Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Bo u mnie jest mega duża rotacja :) 

Nie mógł bym kupować nowych gdybym nie sprzedawał starych, s trochę tego wszystkiego było… :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie z WUS jak leży na ręce SBGE 253 / 255 / 257 (14,6 mm grubosci) z Orisem Aquisem (12,5 mm grubości) - ku mojemu zaskoczeniu nie widać tej grubości GSa:


B3292684-442F-49A1-904A-7D191BD5723E.thumb.jpeg.639a64b07362c6fa865654dedbb0ddb3.jpeg

 

F89763E9-2AAA-4E42-A186-9595718A48D6.thumb.jpeg.d57d6b1d793ec710939d07ddcf223472.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z moich ulubionych zdjęć GS 😅

E5D9137E-4ED1-4688-9186-98FA10671A58.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2021 o 22:49, cordi7 napisał(-a):

Porównanie z WUS jak leży na ręce SBGE 253 / 255 / 257 (14,6 mm grubosci) z Orisem Aquisem (12,5 mm grubości) - ku mojemu zaskoczeniu nie widać tej grubości GSa:


 

 

 

 

Miałem tego GS na ręku i byłem zaskoczony jak dobrze leży, myślałem że przy takiej grubości będzie nieprzyjemny kloc a jest tak wyprofilowany że co prawda czuć że coś jest ale zupełnie do przyjęcia.

Oris wygląda tutaj fatalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bugs napisał(-a):

Miałem tego GS na ręku i byłem zaskoczony jak dobrze leży, myślałem że przy takiej grubości będzie nieprzyjemny kloc a jest tak wyprofilowany że co prawda czuć że coś jest ale zupełnie do przyjęcia.

Oris wygląda tutaj fatalnie.


Cholernie fajna jest ta seria. Jak ogólne wrażenia z przymiarki poza świetnie wyprofilowaną kopertą, dobrze maskującą grubość? Niebieski mocno gada do mnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, cordi7 napisał(-a):


Cholernie fajna jest ta seria. Jak ogólne wrażenia z przymiarki poza świetnie wyprofilowaną kopertą, dobrze maskującą grubość? Niebieski mocno gada do mnie.

 

Dla mnie jest jednak ciut za gruby chociaż  gdybym miał okazję to bym dał radę nosić. Ogólnie to świetne modele, wreszcie konkurecja dla typowych diverów szwajcarskich bo wcześniej od GS były albo wielkie, albo kwarcowe. Z chęcią bym takiego przytulił.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20210726_175743.thumb.jpg.c7e23381fa9a57c9681f11f5f689f037.jpg

Fajna parka

Jakby ktoś był zainteresowany to będą dwa fajne kwarce do wzięcia - SBGV007 i limitka SBGN001, oba jak nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
W dniu 23.07.2021 o 23:16, cordi7 napisał(-a):


Cholernie fajna jest ta seria. Jak ogólne wrażenia z przymiarki poza świetnie wyprofilowaną kopertą, dobrze maskującą grubość? Niebieski mocno gada do mnie.

 

ja dla mnie widać i to bardzo, zwłaszcza na dwóch ostatnich zdjęciach porównawczych. GS wygląda na grubszego o połowę. Kloc jak dla mnie przy Aquisie.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stare ale jare - 6145-8000 early dial ze niemal wszystkimi fabrycznymi dodatkami z 1968 roku
 
 
0D7A0418.thumb.jpg.f3ea6d02c8edc27c4c041ba2d4ec0bc5.jpg

No no no! Gratulejszyn. Wyglada jak nowka sztuka. Choc jeszcze sprzed podrozy na Ksiezyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bibbi napisał(-a):


No no no! Gratulejszyn. Wyglada jak nowka sztuka. Choc jeszcze sprzed podrozy na Ksiezyc emoji6.png

Z bliska już nie nówka ale bardzo zadbany jak na swój wiek, widać że nie był na Księżycu ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2021 o 12:48, PiotrekL napisał(-a):

Czekam jeszcze, póki co za duża rotacja na nadgarstku. Dam mu jeszcze chwilę czasu. 

 

Witaj, i jak sprawdza się nowy mechanizm w SLGH003, w praktyce? Jaka dokładność? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu normalny rozmiar! A ta niebiesko-zielona tarcza jest cudna! :wub:
Szkoda, że to tylko limitowana edycja :(


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StaryWilk już śpieszę z odpowiedzią. Przepraszam za opóźnienie, ale urlop się wkradł. Obecnie zegarek utrzymuje stała odchyłkę w rotomacie na poziomie +4s - ustawienie pionowe. W przypadku noszenia, w okresie tygodnia utrzymują się odchyłki 2s na plusie. Zegarek noszony 12 godzin i na noc odkładany koronką do góry. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, PiotrekL napisał(-a):

StaryWilk już śpieszę z odpowiedzią. Przepraszam za opóźnienie, ale urlop się wkradł. Obecnie zegarek utrzymuje stała odchyłkę w rotomacie na poziomie +4s - ustawienie pionowe. W przypadku noszenia, w okresie tygodnia utrzymują się odchyłki 2s na plusie. Zegarek noszony 12 godzin i na noc odkładany koronką do góry. 

 

Dzięki za info. Wyniki wydają się bdb. Te 2s na plus / rozumiem na dobę? A odchyłka jest stabilna, czy są wieksze wahania, a wynik uśredniony to 2s ma plus?

Jest odczuwalnie lepiej w porównaniu do starych mechanizmów np. "whirpool"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StaryWilk odchyłka jest stabilna. Robi cały czas dokładnie te dwie sekundy na dobę na ręce. W przypadku rotomatu jest to około 4 sekund na dobę. Ustawienie pionowe widocznie mniej mu służy. W porównaniu do slgh jest zdecydowanie lepiej. W jego przypadku na ręce jest w granicach 5 sekund na plus na dobę. Ale w rotomacie jest zdecydowanie większy rozrzut wyników. Nie wiem z czego to wynika. Wydaje mi się, że rotomat może do końca nie dokręcać. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, furraan napisał(-a):

,,nie stać mnie, to chociaż sobie przymierzę"

Francja elegancja ... pamiętaj że marzenia się spełniają, tylko trzeba bardzo, barrrrdzoooo chcieć :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.