Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad modelem z mechanizmem 9S55. Już wycofanym z produkcji. Nurtuje mnie sprawa nakręcania sprężyny. Czy to prawda, że przy spokojnym noszeniu  cały dzień mechanizm nakręcania sprężyny jest niewydolny i nie daje rady nakręcać na max? Może ktoś ma doświadczenie z tym mechanizmem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam, czy juz bylo, chyba nie. Zdjecia z sieci sprzed 1-2 miesiecy.

Nowy wypust - SLGA007 - spodziewany byl wiosna, ale z uwagi na rozne opoznienia prodykcyjne w GS (np. z SLGH005), najprawdopodobniej pojawi sie latem.

Limitka, 2021 szt., kolejny piekny niebieski cyferblat spod reki GSa. PR z tylu, co w przypadku GSa jest rzadkoscia. Cena ok. €9.100.

Pewnie w przyszlosci bedzie poszukiwany przez kolekcjonerow.

906955db2b47072cda67ad95897f8cbf.jpg
b4291c303e0d1ed5dc8284ecd61cb6cd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było było. Sam wrzucales

Tia...

No to w ramach rehabilitacji nie pozostaje mi nic innego jak tylko wrzucic absolutna premiere na forach Worldwide. Zdjecie, w tym momencie, znajdziecie tylko na naszym forum (pomijam nedznej jakosci fotke chyba z koreanskiego Twittera).

Nowy limitowany kwarc GMT, 40mm, prawdopodobnie limitowany do 2021 szt.

Panie i Panowie - SBGN023:

Podoba sie?

b319bf07b8c87598065f388deb299475.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bibbi napisał(-a):


Tia... emoji23.png

No to w ramach rehabilitacji nie pozostaje mi nic innego jak tylko wrzucic absolutna premiere na forach Worldwide. Zdjecie, w tym momencie, znajdziecie tylko na naszym forum (pomijam nedznej jakosci fotke chyba z koreanskiego Twittera).

Nowy limitowany kwarc GMT, 40mm, prawdopodobnie limitowany do 2021 szt.

Panie i Panowie - SBGN023:

Podoba sie?

 

O, to niezłe jest, i pewnie będą jeszcze inne wersje kolorystyczne już nielimitowane

 

edit: są 

ExP_GlKXAAUsido.jpg

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest - 19 i 21. Wydaje mi sie tez, ze 23 bedzie mialo high accuracy quartz movement, pozostale nie. Choc powinien wowczas miec zlota gwiazdke na tarczy, a na renderze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko tutaj zostawię do pooglądania. d48ff293bc1a4e4754f18bdc71bd65f2.jpg2bbcdfe5e54f9e2e801e0144f305ef00.jpg18db6fb41309a562746909c2b3a17d45.jpg53a91b6da3f23c00f80d289c21e80438.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serca to Ty Mario nie masz... Rozumiem jeden, ale dwa?! 🤪

Muszę przyznać, że ta brzoza bardziej jednak do mnie przemawia 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, furraan napisał(-a):

Serca to Ty Mario nie masz... Rozumiem jeden, ale dwa?! 🤪

Muszę przyznać, że ta brzoza bardziej jednak do mnie przemawia 😎

Jak przymierzyłem brzozę, to cały czar Snowflake prysł w ciągu jednej sekundy. Brzoza jest jednak stalowa i ma masywniejszą bransoletę - czuć, że ma sie zegarek na nadgarstku. To są moje odczucia przy sztucznym - butikowym oświetleniu.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza White Birch faktycznie piękna, ale jeśli chodzi o czytelność to Snowflake bije ją "na głowę".

We wtorek podpisywałem w GalMok-u "deklarację zakupu wiadomo czego" i zaszedłem do salonu naprzeciwko - Snowflake po raz kolejny bardzo mi się spodobał. Za to  SBGE253 wypadł z obszaru zainteresowań jako alternatywa dla GMT Master II - ta ceramika jakaś taka plastikowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te GSy wciąz takie masywne robią? Zawsze się przymierzałem do GSa, ale po przymiarce kilka lat temu zrezygnowałem, to to strasznie wielkie i grube zegary dla mnie były. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beniowski: SBGE 253 ma 40mm i nie jest szczególnym klocem, Snowflake podobnie, dobrze się układają na ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kwestia osobistych preferencji (albo doświadczenia z płaskimi zegarkami) ale oba te modele o których piszesz dla mnie są klocami których nie da się nosić. Dlatego od dawna przestałem patrzeć w stronę GS. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie narzekajacy na kloce - Biala Brzoza ukoi Wasze (i przy okazji moje) bolaczki!

Raptem 11,7mm grubosci i bardzo smukla koperta. SBGE253 wraz ze swoimi bracmi to przy niej prawdziwe kloce - 14,7mm...

Narastajacy problem z Brzoza to jej dostepnosc - powoli bez paromiesiecznych zapisow nie ma mowy o spotkaniu jej w lesie innych sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja sięgnąłem po ks z wypukłym szkłem, myślę że na żywo będzie super. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dobrze się z nimi czułem, ładnie przylegały, nic nie odstawało, ale może to potrzeba zmian po wieloletnim męczeniu zegarka 34mm albo chwilowa zmiana optyki po wcześniejszej przymiarce Polarisa 42mm, Superoceana 42mm i Portugiesera 40mm w sąsiednim salonie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Te GSy wciąz takie masywne robią? Zawsze się przymierzałem do GSa, ale po przymiarce kilka lat temu zrezygnowałem, to to strasznie wielkie i grube zegary dla mnie były. 

 

Zależy które. Te nieliczne, które ostały się z kopertą 37 mm są całkiem zgrabne. Używam takiego i innych zachęcam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Zależy które. Te nieliczne, które ostały się z kopertą 37 mm są całkiem zgrabne. Używam takiego i innych zachęcam 🙂

Ja wiem że oni robią też mniejsze modele, ale miałem na myśli Snowflake’a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Ja wiem że oni robią też mniejsze modele, ale miałem na myśli Snowflake’a.

 

Chrzanić flejki, srebro na tarczy to jest to 🙂

GS perlon.jpg

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ja wiem że oni robią też mniejsze modele, ale miałem na myśli Snowflake’a.

A co Ty masz do Snowa? Bardzo dobre proporcje, idealnie układa się na ręce, przy tym jest lekki i czytelny.

 

Niestety przy Brzozie wygląda jak ubogi krewny - mówię o wrażeniach na żywo, bo o dziwo, na fotkach lepiej wypada Snowflake.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Chrzanić flejki, srebro na tarczy to jest to
960498076_GSperlon.jpg.7eef6a294fb80c03299bf7a364a36429.jpg

Srebro + 37mm polecam

49cc075be7f8a3b99825af25aa6d5545.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

idealnie układa się na ręce, przy tym jest lekki i czytelny

A jak z czytelnością Bircha ? Tak się zafiksowałem na dwa modele że na pozostałe nie spojrzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.