Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja także musiałem zanabyć niestety w ciemno. Ale nie żałuję.

To kwarc ale ma dosyć ciekawe ustawianie czasu. wyciągnięcie koronki do poz1 to przeskakiwanie godzinowej skokowo co godzinę ( minutowa się nie rusza wtedy ) a gdy wyciągniemy do poz2 to możemy obracać minutową. Bardzo to przyspiesza ustawianie zegarka. Już kiedyś się z tym spotkałem w jakimś szwajcarze dawno temu ale teraz też byłem zaskoczony :-)

 

takie rozwiazanie nie jest stosowane w rolkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z serwisem starych modeli? Mam jednego z 1968 roku. Na japońskiej stronie serwisowej Seiko po wpisaniu tego modelu nie przechodzi. Wyskakuje informacja że mechanizm nieodnaleziony.

Czy to już się nic nie zrobi? Może nie mają części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam serwisuje, jest gdzieś temat.

To relatywnie proste mechanizmy, jeśli części nie są uszkodzone, a tylko samo mycie, smarowanie, regulacja, to każdy zegarmistrz powinien to zrobić.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle się zrobi. Jaki model i co mu dolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4520-7000

 

Jest sprawny ale wydaje mi się, że sekundnik jak walczy z grawitacją zaczyna iść niepłynnie. Oglądałem jego ruch w zwolnionym tempie i w niektórych momentach widać, że wykonuje próbę ruchu ale nie przesuwa się albo przesunie się ale trochę cofnie i po tym zrobi większy ruch.

Poza tym nie rusza ze spoczynku po nakręceniu nawet do max. Trzeba nim delikatnie potrząsnąć.

Generalnie zastanawiałem się jak to jest z serwisem vintage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłość jest ślepa;) obiektywnie patrząc; jakie rysy? Ja tam nic nie widzę.

 

 

Xxx koperta bez po dwóch latach idealna, bransoleta, bez rys głębszych, ale ma sporo płytkich „wybłyszczeń”, przetarć na matowych powierzchniach.

W necie znalazłem kiedyś artykuł i podobno można to (rysy na tytanie) wypolerować podczas serwisu (w Japonii).

Czy byłbyś tak miły i wrzucisz jakieś zdjęcie swojego zegarka ? Jestem bardzo ciekawy jak to wygląda po normalnym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę fotek mojego GS-a

 

gs2.jpg

gs3.jpg

gs4.jpg

gs5.jpg

 


Model z penisami na tarczy ;) Odważnie ;)

 

Musiałem się nieźle natrudzić aby je uchwycić, są w większości sytuacji oświetleniowych zupełnie niewidoczne, a nawet jak widoczne to przy wielkości tarczy i tak ciężko powiedzieć co to jest za dekor. To symbol kwarcu stosowany przez GS w latach 70tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Wszyscy wiemy jak ładny jest mechanizm 9F z zewnątrz.Gdyby ktoś znalazł albo samemu miał możliwość zaglądnięcia do środka to będę wdzięczny za fotkę. Od dawna ciekawi mnie jak ten mechanizm wygląda pod tą szczelną obudową.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę fotek mojego GS-a

 

 

 

Musiałem się nieźle natrudzić aby je uchwycić, są w większości sytuacji oświetleniowych zupełnie niewidoczne, a nawet jak widoczne to przy wielkości tarczy i tak ciężko powiedzieć co to jest za dekor. To symbol kwarcu stosowany przez GS w latach 70tych.

Wiem co to za symbol i skąd pochodzi, taki tam żarcik, tarcza świetna i zegarek też, gratulacje! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Wszyscy wiemy jak ładny jest mechanizm 9F z zewnątrz.Gdyby ktoś znalazł albo samemu miał możliwość zaglądnięcia do środka to będę wdzięczny za fotkę. Od dawna ciekawi mnie jak ten mechanizm wygląda pod tą szczelną obudową.

 

Tak wygląda :)

 

fc3d09fdc919f57a0340b9da32baab3b.jpg

 

A więcej tutaj:

 

https://timelessluxwatches.com/reviews/not-just-quartz-grand-seiko-9f-movement/

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o to jak wygląda pod ta obudową. Ciekawi mnie czy jest tam też taki wychwyt jak w mechanizmie 5035 Oysterquartz?

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o to jak wygląda pod ta obudową. Ciekawi mnie czy jest tam też taki wychwyt jak w mechanizmie 5035 Oysterquartz?

:)

Jaki wychwyt masz na myśli? Gs to nowoczesny mechanizm kwarcowy, Rolex to konstrukcja z lat 70. Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem na szybko budowę mechanizmu kwarcowego. Był tam silniczek z małym kołem zębatym, które porusza kolejne.

Z pewnością widziałeś w chodzie mechanizm oysterquartz gdzie coś na wzór wychwytu porusza/zatrzymuje raczej koło zębate? Lubie ten mechanizm. Jest kwarcowy ale za razem z taką duszą mechanika.

Ciekawiło mnie jak to jest w dzisiejszych topowych mechanizmach rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy byłbyś tak miły i wrzucisz jakieś zdjęcie swojego zegarka ? Jestem bardzo ciekawy jak to wygląda po normalnym użytkowaniu.

 

...jest trochę mikro rysek na bezelu (wcześniej nie zwróciłem nawet uwagi); wyostrzyłem, ale trudno coś uchwycić na zdjęciach.

Bransoleta też bdb (w pamięci miałem, że jest bardziej porysowana), choć faktem jest, że noszę go od jakiegoś czasu na paskach.

post-35079-0-00127800-1566759380_thumb.jpg

post-35079-0-92103400-1566759392_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak marzenia się spełniają, po długich przemyśleniach jest moje pierwsze( ale już wiem że nie ostatnie) Grand Seiko 

zegarek z 1974 stan faktycznie jak w ogłoszeniu, wspaniała robota patrzę na niego i cieszę się jak dziecko 

Muszę pomyśleć o pasku bo ta bransoleta jest za mała dla mnie, jak sądzicie z doświadczenia co będzie pasowało?

Kilka zdjęć póki co jeszcze poprzedniego właściciela, swoje porobię zapewne dopiero po urlopie.

<a href=https://zapodaj.net/014c41d2d77f0.jpg.html>IMG_3724.JPG</a>

<a href=https://zapodaj.net/da079eef24ac3.jpg.html>IMG_3800.JPG</a>

<a href=https://zapodaj.net/e25b980966644.jpg.html>IMG_3758-tile.jpg</a>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z Bytomia? :)

Super, na zdjęciach wyglądał na świetny stan, jeśli tak jest faktycznie to na pewno da Ci wiele radości.

Paski jak dla mnie to jakiś czarny z fakturą krokodyl/aligator, rozmiar uszu jest pewnie 18mm więc na niedużym nadgarstku najlepiej leży 18/16 ale jeśli masz sporą rękę to można też niezwężany.

Oryginalne to spory koszt, aligatoropodobne będą w sam raz, ja mam dobre doświadczenia z Hirsch i DiModell, złe z Morellato. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten z Bytomia sprzedający solidna firma, ma kilka ciekawych Seiko 

też myślałem o krokodylu, tylko nie wiem czarny czy ciemny brąz?

Dziękuje Ci Bugs za wszelkie rady i podpowiedzi, szczególnie te wcześniejsze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak marzenia się spełniają, po długich przemyśleniach jest moje pierwsze( ale już wiem że nie ostatnie) Grand Seiko

zegarek z 1974 stan faktycznie jak w ogłoszeniu, wspaniała robota patrzę na niego i cieszę się jak dziecko

Muszę pomyśleć o pasku bo ta bransoleta jest za mała dla mnie, jak sądzicie z doświadczenia co będzie pasowało?

Kilka zdjęć póki co jeszcze poprzedniego właściciela, swoje porobię zapewne dopiero po urlopie.

<a href=https://zapodaj.net/014c41d2d77f0.jpg.html>IMG_3724.JPG</a>

<a href=https://zapodaj.net/da079eef24ac3.jpg.html>IMG_3800.JPG</a>

<a href=https://zapodaj.net/e25b980966644.jpg.html>IMG_3758-tile.jpg</a>

bez komentarza

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.