Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się też bardziej podoba double-logo jakie było przed rebrandingiem, raz że bardziej "tajniackie" a dwa że teraz niektóre modele, zwłaszcza kwarcowe, wyglądają jakby im czegoś brakowało na dole tarczy. Zły pomysł to był, prawie wszystkie vintage mają GS nad indeksem 6 i to wygląda o niebo lepiej. Nawet First na którym to niby wzorowano ma tam napis Diashock 25 jewels a nie pustą przestrzeń.

Podobno bogaczom przeszkadzało że ciemny lud się nie poznawał na cenie i myślał że "zwykłe Seiko" zamiast mlaskać z zachwytem.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o rzeczach, które są subiektywne.

 

Ja wolę nowe logo (być może warto byłoby je ciut przesunąć w dół) a jest mnóstwo zegarków, gdzie dół tarczy jest pusty:

 

D4190586-16A0-44D2-9B65-4E285366906B.thumb.jpeg.dcbcd640efb98256c22c9f02e1fbba46.jpeg

 

E7B3B1C3-DB4B-4B05-91EA-1E3815E49086.jpeg.94338c9917a8d7d584bd5fe601efaeec.jpeg

 

117F8577-4616-4664-8F87-B4EA0C3A80AE.thumb.jpeg.3eafe6e81ebaeabe974f48a608ed6912.jpeg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zgadza się tylko w tych co pokazałeś są napisy a jak jest i logo to wszystko jest małe i jakoś to wyglada. W GS zestawienie dużego logo z napisem i pustym dołem tarczy przynajmniej mi zaburza proporcje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym modelu na górze zostawiłbym napis a na dół przeniósł logo . I „bogacze” będą zadowoleni i „głupcy” miłujący symetrię  też ;-). Ale jak jest już więcej elementów na tarczy,to tak nie razi. W tym Zenicie w realu i tak nic nie widać na tarczy poza efektem „milky ring”. 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda, że to by było najlepsze rozwiązanie: logo na gorze, tekst Grand Seiko na dole.

Pod nim hi-beat / spring drive i zdecydowanie bardziej zbalansowana tarcza by wyszła.

Największy problem jak pisał Bugs jest w kwarcach gdzie obecnie dół jest kompletnie pusty.


PS. Patek ma tekst w połowie odległości między osia wskazówek i krawędzią tarczy, VC już jak dla mnie jest ciut za wysoko, podobnie jak w przypadku GS, od którego się zaczęła dyskusja. A swoją droga ma i logo (krzyż) i tekst :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem :) Pierwszy post na forum i chciałem się przywitać. Zarejestrowałem się bo chyba podłapałem bakcyla. Dlaczego ten temat? Pewnie dlatego, że podłapałem go właśnie oglądając zegary GS. Nieśmiało przymierzam się do pierwszego zakupu. Chcę zacząć ostrożnie (kwarcyk). Mieszkam w Amsterdamie, mam tu w okolicy trochę dystrybutorów, ale rozglądam się też po Japonii. Czy import zegarka jest raczej bezpieczny? Ewentualnie portale typu chrono24?

Wiem jedno - moja kolekcja będzie się składać tylko z zegarów GS. Uwielbiam ideologię, technologię i kunszt Japońskich rzemieślników. Szwajcaria jest OK, ale jakoś nie wywołuje u mnie takich emocji jak Seiko 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne GSy o kant wiadomo czego można obić. Jeszcze SD w miarę trzyma symetrię, ale tak to porażka, za dużo w jednym miejscu, skoro już rebrandują, mogli to trochę inaczej rozwiązać.

 

@up, import jest bezpieczny, na chrono kupowałem parę zegarków (choć nie GSy) i nigdy nie miałem problemów. W Amsterdamie masz już wybór większy na miejscu przy Heiligeweg 14, w butiku mieli kiedyś spory wybór GSów, byłem tam parę razy, warto zajrzeć, nie wiem jak po rebrandingu, ale nadal powinni mieć sporą ofertę. Co do kolekcji, też na początku tak uważałem, ale po piątym GSie jednak coś we mnie strzeliło, nie ma nic więcej, co mogliby mi zaoferować, szczególnie, że nurki GS to pokraki jakich mało, a sport-dress watchów mam już limit wyczerpany. Olej kwarce i kup mechanika, może nie od razu hi-beata, ale mechanika zwykłego GS, jest taki fajny ze srebrną tarczą idealny na początek i w świetnej kopercie 44GS (NAJLEPSZA KOPERTA w zegarkach GS), SBGR251G. Kwarce po rebrandzie wyglądają jak kupa po jagodach, niestety. Pozdrawiam.

 

 

P8033638.JPG

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
2 godziny temu, emiel napisał:

...że nurki GS to pokraki jakich mało...

 To prawda. Ich nurki są jakieś  takie miałkie. I zdecydowanie za duże. Takie wielgachne 💩

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tropik Miazga!.

 

Dzięki chłopaki za odpowiedzi na forum i na priv. Tak teraz myślę że porozglądam się za zadbanymi używkami. Wole więcej i różne, niż mniej, nowe a porządniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, goman napisał:

a6b380f0c3d6a0fd440c14cf415af94d.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Oklepany model widzę, niemal jak dajmy jakiś rolek. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze pomęczę Was trochę moim pierwszym GS'em. ;-)
EDIT. 38mm na 17,5 cm nadgarstku.
 
 

A któryż to model??? Cudko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie i ja również wrzucę dwa szybkie strzały mojego GS :) 

 

JlHEeTI.jpg

iC9FREV.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, disaster3 napisał:

piękny! :) 

 

Dzięki za miłe słowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

68789b4912995752e8f92f2f7cce861b.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kredens;) 

_MG_1350.jpg

_MG_1354.jpg

_MG_1352.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Fajny nowy kwarcyk, SBGN017

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.