Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt. Niebieski jest chyba po prostu ciut bardziej uniwersalny i pasuje mi do garderoby. Zobaczymy, to jeszcze - a może GS coś jeszcze ciekawszego do tej pory wypuści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Umiejscowienie i kształt tej rezerwy psuje cały zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przy tak ciekawej i pięknej tarczy zbrodnią jest umieszczanie dodatkowych elementów.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. Wskaźnik rezerwy to ogólnie ciekawa rzecz, ale wizualnie w takiej formie psuje wygląd tego zegarka. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, GS-y nie mają szczęścia do rezerwy chodu, czy raczej nie mają pomysłu na nią. Na żadnym ich zegarku o klasycznym kształcie nie wygląda dobrze, psuje układ tarczy, odwraca uwagę od jakości wykonania detali itd. Nie mówiąc już o tym, że przeważnie jest to komplikacja potrzebna jak psu piąta noga. A w tym konkretnym przypadku subtarcza rezerwy w ogóle wygląda jak jakiś defekt głównej tarczy.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby to był efekt:

- Szefie, projekt gotowy

- Ale przecież mamy mechanizm z rezerwą chodu, to trzeba ją gdzieś umieścić!


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę w mniejszości bo 1) nie przeszkadza mi ten wskaźnik i 2) rezerwa chodu jest dla mnie jedną z bardziej użytecznych komplikacji :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę w mniejszości bo 1) nie przeszkadza mi ten wskaźnik i 2) rezerwa chodu jest dla mnie jedną z bardziej użytecznych komplikacji
 

Cordi - nie jestes sam w swoich przekonaniach.
+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Grand Seiko potrafi robic rezerwy chodu, ze hej (ok, jestem troche nieobiektywny).

e1de6fa7e22421b0e94cc8872f31811d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta lepsza. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, agremi napisał(-a):

No ta lepsza. 

 

No raczej.

 

Może gdyby rezerwę chodu umieszczali tak, jak się umieszcza subtarcze małej sekundy... W tych nowych GS-ach, po przeniesieniu 90% oznaczeń na obszar powyżej osi, wyraźnie mają problem, co dawać na dole. To niechby tam dawali wskaźnik rezerwy, a nie wsadzali go gdzieś po pachę. A jak nie, to może symetrycznie do okna datownika.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj taki się pojawił ze starszego pokolenia SBGR001/9S55-0010.

36 mm. 

 

4472890B-1405-464E-82CA-19955B020F58.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grube strasznie te nowe mechaniczne GMT z linii Sport, na tym filmie dobrze to widać:

 


65BA4566-C268-45D3-A871-D24539DEC1D4.thumb.png.085ec68aac7462b26b557dfd6ac529f1.png

 

Szkoda (a może w zasadzie i dobrze) bo zacząłem się na nie trochę nakręcać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie ciekawił napis na deklu mojego GSa, dzięki Junji Kitamury z jednej z grup na FB o Seiko wreszcie udało mi się rozszyfrować 🙂 taki standard. Firma TAKIRON prezent dla Pana TOSIJI FUJII. 1974.10.10 za przepracowane lata. 🙂 Taka ciekawostka

 

IMG_3810.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2021 o 14:59, Sol napisał(-a):

Wygląda jakby to był efekt:

- Szefie, projekt gotowy

- Ale przecież mamy mechanizm z rezerwą chodu, to trzeba ją gdzieś umieścić!

Bo dokładnie tak to tam wygląda,

Japończycy są beznadziejni z tą swoją hierarchicznością, wiele tragicznych biznesowo decyzji udało im sie uniknąć, bo np prezes zapomniał że coś miał zdecydować, machina ruszyła i zbyt drogie było, by sie cofnąć, żeby spełnić jego polecenie - np. nazwa Walkman przez prezesa Sony Morite bodajże została wyśmiana i nakazał ją zmienić, na szczeście było za późno.

Oni jeszcze bardzo dużo stracą, bo są totalnie nieelastyczni i niewydajni przez to w sytuacjach niestandardowych, nie potrafią planować poza standardowym rozwojem sytuacji.

Dlatego GS ma tyle poronionych pomysłów na sobie - wskazówki w diverze, wskażnik chodu, bransolety zupełnie bez pomysłu itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznawszy w zyciu grubo ponad 100 Japonczykow, przyjazniac sie z dwoma, moge w pelni potwierdzic powyzsze slowa nt. ich „podejscia” (szeroko rozumianego).

Natomiast warto przy tym dodac, ze sa przy tym niesamowicie zdolnymi, z pasja, rzemieslnikami. Ja na ten element zwracam uwage w GSach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2021 o 20:58, agremi napisał(-a):

U mnie dzisiaj taki się pojawił ze starszego pokolenia SBGR001/9S55-0010.

36 mm. 

 

 

 

Co tu mówić: najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Co tu mówić: najlepszy.


Dziękuję.
Pewnie zdania są różne, ale dla mnie idealny. I średnica i grubość jak trzeba (na mój nadgarstek), nie takie gabaryty jak dzisiaj.

Z Japonii ściągnąłem, tam tego mają sporo, wiadomo i łatwiej coś sensownego upolować. Bransoleta wymaga delikatnego odświeżenia w jednym miejscu, no ale sprzęt ma ok 20 lat - już oddana gdzie trzeba. Za to szkło i cyferblat idealne. 👌


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.