs. np koszt wysyłki przez Timetrend? Dzięki.

 

Tak te koperty mają ten sam kształt - 44GS - różnica między automatem a kwarcem jest tylko w wysokości. Twoja jest troszkę inna , na moim nadgarstku wygodniejsza w porównaniu z moim GMT chociaż kształt bardziej mi się podoba 44GS.

SBGH045 to tegoroczna nowość, ciekawy chociaż nie podoba mi się białe okienko daty, no i jest trochę droższy od GMT.

Koszt serwisu niemały ale porównywalny np. z Omegą, zależy co obejmuje - masz może dokładne informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Dzięki Panowie i gratulacje dla Passero :)

 

Przy serwisie spytałem ogólnie o "regular maintenance" bez szczegółów czy jeśli trzeba wymieniać część to czy robią to tutaj czy w JP.

Fakt, o polerkę trzeba dopytać.

 

 

Tak te koperty mają ten sam kształt - 44GS - różnica między automatem a kwarcem jest tylko w wysokości. Twoja jest troszkę inna , na moim nadgarstku wygodniejsza w porównaniu z moim GMT chociaż kształt bardziej mi się podoba 44GS.

SBGH045 to tegoroczna nowość, ciekawy chociaż nie podoba mi się białe okienko daty, no i jest trochę droższy od GMT.

Koszt serwisu niemały ale porównywalny np. z Omegą, zależy co obejmuje - masz może dokładne informacje?

 

Tak, GMT hi-beat był wygodny i pieknie wykończony, ale chyba nie jestem fanem 44GS. Całkiem uczciwie mogę się przyznać, że jestem szczęśliwie zafixowany na kopertach SBGH001/5.
Jeśli będzie kiedyś drugi GS to chcę właśnie GMT, albo spring drive albo SBGE001. Na razie jestem wolny od takich decyzji, a najlepiej żeby do tego czasu wyszedł "GMT SBGH005" ;)

 

SBGH045 nie zrobił jakiegoś większego wrażenia, po za jednym miłym akcentem - z czarnej tarczy wychodzi ciemno bordowy szlif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vitriol, @Passero: Gratuluję! Niech się noszą. Świetne zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relaksuje mnie modyfikowanie zegarków. Nie ważne czy robienie wizualizacji czy fizyczne zmiany, po prostu odpręża mnie sama idea ulepszania.

 

Kiedy trzaśniesz fizycznego MODA ?  :P  :D

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Vitriol,Passero szczere gratulacje ! Zazdraszczam :)

 

 

Dzięki Panowie i gratulacje dla Passero :)

 

Przy serwisie spytałem ogólnie o "regular maintenance" bez szczegółów czy jeśli trzeba wymieniać część to czy robią to tutaj czy w JP.

Fakt, o polerkę trzeba dopytać.

 

 

 

Tak, GMT hi-beat był wygodny i pieknie wykończony, ale chyba nie jestem fanem 44GS. Całkiem uczciwie mogę się przyznać, że jestem szczęśliwie zafixowany na kopertach SBGH001/5.

Jeśli będzie kiedyś drugi GS to chcę właśnie GMT, albo spring drive albo SBGE001. Na razie jestem wolny od takich decyzji, a najlepiej żeby do tego czasu wyszedł "GMT SBGH005" ;)

 

SBGH045 nie zrobił jakiegoś większego wrażenia, po za jednym miłym akcentem - z czarnej tarczy wychodzi ciemno bordowy szlif.

 

 

O rany - prześwietne zegarki nabyliście :) Gratuluję i nie przestaję marzyć :)

 

 

@vitriol, @Passero: Gratuluję! Niech się noszą. Świetne zegary.

 

Dziękuję Panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.