Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej bez szans na uniknięcie opłat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, regedit1 napisał:

Cześć,

od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna GSa i mój wybór zapewne padnie na model sbgh001. Zanim dokonam zakupu chciałbym się poradzić Was w kilku kwestiach:

- mam dość drobny nadgarstek (obwód 17cm), czy ten model nie będzie ciut za duży na taką rękę? Z tego co wyczytałem jego szer 40,2mm a lug-to-lug 48mm. Co prawda przymierzałem w sklepie model Seiko o szer 41,5mm i wyglądał ok na nadgarstku, ale to była tylko krótka przymiarka. Interesuje mnie czy przy całodziennym noszeniu nie będzie on na tyle duży, że będę czuł brak komfortu. 

- czy możecie polecić jakieś miejsca, gdzie mogę polować na ten model? Znam oczywiście chrono24.pl ale może są jakieś inne warte polecenia portale/sklepy?

- na chrono24.pl ten model obecnie sprzedawany jest jedynie z Japonii i USA. Nigdy nie zamawiałem towaru spoza Unii, więc mam pytanie, czy zamawiając taki towar spoza Unii jest szansa, że przejdzie on niezauważony przez urzędy celno-skarbowe, a tym samym uniknę podatku i cła, czy raczej jest to mało prawdopodobne? 

 

Z góry dziękuję za pomoc

Bartek.

- nawet na niedużym nadgarstku dobrze sie układa bo koperta jest od spodu dość płaska a uszy skierowane w dół, leży znacznie lepiej niż podobnej wielkości 44GS. Mam podobny nadgarstek i jest bardzo wygodnie ( mam SBGH267 a to ta sama koperta, wersję czarną SBGH005 mierzyłem kiedyś )

- szukaj na Chrono i ebayu a jeśli się zarejestrujesz to na forach takich jak Uhrforum, Watchuseeek, Omegaforum i Rolexforum, nawet na niby profilowanych forach wystawia się zegarki innych marek

- absolutnie nie kupuj poza UE, opłaty masz praktycznie pewne a ten model jest popularny i co jakiś czas się pojawia, nawet z Polski i nawet tutaj na forum, jak będziesz cierpliwy to na pewno w ciągu max kilku miesięcy znajdziesz a dopłata 25% ceny ( czyli w praktyce ok 5tys PLN ) to jednak sporo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, darekmp3 napisał:

To jest temat o grand seiko.

Sory. Faktycznie nie to miejsce. Na szybko i nie zauważyłem  napisu Grant. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
20 godzin temu, rob3rt napisał:

Sory. Faktycznie nie to miejsce. Na szybko i nie zauważyłem  napisu Grant. 


Chyba granat 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wyglądało pierwsze:

scvn001.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu kolejny link z dokładną specyfikacją - strona japońska ale można przetłumaczyć.

 

Inne oznaczenie SDKA001, cena 385000 jenów czyli na dzisiaj ok. 13,5tys PLN bez opłat importowych.

 

https://www.seikowatches.com/jp-ja/products/king-seiko/sdka001?fbclid=IwAR3k9sCRlLz0AtZV6Gihn5F9pRpCwiL_iIq6Abh_tCrW7zkiD5lPxqYfC58

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze wyczytalem, powinien byc dostepny w UE (podawana byla rowniez cena w EUR - 3.000).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te tandetne lasery na deklu powinni do końca życia spędzić czas w fabryce invicty. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest juz na stronie międzynarodowej

 

https://www.seikowatches.com/global-en/special/kingseiko-recreation-2021/

 

informacja o cenie jest na stronie UK - 3400 Euro

 

https://www.seikowatches.com/uk-en/news/20201208

 

 

ciekawe czy będzie dostępny przez polskich dostawców Seiko

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dostawca jest tylko jeden ;) obstawiam ze nie będzie u nas, a jeśli będzie to 3-5 sztuk


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie dział dla tego zegarka. Tu jest Grand seiko... Czy tego produkują tam Grand? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mechanizm jest GS, zaliczamy do działu GS ;)
Do działu Seiko nie wypada go wrzucać, w
Końcu to Król


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. To ten też to Grand seiko? W żadnym prawilnym GSie ten mechanizm chyba nie jest stosowany? 

spacer.png

Marinmastery to też nie GS, mimo, że 8l35 jeszcze bliżej do mechanizmów stosowanych w Grandach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kolega widzę na sztywno wszystko bierze, aż przykro. Nie zauważyłeś emotki?
A tak serio, jeśli tak bardzo Ci to przeszkadza to załóż wątek o KS i poproś moda o przeniesienie postów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani trochę mi nie przeszkadza, tylko 2 posty wcześniej pogonoli kolegę z jednym seiko, a zaraz wkleili drugie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Abo Panie tamto było tylkoSEIKO, a to jest King Seiko ;)

 

Tak na poważnie, w temacie seikowym ten model by przepadł, tu się dzieje mniej więc go widać. Nie wiem czy jest sens zakładać nowy wątek, bo być może to jedyny KS jakiego wypuści SEIKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Jash napisał:

Dostawca jest tylko jeden ;) obstawiam ze nie będzie u nas, a jeśli będzie to 3-5 sztuk


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

znaczy Nobleplace? To poszukam za granicą....

16 godzin temu, StaryWilk napisał:

To nie dział dla tego zegarka. Tu jest Grand seiko... Czy tego produkują tam Grand? 

Historycznie rzecz ujmując King Seiko najbardziej pasuje do działu grand bo były to w jednym czasie równoległe linie o podobnej pozycji tylko jedna zniknęła, produkujące je zakłady Suwa i Daini robiły zarówno Grand jak i King Seiko mimo że w uproszczeniu mówi się że Daini to KS a Suwa - GS, obie linie prezentowały też klasyczną Grammar of Design. Współczesnych modeli KS jest obecnie dwa więc trudno zakładać dla nich osobny wątek.

King Seiko pasuje tutaj jak najbardziej, w przeciwieństwie do tuńczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz. Czy ten współczesny też jest produkowany w Suwa, bądź Daini? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, StaryWilk napisał:

Luz. Czy ten współczesny też jest produkowany w Suwa, bądź Daini? 

Od połowy lat 80 Daini nazywało się Seiko Instruments a Suwa - Seiko Epson więc już nie ma tego historycznego podziału.

Poprzedni współczesny KS, SCVN001 był częścią kolekcji historycznej Seiko na rok 2000 więc firmowało go Seiko ale gdzie konkretnie był produkowany to nie wiem, Grand Seiko było wtedy formalnie częścią marki, obecnie już nie jest ale z tego co wiem zdarza się że w ich fabrykach powstają elementy innych zegarków niż GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
45 minut temu, Bugs napisał:

znaczy Nobleplace?

 

Jarek, jedynym dostawcą w sensie dystrybutorem na Polskę jest Zibi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Jarek, jedynym dostawcą w sensie dystrybutorem na Polskę jest Zibi

No tak....
To pomyślę, zobaczymy jaka będzie finalna cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.