Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę podać za Filipa, znam ten zegarek :)

SBGX295, wersja na rynek japoński.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowości dla fanów klasyki, za 5200 euro:

Grand Seiko expands the 44GS range with the SBGW291G & SBGW293G (monochrome-watches.com)

 

Case: 36.5mm diameter x 11.6mm height - 42.7mm lug-to-lug - stainless steel case, Zaratsu polished and brushed - box-shaped sapphire crystal with anti-reflective coating - screwed caseback - 100m water-resistant

 

Movement: Grand Seiko manufacture calibre 9S64 - manual-winding - 28,800vph - 72h power reserve - adjusted in 6 positions - timekeeping precision -3 to +5 seconds per day - 24 jewels - stop-seconds function - hours, minutes and central seconds

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo i to jest GSik, na którego czekałem. Szkoda, że bez kajdana, ale i tak jest git. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się zapowiada ten GS. Moim zdaniem właśnie dobrze, że na pasku, a nie bransolecie. Nie podobają mi się bransolety od Grand Seiko i nie sprawiają wrażenia, że są solidnie wykonane. Poza tym, według mojej opinii, pasek do tego modelu idealnie pasuje.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć bransoletę niż nie mieć, a pasek bez problemu można jakiś dobrać samemu. Choć ta dołączona do modelu sbgw289 powinna pasować. Jedyne co mi nie pasuje w tej bransolecie, to brak zwężania. Nawet 1 mm zwężenia robiłoby robotę.

Osobiście mi się dobrze nosi GSy na bransoletach - mają więcej luzu miedzy uszami, nie są tak ciasno spasowane jak Rolexowe, ale da się dobrze dopasować i nie mają grubego zapięcia, dzięki czemu wygodnie się nosi.

 

Jak tylko zobaczyłem ten model, to od razu zacząłem go sobie wyobrażać na perlonie. Może to ekscentryczne połączenie, ale jakoś kojarzy mi się z epoką pierwowzoru.

Edytowane przez machlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka, Kolegi (zapozyczone z watku z korona ), co tam Wam sie podoba?

A jesli serio rozpatrujecie zakup, to na priv chetnie podziele sie namiarami na AD w UE z super cenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2022 o 21:22, Desert Fish napisał(-a):

Jest coś na rzeczy.

 

Jedyny kwarcowy zegarek jaki sobie w ogóle wyobrażam to właśnie Grand Seiko.

 

Vintage to również kusząca perspektywa.

W dodatku mają jak dla mnie idealny rozmiar.

 

Vintage hi-beat, najlepiej coś z linii 61GS to świetne zegarki, zresztą każde inne też byle stan był dobry i mechanizm fachowo ogarnięty, po dobrym serwisie i regulacji chodzą niemal bez odchyłek.

Detale nie powalają tak jak w nowych i na wodę trzeba uważać za to można mieć coś w ciągle w miarę sensownych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2022 o 17:31, marcin s napisał(-a):

ten z ciemną tarczą kozak

Niestety ten model na żywo dobrze wygląda talko z jasną tarczą. W każdej ciemniejszej niż: biała, srebrna, mahoniową, milky ring jest większy niż w szafirowym Munłoczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał(-a):

Niestety ten model na żywo dobrze wygląda talko z jasną tarczą. W każdej ciemniejszej niż: biała, srebrna, mahoniową, milky ring jest większy niż w szafirowym Munłoczu.

 

Właśnie szkoda, że GS nie ogarnie szkiełka, gdzie milky ring jest minimalny. Chyba wszystkie wypukłe szkła szafirowe u nich mają ten ficzer. Ciekawe, że w Doxie Sub300 milky ring właściwie nie występuje.

Edytowane przez machlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie wyjaśnić laikowi czym jest milky ring?

Wysłane z mojego SM-A325F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dawid_999 napisał(-a):

Możecie wyjaśnić laikowi czym jest milky ring?

Wysłane z mojego SM-A325F przy użyciu Tapatalka
 


Też do niedawna nie wiedziałem, ale się dowiedziałem z internetów - widać bardzo dobrze na tym zdjęciu. Milky Ring to po prostu obwódka powstająca na rancie szkła, z uwagi na jego wypukłość ;) 

f7794e99a837cf2cca1113f52e3a0056.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrajna limitka (40 sztuk) dla jednego z domow towarowych w Tokyo. Na zywo robi duze wrazenie.

cc55400babda9800798cc99b67baedb5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenie może robi limitacja ale sam zegarek - na tej samej bazie była limitka dla Hodinkee ( SBGM239 ) i branie słabe , chyba nadal jest dostępny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2022 o 19:48, Desert Fish napisał(-a):

Wiele mi do szczęścia nie potrzeba.

Grand Seiko to szczyt moich marzeń.

 

Oczywiście tylko i wyłącznie Hi-Beat 36000.

Widziałbym na swoim nadgarstku np. taką Białą Brzozę ale w kopercie 38mm.

Tego typu klimaty.

 

Kto wie?... może za 20 lat na moją 50-tkę, hehe

 

Nawet jakbym wygrał w Euro Jackpota 100 baniek to niczego więcej bym nie kupił.

 

Nie kręcą mnie żadne ultra luksusowe marki po kilkaset tysięcy euro za sztukę.

 

Żadne Patki, Piguety, IWC, Rolki, Omegi i inne ananasy nie wywołują we mnie takich emocji jak właśnie Grand Seiko.

 

Zdjęcia Waszych GS-ów autentycznie przyprawiają mnie o szybsze bicie serca.

 

Gratuluję i lecę wycierać ślinę z podłogi 🤣

 

 

Słuszna ambicja. To mój dyskretny GS:

GS perlon.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Trochę to zajęło ale w końcu udało mi sie złapać jeden z moich zegarkowych gralli.
Zawsze preferowałem divery i fascynował mnie Spring Drive ale nie chciałem płacic 2x za najnowszy model (mimo że tarcza jest świetna).

 

 

GS.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marekf napisał(-a):

Witam!

Trochę to zajęło ale w końcu udało mi sie złapać jeden z moich zegarkowych gralli.
Zawsze preferowałem divery i fascynował mnie Spring Drive ale nie chciałem płacic 2x za najnowszy model (mimo że tarcza jest świetna).

 

 

GS.jpeg

Mocne wejście na Forum. U mnie na czele też GS, ale ja zacznę od "zwykłego kwarca". Gratuluję. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Paulus57 said:

Mocne wejście na Forum. U mnie na czele też GS, ale ja zacznę od "zwykłego kwarca". Gratuluję. :) 

 

Dzięki. Jakieś 12 lat temu spedziłem trochę czasu na tym forum, choć wtedy fundusze były bardziej skromne.
Nie moge odnaleść mojego starego konta, więc piszę z nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.