Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się ;) przynajmniej w USA

 

Grand Seiko's goal is to become one of the top five luxury brands in the U.S. in the $5,000 to $10,000 price segment.

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-12-24/in-america-seiko-wants-to-ditch-the-discount-brand-image

I dobrze, super!


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

@Meches spełniony dwuzegarkowiec? ;)

 Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Czego jeszcze szukasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda. Świetny wielkość i wysokość zegarka.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieski fajny ale taki "zwykły". Czarny i czerwony(?) ciekawe. Limitacje dla jednych duże dla innych nie, tak czy inaczej rozejdą się i podejrzewam, że złote bardzo szybko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Indeks 12 w niebieskim jak z "tylkoSEIKO" :D dobrze, że to tylko grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję ponosić kilka dni kwarcowe Grand Seiko i mimo iż okazało się dla mnie za małe (36mm) i chyba jednak zbyt eleganckie, to jednak nadal pozostaję pod wrażeniem jakości wykonania. W związku z tym po głowie zaczęły mi chodzić po głowie niebezpieczne pomysły związane z zakupem czegoś wiekszego, gdzie więcej dzialoby się na tarczy. Idąc tym tokiem myślenia skierowałem swoje myśli w kierunku modeli GMT. I teraz kilka pytań do miłośników marki. Jako iż byłoby to pewnie moje jedyne Grand Seiko w kolekcji, planuję wybrać model z mechanizmem Spring Drive. Myślicie że to dobra decyzja czy jednak lepiej zerknąć w kierunku Hi-Beat? Nie ukrywam iż boję się trochę braku lumy na wskazowkach i w związku z tym myślę również o ubiegłorocznych modelach kwarcowych, które to lumę mają. Chce iść w odrobinę usportowioną wersję, gdyż myślę że tylko taka ma mimo wszystko szansę częściej gościć na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe kwarce GMT spełniają chyba wszystkie Twoje oczekiwania, powinny być dostępne już albo lada chwila bo miały być w lutym ( wersje nielimitowane SBGN003/5 czyli czarny i niebieski ). Nie są raczej "zbyt eleganckie", jak dla mnie są bardzo podobne do Rolexa Explorera II. Limitka 001 już jest właściwie wyprzedana, jest jeszcze SBGN007 - limitowany zielony ale w trochę innej kopercie i bez lumy.

Hi-beat będzie wyższy i cięższy, zwłaszcza w kopercie 44GS, i duużo droższy. Podobnie SpringDrive, też znacznie większe pieniądze chociaż spory wybór ciekawych modeli, również z lumą.

Nie bez znaczenia koszty przeglądów mechaników, w kwarcu tego nie ma w ogóle ( przegląd co 50 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę, za serwis kwarcowego GS w Niemczech mam paragon na prawie 500€.

Zresztą przy kazdej wymianie baterii w zegarkach kwarcowych potrzebny jest serwis jak i w mechaniku, to legendy o bezobsługowym użytkowaniu :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Te nowe kwarce GMT spełniają chyba wszystkie Twoje oczekiwania, powinny być dostępne już albo lada chwila bo miały być w lutym ( wersje nielimitowane SBGN003/5 czyli czarny i niebieski ). Nie są raczej "zbyt eleganckie", jak dla mnie są bardzo podobne do Rolexa Explorera II. Limitka 001 już jest właściwie wyprzedana, jest jeszcze SBGN007 - limitowany zielony ale w trochę innej kopercie i bez lumy.

Hi-beat będzie wyższy i cięższy, zwłaszcza w kopercie 44GS, i duużo droższy. Podobnie SpringDrive, też znacznie większe pieniądze chociaż spory wybór ciekawych modeli, również z lumą.

Nie bez znaczenia koszty przeglądów mechaników, w kwarcu tego nie ma w ogóle ( przegląd co 50 lat :) )

Dzięki za wyrażenie opinii.

 

SpringDrive chodzi za mną jako coś innego niż typowy automat, ale te kwarce będą rzeczywiście dużo bardziej praktyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę, za serwis kwarcowego GS w Niemczech mam paragon na prawie 500€.

Zresztą przy kazdej wymianie baterii w zegarkach kwarcowych potrzebny jest serwis jak i w mechaniku, to legendy o bezobsługowym użytkowaniu :)

 

W 9F wszystkie newralgiczne elementy są chronione i przy wymianie baterii wystarczy szczelność i uszczelki, koszt ok. 50USD. 

Nie wiem co robiono w Twoim ale raz że to mechanizm starszej generacji 8J a dwa że mogło dojść odświeżenie koperty i bransolety które normalnie jest w cenie standardowego serwisu ( poza polerką Zaratsu i modelami z tytanu ). Normalny pełny serwis 9F - gdyby był potrzebny - to ok. 300 dolarów. 500 euro to orientacyjna cena serwisu SD.

GS pisało na swojej stronie że szczelność 9F pozwala na to żeby smary wytrzymały nawet 50 lat, teraz już tej informacji nie ma a w instrukcji zalecają standardowe 3-4 lata, myślę jednak że dla kwarca to zbyt asekuracyjne podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do opini Bugsa, ponieważ po długotrwałych przemyśleniach moja jest bardzo zbieżna :)

I jeszcze Z dziś

C492-DC1-E-9151-40-FD-A8-C7-B1-D337020-B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś dlaczego data w 9F zmienia się kilka minut po polnocy miedzy 00.00 a 00.05 a nie punktualnie o polnocy? Pewnie jest to czyms podyktowane o czym producent nie mówi ale wydaje się to dziwne w zegarku za taką kasę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał może ktoś z kolegów do czynienia z SBGA025? Jest na allegro i trochę kusi żeby sprawdzić Spring Drive, ale z drugiej strony na zdjęciach trochę 'dziadkowy' i myślę że szybko by mi się znudził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.