Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tu nas wielu cudownie uzdrowionych. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne modele, z różnymi cechami. Jedne bardziej pasują do konkretnej ręki inne mniej. Kwestia dopasowania. Ja tam z niczego nie muszę się leczyć:) Mogę rzecz również, że wyleczyłem się z Rolka, bo akurat Expl II nie spodobał się tak jak GS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli mało czytelny, to nieistotne - dowalili.

Taki środkowy palec dla ... ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary mechanizm, wielki, nowa tarcza i cena z kosmosu. Ja nie ogarniam 😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym starym mechanizmem to bym nie przesadzał a raczej nazwał go nowością. Ujrzał światło dzienne w 2020, czyli tuż za rogiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Sport Collection mamy Evolution 9 Collection i cenę ma metce 11.800€. W tej sytuacji oczekiwałbym czegoś super a nie fajnej tarczy i mechanizmu sprzed półtora roku czy dwóch lat. To nie jest zarzut, że ten mechanizm jest zły ale oceńmy obiektywnie całość.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nigdy nie napalam na nowe mechanizmy, gdyby miały wyjść choroby wieku dziecięcego. 2 lata to wystarczający czas, żeby go zaakceptować. Co do całej reszty przytyków pełna zgoda. Dla mnie GS kończy się na kwocie 30k czyli takim sbga229, którego pewnie celowo zaprzestali.

A to chrono, bez tych dużych starych zakręcanych puscherów też mi się nie podoba. W tych ordynarnych koronkach był cały urok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grubości to fakt, że GS ewidentnie ściga się w tej konkurencji z omegą… 😁

Ja mam GS z lat 90-tych i wówczas problem grubości nie występował (11,5mm), a i szerokości kopert były bardziej przystępne dla chudonadgarstkowców takich jak ja. No ale to były zupełnie inne zegarki. 

 

7572E3D6-3494-433E-B7C2-2EAD532B2172.jpeg

27C9D6C7-2122-4FC2-A80E-7262EB59DB64.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, agremi napisał(-a):

Co do grubości to fakt, że GS ewidentnie ściga się w tej konkurencji z omegą… 😁

Ja mam GS z lat 90-tych i wówczas problem grubości nie występował (11,5mm), a i szerokości kopert były bardziej przystępne dla chudonadgarstkowców takich jak ja. No ale to były zupełnie inne zegarki. 

 

 

 


Fantastyczny model. Jeden z trzech moich wymarzonych Grand Seiko. Drugi to granatowy kwarc (model z ok. 2006 r.) no i na deser SBGW267 ^_^
Może kiedyś...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolega podrzucił mi takiego delikwenta:

 

 

OI000182.jpg

OI000185.jpg

OI000184.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny i nie wygląda na grubasa. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najcieńszy współczesny gs. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem! Heritage collection, powrót do korzeni. Klasyka. I tak naprawdę bardzo podobny do mojego…

F2FCBD38-27A4-4036-ABF4-C31986EEF931.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie problem z Grand Seiko polega na tym, że gdy wypuszczą coś naprawdę udanego, to zwykle jest to znów pieprzone limited edyszyn. Jeżeli w zarządzie GS myślą, że poprzez stale zwiększającą się liczbę modeli limitowanych zbudują pożądany prestiż firmy, to w mojej ocenie są w błędzie. To najwyżej może powodować frustrację u klientów, bo niby dlaczego to co naprawdę ciekawe ma być limitowane ? Na stronie internetowej GS już się można pogubić; co jest limited edyszon, a co nie jest. 

Prestiż marki mocno podnieśli pokazanym na ostatnich Watches&Wonders zegarkiem Kodo Constant-Force Tourbillon. Niech się przestaną w końcu silić na te edyszyny specjalne. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie że w GS już wszystko jest limited edyszon, w tym edycje limitowane w ramach limitowanych edycji (edycja na Azję, edycja na Europę, itd.); przynajmniej wszystko co jest interesujące, dla mnie oczywiście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2022 o 17:26, machlo napisał(-a):

A jednak jak chcą to mogą! 36,5 mm i 11,6 mm grubości. Jeszcze tylko nieco bardziej męski kolor tarczy i ustawiam się w kolejce. ;)
https://monochrome-watches.com/grand-seiko-heritage-44gs-sakura-36-5mm-sakura-pink-sbgw289-hands-on-price/

 

Do tego bez datownika - ideał!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu pogodziłem się już z tym, że GS nie będzie mi dane. Przynajmniej dopóki nie nauczą się robić cienkich modeli.

 

Dziś kontrolnie wpadłem na obczajkę i miło się zaskoczyłem.

Ten z ciemną tarczą: genialnie leży i koperta cieniutka jak być powinno. Gdyby tylko był z werkiem Spring Drive. No ale nie można mieć wszystkiego :( i nie do końca fajna bransoleta. 

Do tego troche pusto w dolnej częsci tarczy. Cos się japończycy pogubili w tych swoich GSach.

 

Za to drugi tj. Spring Drive genialny i przepiękny...tylko cebulion taki, że odrzuca zaraz po tym jak najpierw zachwyca.

 

Cóż, przed japończykami chyba jeszcze dłuuuuuga droga zanim zakumają jak zrobić porządnego GSa ;) 

 

Natomiast jeszcze dłuższa droga przed salonami zanim odkryją, że oświetlenie nie sprzyja sprzedawaniu zegarków.

Swoją drogą to jest dla mnie niewiarygodne, że w salonach premium nie inwestuje się w oświetlenie wspierające sprzedaż 😵

 

IMG_5325.jpg

IMG_5326.jpg

IMG_5328.jpg

IMG_5327.jpg

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pisar napisał(-a):

Od dłuższego czasu pogodziłem się już z tym, że GS nie będzie mi dane. Przynajmniej dopóki nie nauczą się robić cienkich modeli.

 

Dziś kontrolnie wpadłem na obczajkę i miło się zaskoczyłem.

Ten z ciemną tarczą: genialnie leży i koperta cieniutka jak być powinno. Gdyby tylko był z werkiem Spring Drive. No ale nie można mieć wszystkiego :( i nie do końca fajna bransoleta. 

Do tego troche pusto w dolnej częsci tarczy. Cos się japończycy pogubili w tych swoich GSach.

 

Za to drugi tj. Spring Drive genialny i przepiękny...tylko cebulion taki, że odrzuca zaraz po tym jak najpierw zachwyca.

 

Cóż, przed japończykami chyba jeszcze dłuuuuuga droga zanim zakumają jak zrobić porządnego GSa ;) 

 

Natomiast jeszcze dłuższa droga przed salonami zanim odkryją, że oświetlenie nie sprzyja sprzedawaniu zegarków.

Swoją drogą to jest dla mnie niewiarygodne, że w salonach premium nie inwestuje się w oświetlenie wspierające sprzedaż 😵

 

IMG_5325.jpg

IMG_5326.jpg

IMG_5328.jpg

IMG_5327.jpg

Akurat w tym salonie jest jedno z lepszych oswietlen - szczegolnie jak sie stoi w okolicy drzwi wejsciowych🤩

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany zapraszam na PW. Planuje sprzedać  SBGM221

30EC1AC2-0F33-4801-BA6C-7E2A5B5A2E42.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2022 o 16:26, machlo napisał(-a):

A jednak jak chcą to mogą! 36,5 mm i 11,6 mm grubości. Jeszcze tylko nieco bardziej męski kolor tarczy i ustawiam się w kolejce. ;)
https://monochrome-watches.com/grand-seiko-heritage-44gs-sakura-36-5mm-sakura-pink-sbgw289-hands-on-price/

Ten sam rozmiar, na bransolecie, bez daty i ręcznym naciągiem i z jakimś sensownym kolorem tarczy i sprzedaję (prawie) wszystkie zegarki i zostaję jednozegarkowcem😀😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.