Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Balkon widzę,więc zakup a nie przymiarki w salonie, czyli ktoś tu zaszalał (kwota z metki też robi wrażenie, niesterty) - gratuluję męskiej decyzji. Kawą poczęstowali ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adi napisał(-a):

180CB9FC-5238-4AC2-8BA2-622CA4B0A56B.jpeg

ECBE79DD-A6C2-4F37-BF18-ACC5F972EBCB.jpeg

75B29BD2-B821-425D-AF11-CE8751650FF1.jpeg

Gratuluję i zazdraszczam. Zegarek absolutnie fantastyczny 10/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2021 o 06:31, Jash napisał(-a):

To jest fakt ze SM to gunwo, bo czerpią garściami z czyichś pomysłów. Nie mniej udowadniają ze to za co płacimy krocie można kupić za ułamek ceny. Gdyby się trochę wysilili z własnym dizajnem….nawet nie chce myśleć.

 

San Martin owszem, oferuje gdzieś na końcu katalogu parę modeli z własnym dizajnem. Jest przeraźliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2021 o 12:19, Burns napisał(-a):nie założą konsorcjum Chumiwatch ;) i opracują chiński zegarek z własnym wzorem i własnym mechanizmem, 

Jak nie skopiuja to wyjdzie tak


ile razy bywalem kiedys na targach gdzie byla jakas oferta widzialem Chinoli jak biegaja i robia zdjecia.

ED1CC951-85F2-46D0-AE76-B0BF67CF0BEE.jpeg


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem, że to straszny szajs ze strefą zgniotu kończącą się na słupku B...

CEO-4.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh... wpadł w oko i nie mogę przestać myśleć o zupełnie zbędnym dla mnie, zegarku GMT 😬

 

2020-Grand-Seiko-Sport-GMT-Spring-Drive-

 

2020-Grand-Seiko-Sport-GMT-Spring-Drive-

 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, evilym napisał(-a):

Eh... wpadł w oko i nie mogę przestać myśleć o zupełnie zbędnym dla mnie, zegarku GMT 😬

 


Nie tobie jednemu. :)

 

Żeby był cieńszy o ten milimetr - półtora to już miałbym go w pudełku. Mam spring drive i uwielbiam.

 

CC355CC6-4ABC-46EA-A96F-DCFFFDFCF146.thumb.jpeg.7209caf029ad2db67ab582d496c043c2.jpeg
 

134955E9-B8BA-4B95-887B-130834D53B1D.thumb.jpeg.ddbe94225a90b0d490ff4c799bac3219.jpeg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia z przymiarki?

Mi tam wysokość raczej by nie przeszkadzała, do tego fajny rozmiar i spring drive.

Staram go sobie obrzydzić datą i wskaźnikiem rezerwy chodu... ale niebieski jest po prostu za świetny 😁


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2021 o 10:24, Sierżant Julian napisał(-a):

 

San Martin owszem, oferuje gdzieś na końcu katalogu parę modeli z własnym dizajnem. Jest przeraźliwy.

 

The Great Wave off Kanagawa  jest zarąbisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, evilym napisał(-a):

Jak wrażenia z przymiarki?

Mi tam wysokość raczej by nie przeszkadzała, do tego fajny rozmiar i spring drive.

Staram go sobie obrzydzić datą i wskaźnikiem rezerwy chodu... ale niebieski jest po prostu za świetny 😁

 

Przymiarka znajomego, nie moja (nie mam tak skapo owlosionych rak :P).

 

Wg niego: GS popracowal nad koperta, nosi sie jak mniejsza niz jest i lezy na nadgarstku a nie nad nim - tym niemniej nie jest to maly zegarek i czuc go na reku.

Wrzucalem jakis czas temu porownanie z Orisem Aquisem ale pozwole sobie zrobic to raz jeszcze, Aquis ma bodajze 13.1 mm a GS 14.7 mm natomiast nie wydaje sie grubszy niz Aquis:

 

IMG_1560.thumb.JPG.42f2bc844352a122b91665797164dbee.JPG

 

IMG_1561.thumb.JPG.8c95ea7eb4e2a39822b7eca2ebe9b287.JPG

 

Nie wiem po kiego grzyba robia takie kowadla bo tak po ludzku wychodzi mi, ze spokojnie mogliby zredukowac wysokosc nawet kosztem WR obnizonego do 100 m.

 

Co do rezerwy chodu - dla mnie to jedna z bardziej przydatnych komplikacji, widze zawsze jak sprawnie nakreca sie sprezyna i ile dni chodu jeszcze zostalo.

 

Jeszcze do niedawna GMT od GS mialy 42-44, zeszli do 40, kilka lat i moze uda sie zredukowac grubosc z 14,7 do jakis 13 mm :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że akurat porównanie z Aquisem (którego mam) ! 

Wydaje się rozmiarowo akuratny 🙂

 

Ehh, ale by mnie chyba żona zabiła ☠️

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do Chińczyków, wcześniej Koreańczyków i Japończyków - anegdota z lat 60’ czy 70’:
Amerykanie podjęli decyzję, że zamówią na próbę układy scalone do swojego sprzętu u Japończyków. Napisali, że akceptują fakapy na poziomie 0,1%. Fakap u amerykańskich dostawców był wtedy na poziomie 1%.
Japończycy mieli napisać, że nie do końca rozumieją, ale bardzo szanują swoich partnerów biznesowych, więc na każdy tysiąc scalaków przesyłają jeden uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grand Seiko nie zdrożeje, ale stanieje a jak nie stanieje to nie zdrożeje. Gdyby jednak zdrożał to nie zdrożał bo to nie jest stare G. Seiko z pierwszej połowy 2021, tylko zupełnie nowe G.Seiko ze zmienioną tarczą czy inną śrubką, wiec zupelnie nowe G. Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na to co Naito-san i zatrudniony przez niego management GS US dokonal za wielka woda spodziewam sie, ze ten pan osiagnie zarysowane przez siebie cele.

W US nigdy nie bylo takiego zainteresowania GS-ami. American pipol wrecz zabijali sie za SBGW 273-5-7. Raczej nie dlatego, ze marka nie rosnie w ich oczach. Choc z drugiej strony co obecnie nie rosnie? Nawet mleko rosnie. Szczegolnie w skupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony fragment to ten, w którym piszą jak to GS nie rzuca się w oczy i nie jest wyrazisty jak RM czy Hublot.

Co jak co ale GS, zwłaszcza w seriach Elegance i Heritage, jest dla mnie mocno wyraziste i ma swój niepodrabialny styl.

Schody zaczynały się w serii Sport, której to zwieńczeniem są te koszmarne chrono SD w rozmiarze XXXXXL…

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super, że akurat porównanie z Aquisem (którego mam) ! 
Wydaje się rozmiarowo akuratny 
 
Ehh, ale by mnie chyba żona zabiła 
 
 

Ja też go kiedyś mierzyłem a mam nieduży nadgarstek i owszem, fajnie byłoby gdyby miał 12mm ale przy swojej grubości jest bardziej komfortowy niż by się można spodziewać.
Ten model cały czas chodzi mi po głowie bo poza grubością jest właściwie idealny, lumy jest więcej niż w kwarcowych GMT więc będzie ją faktycznie widać a zapięcie ma chyba regulację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko na bazie tych nowych celów czegoś nie zepsuli. GS-y wyglądające jak Hublot, albo jakaś podobna stylówa typu wieś tańczy i śpiewa (ogólny look a la Hublot plus kolorowe klejnociki a la Rolex?), to nie byłoby nowe otwarcie, tylko droga do grobu. Co z tego, ze raperzy zaczną tego więcej kupować, skoro reputacja wyrobiona latami mrówczej pracy skiśnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby tylko na bazie tych nowych celów czegoś nie zepsuli. GS-y wyglądające jak Hublot, albo jakaś podobna stylówa typu wieś tańczy i śpiewa (ogólny look a la Hublot plus kolorowe klejnociki a la Rolex?), to nie byłoby nowe otwarcie, tylko droga do grobu. Co z tego, ze raperzy zaczną tego więcej kupować, skoro reputacja wyrobiona latami mrówczej pracy skiśnie?

Patrzac na Lake Suwa to chyba jednak nic nie popsuja. Bedzie dobrze, Panie, bedzie dobrze.

To jeszcze, zeby oprocz tekstu byl obrazek, polecam klikniecie w ponizszy link:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nosiciel zegarka tej marki jestem bardzo przywiązany do jej nienachalnego wizerunku. Jako ten prosty lord lubię odziedziczone po ojcu garnitury z Saville Row, używane landrovery i mój dyskretny zamek w Szkocji. Tradycyjny wygląd GS do tego pasuje.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.