Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Nie jest az tak zle, serie Heritage i Elegance maja sporo fajnych modeli, schody zaczynaja sie w kolekcji Sport.

Choc i tam trafiaja sie perelki jak chocby kwarcowe SGBN 001/003/005 (39 mm srednicy / 12 mm grubosci).

Ok, SD w chrono to od poczatku byl dramat i nie mowie tu tylko o tych pusherach ale ogolnie rozmiar i design.

Dla mnie problemem jest ich wielkosc, divery w rozmiarze 44 mm srednica i 15 mm grubosci chocby nie wiem jak maskowaly wielkosc koperty sa nadal krowami.

 

Nie wiem jak masz dużą rękę ale od postu 2469 wstawiałem kilka fotek. Ja mam 18cm nadgarstek ale raczej płaski i szeroki na ok 55-60 mm. I jak dla mnie rozmiar w sam raz, nie za duży. 

Te 44mm jest uzyskane tylko poprzez większy bezel, koperta jest mniejsza.

Klub Miłośników Grand Seiko - strona 99 - Seiko - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl)

 

 

Edytowane przez Undziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny nadgarstek choć chyba ciut mniej płaski niż ty.

Widzialem fotki a nawet mierzyłem ten model bo jest piękny.

Niestety prawie 51 mm L2L plus 14,4 mm grubości swoje robią.

(męskie end linki dodatkowo powiększają i tak spory już L2L)

 

Fajnie byłoby gdyby uzupełnili gamę czymś mniejszym, nowe mechaniki GMT to krok w dobrą stronę.

Jak jeszcze popracują nad grubością to już w ogóle miód malina jak dla mnie, fana mniejszych zegarków.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że taki 30-latek pasuje tutaj? :)

0F329079-3BA0-41D0-9583-53831DE15714.thumb.jpeg.13253a42ce0881d6fa54da1170a159b6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duże na garniturowy. Kolor też niezbyt garniturowy. Taki sobie ładny EDC dla kogoś ze sporą łapą.

Wybrałbym raczej takiego, niby taka sama koperta (a przynajmniej o tej samej inspiracji), ale 38 mm:

 

https://monochrome-watches.com/basel-2013-redefining-a-classic-introducing-the-new-grand-seiko-44gs/

 

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do garnituru? 🤔 Tak średnio raczej 🙄 Dla mnie do garnituru z GS to raczej SBGW253 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, bibbi napisał(-a):


No raczej, bo to calkiem inna koperta - 44GS emoji6.png

To w kontekście podejrzeń dla nowej brzozy spring drive. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten wątek od bardzo dawna i mam wrażenie, że Seiko pogubiło się za swojej GS-owej ścieżce...i to już dawno.

Wszystko jest jakieś wtórne, powielone i nie ma finezji. czasem jeden model czymś zaskoczy i serce mocniej zabije ale nie na tyle aby kupić.

Do tego nieakceptowalna wciąż grubość, która powoduje, że zegarki są cebulionem :( 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w kontekście podejrzeń dla nowej brzozy spring drive. 

Oczywiscie, zlapalem maly sarkazm w mig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się GSy bardzo podobają. Lubię na nie patrzeć, lubię oglądać filmy pokazujące kunszt wykończenia detali. Ba, nawet jednego przez moment sobie kupiłem. Dzisiaj pozostała mi po nim tylko pamięć, trochę fotek i fajne drewniane niebieskie pudełko na dwa zegarki. Piękny był, ale ni cholery nie mogłem dopasować bransolety bez mikroregulacji na zapięciu do mojego nadgarstka. 

 

 

 

 

20211222_133355-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sporo racji jest w tym, co pisze kolega @pisar: limitka za limitką, nowy kolor tarczy, nowy wzór na tarczy… a divery jak były za duże tak są za duże. Zdarzają się bardzo fajne wypusty ale nie bardzo rozumiem, w jaką stronę podążają.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja muszę sie pożalić na logike numerów referencyjnych, a raczej ich spójność...

Ostatnio widziałem w sklepie jednego GS, no podoba mi sie, koperta, grafika tarczy itp

Ale chciałbym nieczarny kolor tarczy, i tu zaczynają sie fanaberie......  za cholere nie idzie znaleźć po danej referencji, tego samego zegarka z inną tarczą,

Po zdjęciach nie idzie, bo zegarki sa mocno podobne do siebie a zdjęcia są przeważnie gorsze, niż lepsze i nie pokazują zegarka odpowiednio.

A tych numerów ref jest bez liku, i jest z tego jeden wielki galimatias bez ładu.

 

Ja zauważyłem że taki brak dbałości o pewną logikę nazw, rozwijania tych nazw, ich ciągłości, mają ogólnie azjaci, np. chińczycy..ich logika oznaczania modeli, linii telefonów jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu. Podobnie jest tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja muszę sie pożalić na logike numerów referencyjnych, a raczej ich spójność...
Ostatnio widziałem w sklepie jednego GS, no podoba mi sie, koperta, grafika tarczy itp
Ale chciałbym nieczarny kolor tarczy, i tu zaczynają sie fanaberie......  za cholere nie idzie znaleźć po danej referencji, tego samego zegarka z inną tarczą,
Po zdjęciach nie idzie, bo zegarki sa mocno podobne do siebie a zdjęcia są przeważnie gorsze, niż lepsze i nie pokazują zegarka odpowiednio.
A tych numerów ref jest bez liku, i jest z tego jeden wielki galimatias bez ładu.
 
Ja zauważyłem że taki brak dbałości o pewną logikę nazw, rozwijania tych nazw, ich ciągłości, mają ogólnie azjaci, np. chińczycy..ich logika oznaczania modeli, linii telefonów jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu. Podobnie jest tutaj.

To moze Anthony Kable - spec nad spece w zakresie GS i Seiko Ci pomoze. Spojrz tu:

https://www.plus9time.com/blog/2021/2/24/grand-seiko-model-numbers-explained

Na stronie Anthony’ego znajdziesz rowniez WSZYSTKIE modele GS oraz rocznikowe listy nowych wypustow.

+ dla milosnikow Seiko co do zasady analogiczne info.

Milej lektury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

A mnie się GSy bardzo podobają. Lubię na nie patrzeć, lubię oglądać filmy pokazujące kunszt wykończenia detali. Ba, nawet jednego przez moment sobie kupiłem. Dzisiaj pozostała mi po nim tylko pamięć, trochę fotek i fajne drewniane niebieskie pudełko na dwa zegarki. Piękny był, ale ni cholery nie mogłem dopasować bransolety bez mikroregulacji na zapięciu do mojego nadgarstka. 

 

Widzę, że szybko przyszło i jeszcze szybciej poszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Burns napisał(-a):

 

Widzę, że szybko przyszło i jeszcze szybciej poszło...

Nie ma co się szarpać. Jak coś mi w zegarku nie pasuje, to nie ma co trzymam go na siłę. Konkretna, szybka męska decyzja i bye bye.   

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Nie ma co się szarpać. Jak coś mi w zegarku nie pasuje, to nie ma co trzymam go na siłę. Konkretna, szybka męska decyzja i bye bye.   

 

Z drugiej strony, GS dobrze wygląda na pasku. Ja swojego SBGR mam na perlonie, to skrajnie styl z epoki, tak odświeżająco chamskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Z drugiej strony, GS dobrze wygląda na pasku. Ja swojego SBGR mam na perlonie, to skrajnie styl z epoki, tak odświeżająco chamskie.

Perlony i nato to nie dla mnie. Za młody jeszcze jestem. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

A mnie się GSy bardzo podobają. Lubię na nie patrzeć, lubię oglądać filmy pokazujące kunszt wykończenia detali. Ba, nawet jednego przez moment sobie kupiłem. Dzisiaj pozostała mi po nim tylko pamięć, trochę fotek i fajne drewniane niebieskie pudełko na dwa zegarki. Piękny był, ale ni cholery nie mogłem dopasować bransolety bez mikroregulacji na zapięciu do mojego nadgarstka. 

 

 

 

 

20211222_133355-01.jpeg

 

Mierzyłem ten model.

Za tę bransolete ktoś powinien stracić prace w GS.

Tak złej, brzydkiej, szpetnej i niewygodnej bransolety nie widziałem nigdy w żadnym zegarku marki, która jest jakąś tam marką zegarkową.

To jest po prostu nie do opisania, jaka to jest porażka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Boogie napisał(-a):

 

Mierzyłem ten model.

Za tę bransolete ktoś powinien stracić prace w GS.

Tak złej, brzydkiej, szpetnej i niewygodnej bransolety nie widziałem nigdy w żadnym zegarku marki, która jest jakąś tam marką zegarkową.

To jest po prostu nie do opisania, jaka to jest porażka...

Nie jestem pewien, czy zasługuje na aż tak mocne słowa krytyki, bo przecież parę godzin w tym zegarku wytrzymałem. Ale zgadzam się, że na tej bransolecie zegarek raczej do oglądania niż do noszenia.20211220_142802-01.thumb.jpeg.a5f2b752534d4df4f01b926e490f8f31.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Nie jestem pewien, czy zasługuje na aż tak mocne słowa krytyki, bo przecież parę godzin w tym zegarku wytrzymałem. Ale zgadzam się, że na tej bransolecie zegarek raczej do oglądania niż do noszenia.20211220_142802-01.thumb.jpeg.a5f2b752534d4df4f01b926e490f8f31.jpeg

Jesteś Mario bardzo dyplomatyczny.

Ja nie mogłem uwierzyc, że widzę to, co widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Boogie napisał(-a):

Jesteś Mario bardzo dyplomatyczny.

Ja nie mogłem uwierzyc, że widzę to, co widzę.

Niekiedy trzeba się przekonać na własnej skórze do pewnych rzeczy. No, ja nie dałem rady... ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.