Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Bingo. Byłem ciekaw, czy ktoś to wychwyci, poza oczywistą podmianką tarcz. Masz czekoladę.

Co do zmiany pana od zaratsu, nigdy się nie dowiemy, czy odszedł na emeryturę, czy sam się zwolnił, widząc kierunek jaki obrała firma, bo wątpię, by go zwolnili sami - tego nie ma w zwyczaju japońska firma/korporacja. Burns ma rację, gdyż film nie jest nowy, zmieniono tylko pewne fragmenty, żeby przypadkiem człowiek nie pomyślał, że mają coś wspólnego z Seiko. Nie widzę absolutnie żadnego powodu, dla którego mieliby podmienić człowieka, który wśród fanów marki, jest żywą legendą. Zrozumiałbym to, gdyby ten film zrobili całkiem od nowa, ale oni tylko wycięli kilka fragmentów, które nie pasują do obecnej polityki firmy. Nie było absolutnie żadnego powodu, by wycinać z niego człowieka, który występuje w oryginalnym filmie i tak, dla Japończyka taki gest, to upokorzenie. Moim zdaniem, postąpili nie fair, tym bardziej, że skasowali oryginalny film, który był od lat i pokasowali ludziom z innych kanałów. Gdybym nie miał zapisanego na dysku, to nikt by się nawet o tym nie dowiedział. Smutne to wszystko po prostu...

 

Mam dokładnie takie same odczucia - gdyby zrobili nowy film tak jak niby nowy brand to byłoby w porządku, tutaj jest zwykłe przefarbowanie kity i to jeszcze minimalnym kosztem, korzystając ze starych zasobów, bez sensu i niepotrzebnie.

Manewr podobny jak zrobił Lucas w Powrocie Jedi podmieniając ducha Vadera. 

 

Tu jest jeszcze oryginalny:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że klasyczne GS są małe 40-41 mm. Tylko sportowe mają ok 44mm. Szukam czegoś i w sumie lubię zegarki mniej popularne a dobre. Jak widzę ten szał na Rolki, kolejki itp to jakoś mnie to zniechęca do tej marki. GSa mało kto ma a jakoś nie gorsza od Rolka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Rolki” nie są większe, jeśli byś nie zauważył. I to nawet te sportowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z klasycznych duże są chronografy.

post-40960-0-40387000-1581753374_thumb.png

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przyciski zbyt duże w stosunku do koperty. Wczoraj przymierzyłem sobie coś takiego a czekam na bardziej biżuteryjnego suba. Jakość wykonania bardzo dobra.

post-37509-0-21255200-1581834067_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Troszkę przyciski zbyt duże w stosunku do koperty. Wczoraj przymierzyłem sobie coś takiego a czekam na bardziej biżuteryjnego suba. Jakość wykonania bardzo dobra.

On jest z tytanu? Mozma wiedziec gdzie go przymierzales? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jest ze stali. Z tytanu ma złote napisy. W Monachium mierzyłem. Czekam na przymiarkę SBGE201. Ten model jest bardziej elegancki od tego, którego mierzyłem. Zobaczymy jak wypadnie. Im dłużej mierzę zegarki tym większy mętlik i coraz ciężej trafić w mój gust. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna limitka?  SBGA421

już mi przeszło - to jest zegarek z tytanu

 

86757896_3958544214159332_14898554870452

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już mi przeszło - to jest zegarek z tytanu

 

86757896_3958544214159332_14898554870452

 

Mam dokładnie to samo :(

 

Dziwne bo jedna z najlepszych kopert występuje głównie w tytanie, nie kumam tego.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Ja nie lubię tytanu za to, że jest taki lekki. No i rysuje się tak, że bardziej to widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Grand Seiko tytan jest twardszy od stali i rysuje się zdecydowanie mniej. Lekki owszem jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Grand Seiko tytan jest twardszy od stali i rysuje się zdecydowanie mniej. Lekki owszem jest.

 

A jak wygląda sprawa odnawiania tytanu? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tylko w Japonii i za dopłatą do standardowego serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy po firmowej polerce zegarek wyglada jak nowy, podobnie jak w zegarkach stalowych. Nie mówie tu oczywiście o seikowym Zaratsu, bo przy tej metodzie jest ponoć dużo zachodu, wróć - wschodu...  ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tradycja i nowoczesność :)

 

SBGA373, prawie jak mój, super model 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, przyszedł czas na SD

 

F0-E2-E072-A059-4-E2-A-B982-7-C6-F3-D8-E

Edytowane przez Meches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ciekawe, czy po firmowej polerce zegarek wyglada jak nowy, podobnie jak w zegarkach stalowych. Nie mówie tu oczywiście o seikowym Zaratsu, bo przy tej metodzie jest ponoć dużo zachodu, wróć - wschodu... ;)

Tytanu się nie da wypolerować. To co w zegarkach tytanowych się swieci to powłoka

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Meches" post="2714947"

 

Piękna jest ta wersja :-)

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, przyszedł czas na SD

Fota niniejsza budzi mój szacunek.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytanu się nie da wypolerować. To co w zegarkach tytanowych się swieci to powłoka

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Tytanowe GSy nie mają powłoki, oni używają stopu o nazwie High Intensity Titanium ( tytan/niob/żelazo ) o twardości ok 1/3 wyższej niż stal.

W jakiś sposób są w stanie to wypolerować - może właśnie dlatego że twarde, chociaż Zaratsu na tytanie nie wygląda tak spektakularnie jak na stali. Faktycznie rysuje się trudno, mój SBGA127 przez czas kiedy go miałem nie złapał ani jednej ryski a wszystkie stalowe praktycznie od razu coś miały mimo że ostrożnie się z nimi obchodzę. Można to odnowić ale zdaje się że wyłącznie w centralnym serwisie w Japonii.

 

A jak już Meches pokazał takie cudo to ja pokażę granatowoczarnego bliźniaka

 

DSC4727.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.