Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, meXy napisał:

Teraz widać, że zmiana logo była dobrym posunięciem...

 

Pozwolę sobie mieć inne zdanie. Moim zdaniem wcześniejsze wersje tarcz były lepiej zbalansowane.

 

Ale wiadomo, każdy ma swój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mam takie samo zdanie jak przedmówca. Nowe tarcze, tylko z logiem GS wyglądają jakby im czegoś brakowało. Te z napisem SEIKO były jakieś bardziej kompletne.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wole nowe logo:

 

BeFunky-Collage-1024x950.jpg

 

Rozumiem, ze niektorzy moga wolec bardziej rownomiernie rozlozony ciezar wizualny napisow na tarczy w poprzedniej wersji ale Seiko chcac konkurowac z drogimi markami nie moze sprzedawac tych zegarkow pod ta sama marka, co linia Seiko 5. 

 

Moze zlotym srodkiem byloby zostawienie GS na gorze a tekstu Grand Seiko na dole?

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, robol1 napisał:

teraz to bedzie ciężko im sprzedać w takiej wersji.

Tez jestem ciekaw ceny

 

19 godzin temu, tropik79 napisał:

Zgadza się jest chyba za te 13000 z hakiem. Sprzedawca stwierdził że na GS obniżek nie przewidują. Zegarek fajny, ale z tą cena to raczej żart. 

Ja bym go kupił właśnie ze względu na stare logo bo te wersje mi się dużo bardziej podobają i nie mam potrzeby odróżniać się od "zwykłego Seiko", wręcz przeciwnie, ja wiem co noszę a ci którzy się jarają znaczkami nie muszą. 

Niby drogo, dużo drożej niż kiedyś ale teraz to już raczej normalka, ponad 3tys USD na metce, i tak szczerze mówiąc to uważam że jest wart takiej ceny mimo że tylko kwarc.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Bugs napisał:

 

Ja bym go kupił właśnie ze względu na stare logo bo te wersje mi się dużo bardziej podobają i nie mam potrzeby odróżniać się od "zwykłego Seiko", wręcz przeciwnie, ja wiem co noszę a ci którzy się jarają znaczkami nie muszą. 

Niby drogo, dużo drożej niż kiedyś ale teraz to już raczej normalka, ponad 3tys USD na metce, i tak szczerze mówiąc to uważam że jest wart takiej ceny mimo że tylko kwarc.


Tak jak pisze @Bugs cena katalogowa w Europie to 3.100€:

 

https://www.grand-seiko.com/de-de/collections/sbgv205g

 

Po aktualnym kursie cena wychodzi w granicach 13.800 PLN.

A że są dealerzy, którzy dają zniżki i tacy, którzy nie dają - cóż :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeśli chodzi o GS to już nie będzie dealerów którzy dają zniżki. Zegarki będą mogli sprzedawać tylko dystrybutorzy na dany kraj i ich sklepy tak jak u nas Zibi i ich Noble Płace. Dodatkowo GS bardzo rygorystycznie monitoruje sprzedaż z rabatami swoich produktów a tego efektem jest to co się stało u nas.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości jak to działa? Dystrybutor normalnie sprzedaje dealerom po cenie nazwijmy to dystrybucji i daje RRSP (recommended retail sales price),  od dealera zależy na ile zredukuje swoją marżę. Rozumiem, że może to prowadzić do nazwijmy to psucia marki obniżkami cen. GS daje sztywną cenę sprzedaży i odbiera koncesję za obniżki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2020 o 05:12, tropik79 napisał:

Sbgv005 mierzony w Noble Place w galerii Mokotów. 

Świetny zegarek i leży bardzo wygodnie. 

 

IMG_20200622_191128-01.jpeg

Panowie. Jeśli wirus nie przeszkodzi to jest duże prawdopodobieństwo, że będę w Polsce latem 2021. Jak ktoś chce czekać tyle to mogę przywieźć mojego używanego. Znacznie, znacznie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gerwazy154 napisał:

Panowie. Jeśli wirus nie przeszkodzi to jest duże prawdopodobieństwo, że będę w Polsce latem 2021. Jak ktoś chce czekać tyle to mogę przywieźć mojego używanego. Znacznie, znacznie taniej.

Jak dożyję to pewnie będę zainteresowany :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Gerwazy154 napisał:

Panowie. Jeśli wirus nie przeszkodzi to jest duże prawdopodobieństwo, że będę w Polsce latem 2021. Jak ktoś chce czekać tyle to mogę przywieźć mojego używanego. Znacznie, znacznie taniej.

Dzięki za Twoją samarytańską postawę ale nie rób z nas dziadów.Jeszcze nas stać na nowego GS.

 

Edytowane przez robol1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Piękny

cdbb8c546f4a6e2b41ea91e10cba4431.pngafa64674d82174d15f884af04d780d12.pngad67ab25ff89630fabd6af3379bcb143.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutna zgoda. I to czarne okno datownika robi swietna robote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio coraz więcej Grand Seiko wypuszcza nowych modeli.Zaczynam się już w tym gubić.Do tego co dochodzą jakieś limitki z byle okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czasami wypuszczą coś fajnego, jak chociażby model pokazany przez Jacka.   

 

Rzadko im się to zdarza, to fakt... 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wszystkie "nowości" to tak naprwdę wariacje, z reguły inny cyferblat. Widziałbym z chęcią nowy design koperty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten kształt koperty, podobnie jak wskazówek, są swoistym wyróżnikiem GS-ów, od razu widać z czym mamy do czynienia. Nawet mimo rzeczywiście zbyt dużej liczby krótkoseryjnych wersji.

Ale tak osobiście dużo bardziej podobają mi się koperty jak SBGR261.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jak dla mnie 44GS to jedna z najładniejszych kopert w zegarkach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny model, tu jest jego recenzja z doskonałymi ujęciami makro, brałbym w ciemno - coś czuję że mój SBGA375 jest zagrożony....

 

 

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.