Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

To poprzedni zakup. Na omegę wciąż czekam, coś nasz kolega z forum się ociąga, ale może w przyszłym tygodniu :rolleyes:

Widzę , że czujny jesteś ;)  :D

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam tylko dobrą pamięć...co czasami przeszkadza.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, takowy zegar mierzyłem ostatnio - Seiko GS SBGA375, w główniej mierze będąc bardzo zainteresowanym mechanizmem jaki w nim siedzi... Również tego samego dnia miałem na ręce różne referencje Omegi, Zenitha oraz TH... przyznać muszę, iż rzeczony GS robi bardzo dobre wrażenie, jest bardzo starannie wykonany, dość lekki, bardzo dobrze układa się na nadgarstku a płynąca wskazówka sekundnika działa wręcz hipnotyzująco na tle pięknie mieniącej się granatowej tarczy, czego na foto niestety nie widać.

 

Przyznam, iż bardzo chętnie bym go widział w swej kolekcji tylko nie jestem pewien czy jest on wart tylu złotówek, gdyż w podobnej cenie można stać się właścicielem niejednego zegarka z wyżej wymienionych marek.

 

Ciekawą rzecz jaką zauważyłem to że mierzony przeze mnie egzemplarz logo GS miał namalowane, gdzie w internatach widzę iż jest nakładane... hmm...

 

jakie macie Koledzy zdanie wobec całości powyższego?

 

... tylko i wyłącznie do porównania założyłem na nadgarstek Seiko GS SBGC201 ale to już zupełnie inny charakter zegarka oraz zdecydowania za duża „bestia” jak dla mnie. Pozdrawiam.

post-102723-0-60149100-1552557641_thumb.jpeg

post-102723-0-63083700-1552557654_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem SBGA375 jest wart każdej złotówki, przeciwieństwie do wielu zegarków z bardziej prestiżowymi znaczkami.

 

Najpiękniejsza chyba koperta 44GS, unikalny i bardzo zaawansowany technicznie Spring Drive, typowe dla GS fantastycznie wykonane indeksy i wskazówki, wskaźnik rezerwy chodu 3D ( przyjrzyj mu się dokładnie pod lupą ), szklany dekielek.

Ten model i siostrzany SBGA373 z szampańską tarczą to kwintesencja Grand Seiko, mają chyba wszystkie cechy charakterystyczne dla marki.

 

Sam się mocno zastanawiam nad jego zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka stron wcześniej widziałem bodaj SBGA127 (Bartek79) oraz 125 (Tommaso), z opisu wydają się to być takie same zegarki jak 375 tylko starsze i chyba limitowane, czy tak? bardzo mi się rownież podoba w 127 umieszczenie na tarczy logo SEIKO, którego w 375 już niestety brakuje...

Edytowane przez Barry_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio ktoś tu ma Blizzarda? Wydawało mi się że to był raczej Snowflake, SBGA011.

SBGA127 i 125 to limitowane wersje ale zupełnie inny kształt koperty niż SBGA375 - 62GS, wzorowane na pierwszym automatycznym Grand Seiko, konstrukcja bez bezela. Te dwa na Spring Drive są tytanowe, wersje mechaniczne stalowe.

Już wyprzedane, tylko rynek wtórny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio ktoś tu ma Blizzarda? Wydawało mi się że to był raczej Snowflake, SBGA011.

cóż, kiepski ze mnie detektyw... :-) niemniej zegarki piękne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrzę w internety i widzę sporo ciekawych odmian zaczynających się na SBGA... taki np SBGA105... no piękny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Koledzy,jestem nowy w temacie zegarkow i chcialbym aby ktos z Was mi naswietlil o co chodzi z drogimi, kwarcowymi Grand Seiko. Dlaczego te zegarki, pomimo mechanizmu kwarcowego sa tak drogie?? Zawsze myslalem, ze kwarc=taniocha... Nie chce wszczynac zadnej wojny serio po prostu jestem laikiem :) pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie, ale też szybciej tracą wartość na rynku wtórnym. To też świadczy o stosunku nabywców. Plus obecna ewidentna fala na zegarki mechaniczne, to też nie działa na ich korzyść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koledzy,jestem nowy w temacie zegarkow i chcialbym aby ktos z Was mi naswietlil o co chodzi z drogimi, kwarcowymi Grand Seiko. Dlaczego te zegarki, pomimo mechanizmu kwarcowego sa tak drogie?? Zawsze myslalem, ze kwarc=taniocha... Nie chce wszczynac zadnej wojny serio po prostu jestem laikiem :) pozdro :)

Poczytaj wiadomości z linku który jest powyżej, powinien wyjaśnić.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Dzięki :) czyli rzecz sprowadza się do ręcznie wykonamych elementów, które odmierzaja czas dokladniej tyle wydedukowalem :) wniosek taki dla mnie, ze w takim razie istnieja drogie mechanizmy kwarcowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz sprowadza się do tego że mechanizm to tylko jeden ze składników ceny ( vide drogie mechaniki z ETAmi czy Sellitami na pokładzie ) a kwarcowe GS nie różnią się jakością od swoich mechanicznych braci.

Obecnie stosowany kwarcowy mechanizm 9F też jest na tyle zaawansowany technologicznie że nie może być tani.

 

Oprócz linków od Yody polecam też to:

https://timelessluxwatches.com/reviews/not-just-quartz-grand-seiko-9f-movement/

 

A najlepiej poszukać informacji o kwarcowych modelach Grand Seiko samemu, chociażby na stronie producenta.

 

Są i Patki kwarcowe, i nie jest taniocha ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś woli oglądać niż czytać.

ten kwarcyk widoczny na załączonym filmiku (SBGV245?) bardzo ciekawy... szkoda że na pasku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

SBGA403, ponoć ma wprowadzić nowe koperty do GS

53483026_2261852854102277_24533466314067

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli "ten wynalazek" z przed kilku stron to jednak prawda.  :huh: Czekam na oficjalne zdjęcia. Fajnie, że jest ruch, ale nie wiem czy w dobrą stronę.  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dziwnie to nachodzi nawskazówkę godzinową - może ochrona przed wyciekiem medialnym...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

"To" czyli co? włosy z tarczy? :D

 

Nic nie nachodzi, wskazówki mają nowy kształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.