Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny ale chyba mimo wszystko zbyt podobny. Jako ze nie mam w kolekcji HAQ to patrzę raczej na SGBN003. Zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cordi7 napisał:

Fajny ale chyba mimo wszystko zbyt podobny. Jako ze nie mam w kolekcji HAQ to patrzę raczej na SGBN003. Zobaczymy...

Ten 003 jest całkiem fajny.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zrobili taki sam, na tym samym werku, ale w stali, byłby dla mnie idealny GS.

grand seiko 1.jpg

grand seiko 2.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

43 tysiące dolarów U eS A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, bazant napisał:

43 tysiące dolarów U eS A

bez fajerwerków ;) złoty a skromny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też zostawię bo w głównym wątku szybko znika - tak powinien wyglądać efekt Zaratsu, niezdeformowane odbicie, jak w lustrze. Widoczne nie tylko na dużej głównej powierzchni, ale też na tej małej bocznej, idealnie prosto.

 

 

_DSC4800.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do właścicieli: czy w Waszych GS wskazówka godzinowa ładnie pokrywa się z indeksem przy pełnej godzinie (tzn minutowa na 12 a godzinowa  na 1, 2...12).

Rozważam zakup modelu SBGE201 i widziałem film na YT z taką przypadłością. Tego zegarka na żywo jeszcze nie oglądałem, widziałem inny sporotwy ale nie zwróciłem uwagi na powyższą cechę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Undziak napisał:

Pytanie do właścicieli: czy w Waszych GS wskazówka godzinowa ładnie pokrywa się z indeksem przy pełnej godzinie (tzn minutowa na 12 a godzinowa  na 1, 2...12).

Rozważam zakup modelu SBGE201 i widziałem film na YT z taką przypadłością. Tego zegarka na żywo jeszcze nie oglądałem, widziałem inny sporotwy ale nie zwróciłem uwagi na powyższą cechę.

We wszystkich które mam - w tym też Spring Drive -  jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili tylko jeden, w dodatku kwarcowy, ale w sumie miałem już 6 różnych GS-ów - we wszystkich było absolutnie idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Informacyjnie - gdyby ktoś był zainteresowany zakupem GS'a w Polsce, oficjalnym kanałem to teraz tylko Noble Place. GS jakoś dziwnie ogranicza dystrybucję swoich zegarków.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do właścicieli: czy w Waszych GS wskazówka godzinowa ładnie pokrywa się z indeksem przy pełnej godzinie (tzn minutowa na 12 a godzinowa  na 1, 2...12).
Rozważam zakup modelu SBGE201 i widziałem film na YT z taką przypadłością. Tego zegarka na żywo jeszcze nie oglądałem, widziałem inny sporotwy ale nie zwróciłem uwagi na powyższą cechę.
W moim było idealnie. Grand Seiko to absolutny top jeśli chodzi o precyzję tego typu detali, również na tle innych bardzo znanych marek.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w takim razie jak odnieść się do poniższego filmiku (part 3, od 08:40). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego filmu wychodzi, że na pełnych godzinach nie ma idealnej zbieżności z indeksami, jednocześnie wskazówek godzinowej i minutowej.

 

Cały czar/mit Grand Seiko prysł w ciągu ostatnich czterech minut oglądania...:(

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezdyskusyjnie ten egzemplarz jest skopany.

Pytanie czy tak wyszedł z fabryki, czy jest po jakiś przejściach/nieautoryzowanych serwisach itp.

Tak jak napisałem, w żadnym z moich sześciu egzemplarzy nie było żadnych niedokładności. A był wsród nich też SD GMT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytałem Kolegów, którzy mieli dłuższy kontakt z GS. Ja mierzyłem jedną sztukę ale nie zwracałem uwagi na takie rzeczy. Z drugiej strony pod dużym powiększeniem widać już w każdym zegarku struktury farby, szlify, ślady obróbki itp. To normalne.  Pytanie co można jeszcze zaakceptować a co nie. W przypadku GS wszystko musi być stanowczo lepsze niż w zwykłych, tańszych zegarkach powiedzmy do 10 kPLN. Tego można wymagać od GS.

Ta sztuka faktycznie odstaje jakościowo. 

Podróbki GS też są z tego co wiem ale wątpie, że to była jakaś kopia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o podróbkach springdrive'a.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tommaso, masz rację, nie da rady podrobić tego płynnego ruchu Spring Drive.

Ale o podróbkach GS słyszałem, zapewne kwarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy przeszły mi przez ręce, kilka oglądałem i nie spotkałem się z takim felerem. 
Pewnie było już ale jako ciekawostka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten SBGE201 wygląda na felerny, nie wiem jak faktycznie wygląda nadruk wskaźnika rezerwy w powiększeniu w innych modelach ale tu jest mizeria a wskazówki są po prostu źle osadzone. Rzecz do skorygowania a biorąc pod uwagę że można to kupić za połowę ceny Suba nadal uważam że to dobry interes.

To nie jest na pewno norma, dla porównania filmik z wersją przed rebrandingiem - w 13:19 widać dokładnie że wszystkie wskazówki stoją idealnie.

 

 

Z tych "nowych" GS które miałem - w sumie było ich już 8 - jedynym felerem było to że w większości kwarcy sekundnik nie trafiał idealnie we wszystkie indeksy, to jest niestety znana przypadłość i pod tym ( i nie tylko tym ) względem muszę oddać wyższość HEQ Citizena.

Screenshot at May 20 20-35-46.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie przecieki - Spring Drive GMT w trzech kolorach z ceramicznym bezelem i..... w sensownej rozmiarowo kopercie 40.5mm ( rewelacja!!!, byle nie był gruby jak prosię ) i podobny hi-beat GMT z dwukolorowym bezelem ( SBGJ239, ten niestety jest wielki i gruby jak prosię )

 

 

GSSD.JPG

SBGJ239G_14210057177823_jpg.jpg.png

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2020 o 20:50, Undziak napisał:

Pytanie do właścicieli: czy w Waszych GS wskazówka godzinowa ładnie pokrywa się z indeksem przy pełnej godzinie (tzn minutowa na 12 a godzinowa  na 1, 2...12).

Rozważam zakup modelu SBGE201 i widziałem film na YT z taką przypadłością. Tego zegarka na żywo jeszcze nie oglądałem, widziałem inny sporotwy ale nie zwróciłem uwagi na powyższą cechę.

 

Moj SD centruje idealnie.

 

 

@Bugs MNIAM! Te SD wygladaja swietnie, zeby tak jak piszesz nie byly tylko za grube ... coz - poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2020 o 22:52, mylof napisał:

Gdyby zrobili taki sam, na tym samym werku, ale w stali, byłby dla mnie idealny GS.

 

 

 

Absolutny ideał!

Dla tego zegarka mogę zostać jednozegarkowcem :wub:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.05.2020 o 08:10, Jash napisał:

Informacyjnie - gdyby ktoś był zainteresowany zakupem GS'a w Polsce, oficjalnym kanałem to teraz tylko Noble Place. GS jakoś dziwnie ogranicza dystrybucję swoich zegarków.

A był kiedykolwiek w Polsce jakiś inny oficjalny dystrybutor Grand Seiko poza Noble Place ?


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mylof napisał:

A był kiedykolwiek w Polsce jakiś inny oficjalny dystrybutor Grand Seiko poza Noble Place ?

Tak, ZIBI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.