Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.01.2023 o 16:07, bibbi napisał(-a):

W oczekiwaniu na slonce.

48efeafa424ac3337b49197f7e105aed.jpg


bibbi

Fajne te plecki. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SBGW295. 500 sztuk. Lakier urushi i indeksy maki-e. Czysta sztuka.

f3d12475d0f212e7b7191f88f90790db.webp
753a51576afa326558daf62eaf1679b6.webp
e8d8ab9ffadf14c218ba0681649cbed5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdjęcia nie wyświetlają.


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zdjęć nie widać…


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, bibbi napisał(-a):

SBGW295. 500 sztuk. Lakier urushi i indeksy maki-e. Czysta sztuka.

f3d12475d0f212e7b7191f88f90790db.webp
753a51576afa326558daf62eaf1679b6.webp
e8d8ab9ffadf14c218ba0681649cbed5.jpg

Teraz jedną fotkę widzę. Śliczny okrąglaczek. 38mm nawet sensowne. Mógłby być cieńszy jako manual, no i cena nie niska, ale urody trudno odmówić. Cacucho. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa przeglądu GS? Rozmyślam nad SBGA407G (9R65 Spring Drive).

Z przeglądami w PL nie ma problemu? Jak często trzeba to robić?

Piękne mają niektóre nurki ale 14-15mm to u nich std... SBGE275 cudeńko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddajesz do Zibi i wysyłają przez Niemcy do Japonii. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A orientacyjnie ile może kosztować przegląd 4520-8000?

Pytaj w Seiko Service na Belgradzkiej, moje vintage wychodziły ok 400zł jeśli nie trzeba kupować części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wrzucam bo pamietam ze kilka osób tutaj było zainteresowanych tym modelem. Ogólne wrażenia: nie wiem haha wciąż się zastanawiam... Ani na tak ani na nie. Rozmiar mnie trochę zaskoczył bo był jakoś fajnie mały - to było dziwne. Był tez dosyć gruby z wyglądu ale na nadgarstku całkiem fajnie. Tarcza tez fajna aczkolwiek w salonach zawsze jest tragiczne oświetlenie więc aż chciałem na dwór z nim wyjść... Myślę ze ten zegarek zostawił mnie z dziwnym stanem umysłu 🙃

 

IMG_2271.thumb.jpeg.1c797aa50f959be65278c9f96ec188a3.jpegIMG_2270.thumb.jpeg.d1dbe96c0f6d09d2b5eeb9ca08c16745.jpeg

Edytowane przez KrysH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Wrzucam bo pamietam ze kilka osób była tutaj zainteresowanych. Ogólne wrażenia: nie wiem haha wciąż się zastanawiam... Ani na tak ani na nie. Rozmiar mnie trochę zaskoczył bo był jakoś fajnie mały - to było dziwne. Był tez dosyć gruby z wyglądu ale na nadgarstku całkiem fajnie. Tarcza tez fajna aczkolwiek w salonach zawsze jest tragiczne oświetlenie więc aż chciałem na dwór z nim wyjść... Myślę ze ten zegarek zostawił mnie z dziwnym stanem umysłu 
 
IMG_2271.thumb.jpeg.1c797aa50f959be65278c9f96ec188a3.jpegIMG_2270.thumb.jpeg.d1dbe96c0f6d09d2b5eeb9ca08c16745.jpeg

Dzieki za relacje. Bardzo jestem ciekaw tej tarczy. Z paru video, ktore widzialem, ma fajny efekt „mother of pearls”. Ale nie wiem, czy na zywo wypada rewelacyjnie, czy nijak.

W sumie jest nastepca Whirlpoola, ktory byl wydany na 20-lecie mechanizmu 9s. Powinni wydac cos podobnie spektakularnego…


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie bransolety? Na co dzień używam oystera i jest dla mnie idealna - lekka, zwęzająca sie, mogę nosić cały dzień. W GS wyglądają mocno masywnie, o stałej szerokości - nie przeszkadza przy dłuższym noszeniu, moze jakieś porównanie z Roleksowymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza i nie ma porównania. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi ma problem z bransoletami GS i często mowa właśnie o tym ze to ich najsłabszy punkt. Mi osobiście nie przeszkadzają i uważam ze są bardzo dobre ale czy są tak wyśmienite jak oyster - na pewno nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2023 o 21:51, PICAD napisał(-a):

Jak oceniacie bransolety? Na co dzień używam oystera i jest dla mnie idealna - lekka, zwęzająca sie, mogę nosić cały dzień. W GS wyglądają mocno masywnie, o stałej szerokości - nie przeszkadza przy dłuższym noszeniu, moze jakieś porównanie z Roleksowymi?

 

W dniu 6.02.2023 o 22:07, eye_lip napisał(-a):

Przeszkadza i nie ma porównania. 

 

To te nowsze, takie jak w Suwa/White Birch itp, dużo ludzi na nie narzeka.

Wcześniejsze 5-link, takie sprzed rebrandingu są niesamowicie wygodne, nie zwężają się widocznie ale wyjściowo są węższe ( 18mm ), lepiej wykończone niż rolexowe na wszystkich powierzchniach a jedyną ich wadą - sporą dla niektórych - jest brak jakiejkolwiek regulacji. W konkurencji z oyster dla mnie żadnych kompleksów, gdyby się dało założyć taką do Suba to bym to zrobił, wolałbym wygodniejszą bransoletę z małym zapięciem bez regulacji.

3-link też są bardzo wygodne ale nie aż tak cudownie kleją się do nadgarstka.

 

Edit - zapomniałem, nowsze divery mają też zapięcie z regulacją na bransolecie starszego typu i to nie tak monstrualne jak Rolki.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bibbi napisał(-a):


Chyba brak. Ja mam zeszloroczny model Ginza w tej kopercie, jesli to jakos pomoze.

9140aac37a024bcb1fcb274256d0bd9a.jpg


bibbi

o! Wydaje się, że poza kolorem tarczy oraz indeksów nie różnią się niczym? 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o! Wydaje się, że poza kolorem tarczy oraz indeksów nie różnią się niczym? 

Zgadza sie.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nomateus napisał(-a):

o! Wydaje się, że poza kolorem tarczy oraz indeksów nie różnią się niczym? 

W tej kopercie - inspiracja 62GS - jest już trochę modeli z różnymi mechanizmami, stalowych i tytanowych.

Tarcz robią dużo i często lokalne limitki, trudno się połapać - ten o który pytasz to model na USA, jeden z 4 z serii  Japan Seasons Special Edition

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bibbi @Bugs Dzięki! jak oceniacie bransoletę oraz kopertę? Tarcza, wiadomo, klasa, to samo można powiedzieć o mechanizmie. Ale mam obawy, że bransoleta/koperta będzie troszkę odstawać poziomem? Żadne paski u mnie nie wchodzą w grę. Podjadę jutro do Noble Place w Galerii Mokotów pooglądać GSy, bo żadnego nie widziałem na żywo, a słyszałem o nich dużo dobrego. 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.