Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Wizualnie takie se ale jest nowy mechanizm kwarcowy z niezależnie przestawianą wskazówką godzinową jak w GMT - wreszcie, w Citizenie A660 to jest od dawna + wieczny kalendarz i 5 SPY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz te limitki będą workami sypać, na nadążycie oglądać.... 

 

DSC4784.jpg

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zbyt daleko wybiegam z wyobraźnią ale mi ten GS kojarzy się ze śladami świeżej krwi na śniegu. Resztę każdy może dopowiedzieć sobie sam, ja z chęcią nosiłbym ten zegarek

 

 

ps

nie jestem psychopatą  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nowości Grand Seiko na 2020, łącznie siedem nowych modeli :)

 

post-40960-0-00759200-1580631105_thumb.jpg

 

 

Dotychczasowe kwarcowe SBGV205, SBGV207 i SBGV239 w kopertach 44GS w rozmiarze 40mm zamiast dotychczasowego mechanizmu 9F82 otrzymują nowy 9F85 z niezależnie przestawianą wskazówką godzinową. Pozostałe cechy nadal te same, zmieniają się nazwy na SBGP001, SBGP003 i SBGP005. Cena 3200 USD.

 

post-40960-0-89871100-1580631139_thumb.png

post-40960-0-66295900-1580631127_thumb.png

 

Mechanizm 9F86 - kwarc GMT - trafia do kolejnych, tym razem nielimitowanych eleganckich modeli w kopercie 40mm, są to SBGN011 i SBGN013, w cenie 3000 USD

 

post-40960-0-84630300-1580631168_thumb.jpg

 

I na koniec najlepsze chociaż jednocześnie najgorsze - mechanizm 9S85 hi-beat trafia do kolejnych modeli w kopercie 44GS, SBGH277 i SBGH279. Minusem jest to że zastępują one w ofercie dotychczasowe SBGH001/201 i SBGH005/205 w nieco innej, bardziej eleganckiej kopercie. Te ostatnie nie będą już produkowane, cena nowych to 6100 USD - drogo. Ciemny nie jest czarny tylko szary z delikatnym pionowym wzorem a la Omega AT.

 

post-40960-0-96838400-1580631156_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-3351-0-03230600-1581078680_thumb.jpg

mam go już dłuższą chwilę jednak lubię tak samo jak na początku


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam entuzjastów, ale czy jest coś ciekawego w tych nowościach ? Ani eleganckie ani nowatorskie.

Ceny jak za naprawdę lepsze brandy.

Lexus to to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych nowościach to akurat nic ciekawego nie ma, a cała ta limitowana seria jest moim zdaniem beznadziejna. Nie oznacza to, że wszyscy muszą moje zdanie podzielać, w szczególności ludzie, którzy nigdy wczesniej nie mieli do czynienia z tą marką. A co do marki i jakości, to akurat jest Lexus. Dla mnie np. taki Rolex jest pod kątem jakości wykonania daleko w tyle za Grand Seiko i osobiście uważam większość "Szwajcarów" (ale nie wszystkie) za gorsze jakościowo zegarki, no ale co kto lubi.

Dzisiaj mój nie Lexus, tylko taki tam przeciętny Hi-Beat. Od pooopy strony, bo takie mam dziś widzimisię.

yZxKpy9.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mroova, rozumiem że to taka próba trollingu? 

 

Fajna ta limitka @emiel, i z ładniejszym logo na tarczy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@emiel może nie beznadziejna ale bezpłciowa taka jakaś. I obiektywnie coraz trudniej będzie im czymś zaskoczyć.

@mroova musi kilka lub kilkanaście egzemplarzy „przerobił” ;)

Codzienny taki w tym tygodniu na zmianę z Tudorem

AA67-C726-10-A8-47-DD-9-BF9-0-B4-B3364-E

Edytowane przez Meches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-40546-0-62867000-1581530378_thumb.jpg

@ Bugs i Meches: bo to jest Lexus ! Za taki sikor można nerę oddać. Zawsze nim się zachwycam. Żebym chodził w innej wadze bokserskiej niż lekkopółśredniej dołożyłbym Marinemastera albo SLA017 i za 30 - 40 KPLN miałbym komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ten film był wiele razy, ale nic to, wrzucam po raz kolejny dla tych, którzy być może jeszcze nie widzieli. To chyba najlepszy materiał promocyjny w historii Grand Seiko, pamiętam, kiedy zobaczyłem to po raz pierwszy - żadne zdjęcia z forum, żadne recenzje mnie tak nie przybliżyły do GSów, jak ten film. Miłość trwa po dziś dzień i chyba nigdy nie wygaśnie. Mam taką cichą nadzieję, że kiedyś tam, na jakąś rocznicę, Grand Seiko wypuści całą serię zegarków z powrotem z logo Seiko. Wiem, jestem pewnie osamotniony w tej opinii, no ale cóż. Raz na jakiś czas puszczam sobie ten filmik.

 

https://www.youtube.com/watch?v=eoMcXxMsDt8

 

Edyta:

Cos mi w tym filmie nie grało, bo pamiętam go sprzed lat, zanim rozpocząłem zabawę z moją kolekcją GSów. Spryciule z tych marketingowców w Seiko, nie ma co...skasowali oryginalne wideo, edytowali kilka scen i wrzucili na nowo, haha. Pytanie za 100 punktów, czym się różni ten film powyżej, od tego, który dodałem w edycji. Bonusowo czekolada dla tego, kto wypunktuje wszystkie edytowane sceny :D  Dobrze, że ten filmik sobie kiedyś zgrałem z youtube na dysk, jednak moja przezorność czasami się przydaje.

 

https://youtu.be/Rvmt9HYSWWo

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmienili tarcze zegarków ze starego górnego logo Seiko na GS Grand Seiko - do tego stopnia, że w końcówce filmu występują zegarki z czarną tarczą gdy wcześniej były z jasną (w niektórych migawkach nawet inne modele zegarków).

Ciekawe, czy zauważyłeś najbardziej bolesną zmianę?

Nastąpiła podmianka Mistrza Zaratsu!

 

86487027_651909022287703_243765114889148

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ty wyznajesz (podmienili starego na młodego a nie odwrotnie), ale może chociaż jego syn - inaczej szczyt chamstwa. Pomyślałeś, że mógł popełnić seppuku jeżeli został zwolniony bez mrugnięcia okiem tak jak bez mrugnięcia okiem wprowadzają do obrotu niedorobione zegarki?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jestem wyznawcą teorii spiskowych. Jako miłośnik zegarków powinieneś wiedzieć, że czas mija bezpowrotnie. Z tym wiąże się takie zjawisko jak odchodzenie ludzi. Także na emeryturę.

Wierzę również, że kiedyś Herod był młody. Jak i ten starszy mistrz Zaratsu.

A może kiedys i ty byłeś młodszy? I mniej złośliwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoich wywodach, nadal nie widzę celu zmiany jednej osoby w całym filmie chyba że się chce kogoś upokorzyć, albo docenić!

A co do złośliwości, nie wygrałeś czekolady to wyjechałeś z czapy z jakimś Herodem - więc kto był pierwszy ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmienili tarcze zegarków ze starego górnego logo Seiko na GS Grand Seiko - do tego stopnia, że w końcówce filmu występują zegarki z czarną tarczą gdy wcześniej były z jasną (w niektórych migawkach nawet inne modele zegarków).

Ciekawe, czy zauważyłeś najbardziej bolesną zmianę?

Nastąpiła podmianka Mistrza Zaratsu!

 

86487027_651909022287703_243765114889148

Bingo. Byłem ciekaw, czy ktoś to wychwyci, poza oczywistą podmianką tarcz. Masz czekoladę.

Co do zmiany pana od zaratsu, nigdy się nie dowiemy, czy odszedł na emeryturę, czy sam się zwolnił, widząc kierunek jaki obrała firma, bo wątpię, by go zwolnili sami - tego nie ma w zwyczaju japońska firma/korporacja. Burns ma rację, gdyż film nie jest nowy, zmieniono tylko pewne fragmenty, żeby przypadkiem człowiek nie pomyślał, że mają coś wspólnego z Seiko. Nie widzę absolutnie żadnego powodu, dla którego mieliby podmienić człowieka, który wśród fanów marki, jest żywą legendą. Zrozumiałbym to, gdyby ten film zrobili całkiem od nowa, ale oni tylko wycięli kilka fragmentów, które nie pasują do obecnej polityki firmy. Nie było absolutnie żadnego powodu, by wycinać z niego człowieka, który występuje w oryginalnym filmie i tak, dla Japończyka taki gest, to upokorzenie. Moim zdaniem, postąpili nie fair, tym bardziej, że skasowali oryginalny film, który był od lat i pokasowali ludziom z innych kanałów. Gdybym nie miał zapisanego na dysku, to nikt by się nawet o tym nie dowiedział. Smutne to wszystko po prostu...


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno brak ci dystansu do siebie. Moja wypowiedź nie konczyła się na kropce, po niej wstawiłem pewien znaczek.

Brakuje ci również wiedzy o kultowych polskich filmach.

Jeden z nich polecam, to „Miś” Stanisława Bareji.

Może zrozumiesz czapkę o Herodzie.

Za czekoladą nie przepadam, więc nie sprawiłeś mi przykrości brakiem nagrody.

Pozdrawiam, szczerze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno brak ci dystansu do siebie. Moja wypowiedź nie konczyła się na kropce, po niej wstawiłem pewien znaczek.

Brakuje ci również wiedzy o kultowych polskich filmach.

Jeden z nich polecam, to „Miś” Stanisława Bareji.

Może zrozumiesz czapkę o Herodzie.

Za czekoladą nie przepadam, więc nie sprawiłeś mi przykrości brakiem nagrody.

Pozdrawiam, szczerze. ;)

Znam to wszystko i zrozumiałem, ale jakoś nie poczułem chwili, żeby obracać to w żart, jak widać emiel zrozumiał powagę sytuacji.

 

Sam fakt, że chciało się im edytować ten film z takimi szczegółami o czymś świadczy!

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.