Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, bibbi napisał(-a):

- zwezona (wreszcie i po raz pierwszy w Series 9) bransoleta, lekko pogrubione ucha;

 

Skąd ta rewelacja?
Na zdjęciu szerokość bransolety dokładnie taka sama w obu modelach. Znając Seiko, to koperty są identyczne pod względem wymiarów. Możliwe, że symbolicznie różnią się grubością, która wynikać będzie z innej grubości szkła i/lub dekla.

Szeroki kajdan to od teraz ich wymaganie dizajnowe. 😕 Jedynie mogę liczyć, że zejdą z rozmiarem kopert do <37 mm i wtedy będzie 20 mm kajdan.
image.thumb.png.51329111b10ab264014505730fa09180.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Skąd ta rewelacja?
Na zdjęciu szerokość bransolety dokładnie taka sama w obu modelach. Znając Seiko, to koperty są identyczne pod względem wymiarów. Możliwe, że symbolicznie różnią się grubością, która wynikać będzie z innej grubości szkła i/lub dekla.
Szeroki kajdan to od teraz ich wymaganie dizajnowe.  Jedynie mogę liczyć, że zejdą z rozmiarem kopert do image.thumb.png.51329111b10ab264014505730fa09180.png

Juz odpowiadam - wlasnego autorstwa. Gdy patrze na zdjecie porownujace side by side obydwa modele, to widze grubsze ucha i minimalnie wezsza bransolete. Moge sie mylic, inzynierem nie jestem, wtyki w centrali GS nie posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2022 o 17:00, bibbi napisał(-a):


- nowiutki super precyzyjny werk, ktory robi +/-0s per day (sam tego doswiadczam od 2 tygodni), 5-dniowa PR;

- zwezona (wreszcie i po raz pierwszy w Series 9) bransoleta, lekko pogrubione ucha;

- cyferblat, ktory ma mniej metaliczny odcien, w dodatku jego faktura jest bardziej wygladzona w porownaniu z Biala Brzoza 1.0.
 

 

Po których zdjęciach lub opisach stwierdziłeś różnice w tarczach pomiedzy modelami? 

Czy nowy automat 9SA5 to stary werk, czy mało precyzyjny? 

 

46 minut temu, bibbi napisał(-a):


Juz odpowiadam - wlasnego autorstwa. Gdy patrze na zdjecie porownujace side by side obydwa modele, to widze grubsze ucha i minimalnie wezsza bransolete. Moge sie mylic, inzynierem nie jestem, wtyki w centrali GS nie posiadam emoji6.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Prosze bardzo. + opisy z Fratello Watches i materialu promo z US GS 9 Club. Jeden z opisow ponizej.

The White Birch dial is slightly different this time too. Grand Seiko found inspiration in the forests of Shinshu, home of the Grand Seiko manufacture where all the Spring Drive powered watches are being made. This results in a subtle change, with more of a “criss-cross” pattern, giving the dial the generous helping of wonderful texture we’ve come to expect from Grand Seiko.

b74e3d087ed0668da8f546e06fb5b212.jpg&key=cac2dc32126c88f015bcf448680e3c8eb57d318d56e4286fd50cce7ad3dd4586
 

9SA5 to nowy werk, ktory pojawil sie w serii 9. Wielu uzytkownikow na Watchuseek odnotowuje spore dzienne odchylki rzedu +6/7/8 sekund. Stad preferuje nowego SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy SD jest podobno fenomenalnie dokładny, praktycznie na poziomie superkwarca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, bibbi napisał(-a):


Prosze bardzo. + opisy z Fratello Watches i materialu promo z US GS 9 Club. Jeden z opisow ponizej.

The White Birch dial is slightly different this time too. Grand Seiko found inspiration in the forests of Shinshu, home of the Grand Seiko manufacture where all the Spring Drive powered watches are being made. This results in a subtle change, with more of a “criss-cross” pattern, giving the dial the generous helping of wonderful texture we’ve come to expect from Grand Seiko.

b74e3d087ed0668da8f546e06fb5b212.jpg&key=cac2dc32126c88f015bcf448680e3c8eb57d318d56e4286fd50cce7ad3dd4586
9SA5 to nowy werk, ktory pojawil sie w serii 9. Wielu uzytkownikow na Watchuseek odnotowuje spore dzienne odchylki rzedu +6/7/8 sekund. Stad preferuje nowego SD.

 

Dzięki za namiary.

Nie znalazłem wzmianki o mniej metalicznym odcieniu i wygładzonej strukturze tarczy, ani o poszerzonych uszach /węższej bransolecie. 

 

Fratello tak podaje:

  With the White Birch SLGH005, which I was very keen to buy before I saw it in the flesh, I noticed that the dial was a bit more silver-ish than white. Now, I don’t think this SLGA009 will be that different in color, but what I did notice later on with the SLGH005, is that it makes quite a difference if the dial catches natural light or artificial (office) light. I will surely give it a try when the opportunity comes along.

 

Trzeba by na żywo obczaić oba koło siebie i poczekać na ujawnienie szczegółów technicznych koperta /bransoleta ;)

 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza może i jest delikatnie inna w SD (więcej ciemnego?) natomiast koperta i bransoleta na moje oko jest identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnych konkretnych danych poza srednica i gruboscia. Reszta to moje wrazenie. Z ktorym po czesci zgodzil sie Robert-Jan odpowiadajac na moj komentarz pod przywolanym artykulem z Fratello.

Naturalnie obaj mozemy zyc w bledzie.

855f663ef67cf50c8d16e9e367036de1.png

Nowy SD jest podobno fenomenalnie dokładny, praktycznie na poziomie superkwarca

Moja sztuka po 16 dniach późni sie ok. 0,5s. Trafil sie chyba felerny egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kojarzy zaufany sklep gdzie można kupić Grand Seiko w Japonii (online lub w Tokio choć najlepiej w Kobe)? Mam znajomych Japończyków i mogliby mi go przywieźć z Japonii. Pytanie czy tam są ceny niższe niż u nas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś kojarzy zaufany sklep gdzie można kupić Grand Seiko w Japonii (online lub w Tokio choć najlepiej w Kobe)? Mam znajomych Japończyków i mogliby mi go przywieźć z Japonii. Pytanie czy tam są ceny niższe niż u nas?

Kazdy AD GSa w Japonii jest „zaufany”. W Tokio na pewno warto polecic flagowy sklep w domu towarowym WAKO (w Ginzie), alternatywnie w DT ISETAN w Shinjuku.

W Kobe jest chyba jeden AD, w domu towarowym Daimaru:

https://www.daimaru.co.jp/kobe/


Ceny w jenach znajdziesz tu:

https://www.grand-seiko.com/jp-ja

Trzeba do nich doliczyc 10% sales tax jesli nie bedzie sie kupowac i wywozic zegarka w schemacie „dla turystow”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, bibbi napisał(-a):


Kazdy AD GSa w Japonii jest „zaufany”. W Tokio na pewno warto polecic flagowy sklep w domu towarowym WAKO (w Ginzie), alternatywnie w DT ISETAN w Shinjuku.

W Kobe jest chyba jeden AD, w domu towarowym Daimaru:

https://www.daimaru.co.jp/kobe/


Ceny w jenach znajdziesz tu:

https://www.grand-seiko.com/jp-ja

Trzeba do nich doliczyc 10% sales tax jesli nie bedzie sie kupowac i wywozic zegarka w schemacie „dla turystow”.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
https://grandseikogs9club.com/chronicle-9/spring-drive-chronograph-gmt-sbge275-sbgc247/
 
Grand-Seiko-SBGE275-SBGC247-Spring-Drive-Chronograph-GMT-hero.jpg&key=6575426d165b1aa278c37867a8c976f84bc8ae91bd197ba8092309e9d46e63da
 
Szkoda, ze to nadal GS-owe rozmiary dla gigantow, diver koperta 44 mm i 14,9 mm wysokosci.
 

Wykorzystali piekny cyferblat ze skrajnej limitki SBGY005 (22 sztuki). Niestety w tym wydaniu kompletnie zawalony rezerwa chodu/totalizatorami i przez to malo widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A puszery jak u krowy mlecznej.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono w tej formie istnieje od lat (SBGE201/203), nowa jest jedynie tarcza. Szczytem finezji to ono nie jest ale i chyba dlatego (plus z racji na rozmiar) nie jest to jakis mega sukces komercyjny. Sama tarcza jak pisze @bibbi jest swietna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez mario1971
dubel

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

https://grandseikogs9club.com/chronicle-9/spring-drive-chronograph-gmt-sbge275-sbgc247/

 

Szkoda, ze to nadal GS-owe rozmiary dla gigantow, diver koperta 44 mm i 14,9 mm wysokosci.

 

Te 44mm (ten lewy) nosi się jak 42. Koperta jest od spodu tak wyprofilowana (podcięta) przez co łatwo manewrować dłonią, nic nie wadzi. Bardzo wygodny zegarek. 

Edytowane przez Undziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja prosze o koperte do 42 mm, ktora sie bedzie nosic jak 40 ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój skarb dostał dziś nowe spodenki. Z krokodylka.

EBFFB8A5-4344-4267-907E-04D579EE40F3.jpeg

E15B7E64-5C6A-46CC-84F1-54A8436A8629.jpeg

Edytowane przez krisu2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

A puszery jak u krowy mlecznej.

Bardziej mi przypominają pokrętła od radia Radmor 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to jest, że GS nie ma problemu tylko z najbardziej klasycznymi projektami. A jak się zabiorą za cokolwiek innego, nawet za wydawałoby się prostego divera, to wychodzi coś pokręconego. Albo jak mućka wysokomleczna po prawej. Jakoś macierzyste Seiko nie ma takich trudności projektowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest az tak zle, serie Heritage i Elegance maja sporo fajnych modeli, schody zaczynaja sie w kolekcji Sport.

Choc i tam trafiaja sie perelki jak chocby kwarcowe SGBN 001/003/005 (39 mm srednicy / 12 mm grubosci).

Ok, SD w chrono to od poczatku byl dramat i nie mowie tu tylko o tych pusherach ale ogolnie rozmiar i design.

Dla mnie problemem jest ich wielkosc, divery w rozmiarze 44 mm srednica i 15 mm grubosci chocby nie wiem jak maskowaly wielkosc koperty sa nadal krowami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.