Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Tu się niestety zgadzam. Cena retail praktycznie dwukrotnie wyższa. Ale jednak ładnie wygląda

IMG_20210126_114130.jpg


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam jeszcze, póki co za duża rotacja na nadgarstku. Dam mu jeszcze chwilę czasu. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2021 o 20:49, mario1971 napisał:

Widziałem tę ofertę i jestem w szoku...

 

W dniu 25.01.2021 o 06:51, PiotrekL napisał:

Nawet nie wiedziałem, że tak ostro poszedł do góry. 

i już sprzedany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy slgh003 też tak będzie trzymać wartość. Teoretycznie mniejsza limitacja. I tak nie zamierzam sprzedawać, ale od czasu do czasu sprawdzę. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Bugs napisał:

 

i już sprzedany

W połowie zeszłego roku pojawiła się jedna sztuka w Europie po gdzieś tak 35k, a ja zbyt długo zastanawiałem się, czy ją brać. Po paru godzinach już była w rezerwacji... 

Ten model ma potencjał a'la Daytona ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, PiotrekL napisał:

Ciekawe czy slgh003 też tak będzie trzymać wartość. Teoretycznie mniejsza limitacja. I tak nie zamierzam sprzedawać, ale od czasu do czasu sprawdzę. 

Nie umiem zgadnąć od czego to zależy, miałem/mam GS bardziej limitowane i ich wartość tak nie rosła, w najlepszym razie nie spadała. To co się dzieje z SBGH267 albo SBGJ227 jest dla mnie zaskakujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to zastanawia skąd aż takie zainteresowanie tym konkretnym modelem. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie. 267 ma wg mnie genialną tarczę. Patrząc na pik cenowy, to zdanie podzielają także inny :)  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kojarzycie jakis ciekawy model GS z szara tarcza z przystepna cena na automacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych to sbgh279. Ale przystępnym cenowo to bym go nie nazwał 😉


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej analizie mechanizmu w slgh003 wyszły mi takie wnioski. Na samym początku, w trakcie układania i dużej rotacji wynik wychodził około 4s/dobę. Dokupiłem nowy rotomat i postanowiłem sprawdzić przy stałym naciągu sprężyny. Wyniki około 1,9s. Przy rotacyjnym noszeniu z używaniem rotomatu wyniki oscylują między 1s (dzień noszenia) a 2s (pobyt w rotomacie).


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gdzie najlepiej kupić Grand Seiko sbgx335?

Z wymianą baterii nie będzie problemu w PL?


"Obawiać trzeba się nie tych, co mają inne zdanie, lecz tych, co mają inne zdanie, lecz są zbyt tchórzliwi, by je wypowiedzieć."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiej części pytania - z wymianą nie będzie problemu bo siedzi tam zwyczajna sr920sw, koszt 2-5zł na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się dziś dostać gdzieś jeszcze nowego SBGV007? Ewentualnie gdzie szukać używanego i jakie są ceny? A może jednak patrzeć w kierunku nowego SBGP003? Co radzicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowego ....myślę, że nigdzie. Używki czasem pojawiają się na chrono24. Ostatnio byl jeden egzemplarz z Japonii za ok 9k.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koniecznie musi to być kwarc? Pamiętam że swojego sbgr057 sprzedawałem za 9000. Nie wiem jak teraz stoją, ale wygląd podobny. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A koniecznie musi to być kwarc? Pamiętam że swojego sbgr057 sprzedawałem za 9000. Nie wiem jak teraz stoją, ale wygląd podobny. 
Sbgr masz na allegro za 15k. Podobne? Chyba nie bardzo. Inne koperta, tarcza, indeksy, wskazówki, bransoleta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z daleka podobne 😉 (wzrok już nie ten co kiedyś, a i te cholerne małe wyświetlacze telefonów) Widziałem właśnie na allegro, to dokładnie ten który sprzedawałem za 9. 

Edytowane przez PiotrekL

The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, pioter007 napisał:

Da się dziś dostać gdzieś jeszcze nowego SBGV007? Ewentualnie gdzie szukać używanego i jakie są ceny? A może jednak patrzeć w kierunku nowego SBGP003? Co radzicie? 

Nowego już raczej nigdzie, używki rzadko i raczej dość drogo, bywają na eBayu, sporadycznie jest coś na Chrono24 ale tu i tu zwykle z Japonii lub USA więc dochodzi 23% VAT od całości kosztów ( cena + wysyłka ) .

SBGP003 lub inna wersja kolorystyczna to będzie dobry wybór bo to ta sama koperta tylko minimalnie grubsza ( bodaj o 1mm albo i mniej ), ta sama bransoleta a nowszy mechanizm z niezależnie przestawianą wskazówką godzinową.

Minus dla mnie to nowe logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Bugs napisał:

Minus dla mnie to nowe logo.

Właśnie dla mnie o logo cała sprawa się rozbija ;) dół tarczy w nowej wersji wygląda trochę pusto i smutno. 

Grubość nie jest żadnym problem, dziś mam SARX035, który ma 11.5mm przy tarczy 40.8mm i jestem bardzo zadowolony ^_^

 

Na SBGP003 Dostałem lekką zniżkę w Noble Place choć u bałera nadal taniej - poniżej 12 tys. 

 

A co do automatów - gdyby udało się znaleźć coś w podobnej cenie i z tym samym wyglądem to z chęcią aczkolwiek nie kojarzę żadnego GSa, który by się na to załapał 😜

Edytowane przez pioter007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie w tej cenie, automaty w tej kopercie to głównie hi-beat, sporo grubsze, ew możesz rozważać coś ze SpringDrive ale to też znacznie wyższy budżet i grubsza koperta.

No i ze starym logo to tylko kwarcowe SBGV005/007 mechaniczne to różne hi-beat GMT i limitowane SBGR081/083

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie mój budżet :) Będę raczej wypatrywał używanego SBGV007 lub po prostu wezmę SBGP003.

Na Spring Drive czas też przyjdzie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.