Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Masu napisał:

 

Dzięki, teraz tylko bransoletę skrócić i można nie zdejmować :) 

 

Witamy w klubie GS!

Gratulacje, niech się nosi! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jeszcze jakieś podobne przypadki mechanizmów od innych firm, które wykorzystują jako bazę Grand seiko?  Dopiero niedawno trafiłem na  junghansa j830, który bazuje na Grand Seiko 9s51. Cena wydaje się rozsądnie skalkulowana:

 

spacer.png

spacer.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, cordi7 napisał:

Cos pieknego, gratuluje nabytku 😍

 

2 godziny temu, Undziak napisał:

Witamy w klubie GS!

Gratulacje, niech się nosi! :)

 

Godzinę temu, darekmp3 napisał:

Wejście smoka zrobiłeś. Piękna sztuka.

 

Dzięki panowie za miłe słowa, zegarek jest fenomenalny! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, StaryWilk napisał:

Czy są jeszcze jakieś podobne przypadki mechanizmów od innych firm, które wykorzystują jako bazę Grand seiko?  Dopiero niedawno trafiłem na  junghansa j830, który bazuje na Grand Seiko 9s51. Cena wydaje się rozsądnie skalkulowana:

 

Z tego, udalo mi sie odkopac to:

 

the J830(28 jewels) would be equivalent to the 9s55(26 jewels) with two additional jewels but not sure these additional jewels are added in which parts for what reason....

while the J890(41 jewels) would be equivalent to the column wheel 6s37(40 jewel) of seiko Credor and Brightz Phoenix line with additional one more jewel, similar to the previous no idea in which part the additional jewel is fitted into,(the 6S37 is also the base calibre for the Tag Heuer 1887 movement (39 jewels))

 

https://www.watchuseek.com/threads/junghans-meister-kalender.841499/

 

https://www.watchuseek.com/threads/new-junghans-movements-additional-information.15932/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba wypada się przywitać
 

Jakie proporcje

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Bugs napisał:


Ale na pewno zdrożeje ;)

obecnie GS "wali" same limitki.

Jak dla mnie średnia to polityka.Co chwile limitki i limitki.Tak jak by ich sprzedaż obecnie polegała na wypuszczaniu limitek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma / marka matka (Seiko) juz od dawna tak leci :D

 

A na powaznie - dla mnie wartosc limitek spada, jesli to seryjnie limitowana produkcja.

Zawsze mi sie wydawalo, ze idea limitacji polega na wyjatkowosci i ekskluzywnosci...

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli producent wypuszcza raz na jakis czas limitke to ok.Ale jeśli wypuszcza non stop limitki to nie ma to sensu.

Miałem Sbgh267 która dla mnie była ostatnią wartą uwagi limitką ze wzgledu na rocznice mechanizmu.Po tym modelu z tego co obserwuje wypuszczane są seryjnie limitki.

Trace przez to zaufanie do GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie ale za kazdym razem jak widze ta koperte to mam przed oczami:

 

4c4d7c349d045d5b83f205586cb174ab3b8a6a1e

 

Dla mnie Grand Seiko najlepiej sie czuje w klasyce, nawet eleganty roznie im wychodza.

Cokolwiek w klimatach bardziej sportowych / casualowych jakos do mnie nie gada.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Meches to fakt, że jak na razie wydaje się, że poprzednie antymagnetyki miały ciekawszą kopertę. Czasem żałuję, że nie kupiłem drugiego do pary z jasną tarczą, jak jeszcze był z napisem "Seiko".

Trzeba poczekać na kolejne foty albo wideo - może lepiej będą wyglądać. Biała tarcza z czernionymi wskazówkami i indeksami może mimo wszystko być spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym odchudzoną kopertę serii „Fall”, niby jest ale znowu ta niebieska luneta mi nie pasuje.

Na razie ciągle tak

 

F0CBF7E5-740B-4C08-BA27-559A8F75C246.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chwalimy się jedynie zegarkami, jednak poniższe zestawienie marek wydaje się naturalne;) 

IMG_20201024_094728.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.