Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Recommended Posts

Zegar świetny, mógłby być jedyny - niestety za wielki dla mnie.

Nowe Spring Drive'y są mniejsze i gdyby nie grubość byłyby idealne, chociaż muszę przyznać po przymiarce że zadziwiająco wygodne, ten kształt sprawia że nawet duży zegarek nosi się akceptowalnie.

Gdzie kupowałeś?

A jaka masz szerokość nadgarstka? Ten GS ma L2L 50,6 mm. Jak mierze mój nadgarstek to tak bez ściskania skóry mam 60mm. Ja bym się nie obraził, gdyby ten zegarek miał 0.5 czy nawet 1 mm więcej, bo bezel i pomniejszony cyferblat optycznie zmniejsza zegarek. 

Kupowalem w Monachium. 

Fajnie by bylo gdybys wrzucil fotki zegarka outdoor. Jak wyglada gra swiatla na tym bialo-atramentowym bezelu.

Pogoda kiepska. Powiem tylko, że początkowo nieco miałem wątpliwości co do tego niebiesko-białego bezelu. Na żywo jednak robi niesamowite wrażenie. Oglądam go i cieszę się jak dziecko. Parę tyg temu oglądałem Vecheron... VC przy tym GS wypada jak zegarek za 300 Euro... z całym szacunkiem do firmy VC, dorobku itd. Piszę tylko o wyglądzie, jakości, wykończeniu, detalach. 

W dniu 2.10.2020 o 12:51, Undziak napisał:

No to pochwalę się:) 

Tak się spodobał, że już mój:) 

Fajny, gratuluję! 

15 godzin temu, mario1971 napisał:

Fajny, gratuluję! 

Dzięki Mario! Ale mnie tez zegarek cieszy:)

Jakiś czas temu mierzyłem wersję ze Spring Drive i tam trochę czepiałem się kilku rzeczy a najbardziej malowanego cyferblatu. Tutaj cyferblat jest szczotkowany i nie widać struktury farby itp.

Werk jest dużo cichszy niż w Zenicie ale to zapewne przez dekiel metalowy - Zenit ma przeszklony.

PA020270x.jpg

Bezel niesamowicie zmienia kolor. Ani troche niebieskiego nie widac. Zakladam, ze zdjecie nieretuszowane?

Zdjęcia ciągle z komórki... Nie mam natchnienia i brak pogody na jakieś fotki na zewnątrz... A barw GS ma od liku... Kurcze, naprawdę wykonanie na poziomie wyższym niż ten poziom cenowy.

A na żywo jeszcze lepiej.  Design pozostaje kwestią gustu ale jeśli dany model jest dobrze zrobiony to zegarki zyskują duuużo na żywo. To nie to samo co zdjęcie. Te smaczki trzeba na żywo zobaczyć.

na pierwszy rzut oka ten model duzo bierze z sarba.Na pewno Sarb045 mial takie same indeksy oraz bransolete.

A skad wiem?Bo mam pieknego sarba 045 😁

Nic nowego w tym modelu oprócz mechanizmu nie ma.

Fakt-jest piekny

W dniu 15.10.2020 o 04:49, robol1 napisał:

na pierwszy rzut oka ten model duzo bierze z sarba.Na pewno Sarb045 mial takie same indeksy oraz bransolete.

A skad wiem?Bo mam pieknego sarba 045 😁

Nic nowego w tym modelu oprócz mechanizmu nie ma.

Fakt-jest piekny

Jest piękny. Prostota formy, nowy mechanizm. Jedna rzecz mogłaby zniknąć: napis 80 HOURS - moim zdaniem zupełnie niepotrzebny. 
No piękny jest...

Godzinę temu, Michael Kulczycki napisał:

Uwielbiam tego GSa.

Ma piękna tarcze. Powinni robić 43 mm.