Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

pierwszy wygląda na picowany (w garażu)

a drugiego musiałby czekać picowanie i najlepiej, żeby nie trafił pod strzechy garażu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł ze zdjęciami makro detali w Grand Seiko

 

 

i dla porównania - Rolex. Nie miałem i nie mam, naprawdę aż taka nędza za taką kasę?

 

 

cały tekst tutaj:

 

https://horahalus.com/2016/05/31/grand-seiko-the-pinnacle-of-mechanical-watchmaking-surpassing-even-the-swiss/

Ja mialem juz kilka Rolexow,starszych i nowszych, lubie kuknac przez lupke na tarcze i nigdy takich baboli nie widzialem co nie zmienia faktu, ze GS-y sa lepiej wykonanymi zegarami z wieksza dbaloscia o detale. Przez lupe widac to juz duzo bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś posiadacz współczesnego GS strzelić zdjęcie makro indeksu ? Chodzi mi do jakiej skali powiększenia widać, że indeks jest niczym lustro i nie ma postrzępionej struktury bez kropek i innych uchybień. W budżetowych czy nawet Brightz przy lupie 12x widać, że ta powierzchnia nie jest idealnie gładka i indeksy pluła do kuwety jakaś maszyna w ilości setek na sekundę ...

 

np. 21s indeks nr 9

1:15s indeks 12, 3 i 4

 

oczywiście tego nie widać gołym okiem - potrzeba sporego powiększenia i odpowiedniego kąta padania światła...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Marek, ale znam te zdjęcia,

 

niby czyste jak łza, ale z drugiej strony coś by się tam znalazło, czy to paprochy, czy refleksy nie wiem,

moim celem nie jest szukanie dziury w całym - chcę się dowiedzieć jak to wygląda w realu, okiem użytkowników z lupą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lupę x16 i żadnych niedoskonałości nie widzę. Niestety nie mam obiektywu makro ale Jarek na pewno coś strzeli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jutro to spróbuję coś zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałbym prośbę do posiadaczy kwarca GS o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami dot. trafiania wskazówki sekundowej w indeksy. Do tej pory myślałem, że w takim high endzie nie ma do czego się doczepić, a tu w internetach sporo informacji, że sekundnik mija się z indeksami jak Wiadomości i Wyborcza z prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SBGV007 sekundnik trafia minimalnie przed indeksem, stale w tej samej pozycji, wydaje mi się że w 061 też tak było. Jak pójdzie kiedyś na serwis to poproszę o regulację ale póki co mi to nie przeszkadza.

Pod tym względem wzorcem są Casio Oceanus - idealnie precyzyjnie, każda wskazówka dokładnie tam gdzie trzeba.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest to mechanizm o udźwigu największej masy wskazówek na rynku, są nawet gdzieś filmiki "slow motion camera" pokazujące drżenie sekundnika podczas jego przeskoku i przemieszczania się.

O selekcjonowaniu kwarcu nie ma się co rozpisywać, bo tym się szczycą dla uzyskania takiej a nie innej dokładności,

Ale jednocześnie trzeba sobie zdać sprawę, że w tym mechanizmie nie ma, żadnego pozycjonowania wskazówek znanych z Citizena czy Casio (G i Oceanus), więc nietrafianie w indeksy moim zdaniem nie jest wyssane z palca i nie będzie to zegarek dla ludzi, którzy tej funkcjonalności szukają...

 

 

i z trochę innej bajki

 


Wrócę jutro to spróbuję coś zrobić.

tutaj widać, że efekt polerowania indeksów jest taki sam jak w pokazanym przeze mnie wcześniej Brightz - czyli średni

tak od 0:40s, również 1:40s

 

 

ale może, tak jak mówiłem to tylko odbicia światła lub struktury tarczy

tak czy siak Chłopie, Ty na pewno będziesz wiedział o co mi chodzi i na czym się skupić (widać to głównie na kantach trapezu indeksu) - (najlepiej sztucznego z halogenów, naturalne ma za dużo luxów i wszystko wybiela)

 

3:49s - widać, że nawet przy produkcji zdają sobie z tego sprawę, zwracają na to uwagę, przecierają/polerują i obserwują ;) (pytanie z jaką skutecznością)

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do filmu z snowflake i indeksami to refleksy muszą pochodzić od tarczy, niemożliwe żeby były takie babole. Żeby indeks tak rozpraszał światło to musiałby być punktakiem obity. Tarcza ma nierówną fakturę, nie wiadomo jakie jest pomieszczenie - jeżeli było dużo źródeł światła i gablotek/witryn/innego ustrojstwa odbijającego światło to w polerowanych na lustro indeksach będzie to widać. Poza tym film w HD a jakość takase  :P

 

na pewno szkło nie jest idealnie czyste ale hmmm, góra indeksów wygląda jakoś podejrzanie jednak  :P

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu z linków Marka, też coś takiego widać, ja swoje budżetowce obejrzałem i tam jest to bez problemu dostrzegalne, ale też mnie to szczególnie nie dziwi, żeby do utraty sił pucowali każdy indeks w zegarkach za ~3k

 

Chodzi mi tylko o ustalenie jak ze wzrostem ceny możliwy jest skok technologiczny i do jakiego poziomu, żeby wszystko było nieskazitelnie czyste,

O ile indeks łatwo jest wyczyścić od góry to od boku można uszkodzić tarczę i jak widać na ostatnim filmie z fabryki nawet tego nie robią. (ocenia to nadal oko ludzkie a nie cyfrowy mikroskop)

 

Poza tym skoro tego nie widać gołym okiem to nie ma sensu spuszczać się z lupą.

 

Ale, że jest to forum miłośników, to pogadać i porozkminiać można ... (jak mówiłem kwestia sztucznego światła o żółtej barwie halogenu)

 

 

sMP9fDP.png

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest to mechanizm o udźwigu największej masy wskazówek na rynku, są nawet gdzieś filmiki "slow motion camera" pokazujące drżenie sekundnika podczas jego przeskoku i przemieszczania się.

O selekcjonowaniu kwarcu nie ma się co rozpisywać, bo tym się szczycą dla uzyskania takiej a nie innej dokładności,

Ale jednocześnie trzeba sobie zdać sprawę, że w tym mechanizmie nie ma, żadnego pozycjonowania wskazówek znanych z Citizena czy Casio (G i Oceanus), więc nietrafianie w indeksy moim zdaniem nie jest wyssane z palca i nie będzie to zegarek dla ludzi, którzy tej funkcjonalności szukają...

(...)

W sumie to trochę lipa. Jak na najlepszy kwarc na świecie ;) to wg. mnie jest to spore niedociągnięcie. Jasne, nie wszystkim to przeszkadza, a jeszcze mniej osób zwraca na takie drobnostki uwagę, ale mnie by chyba szlag trafiał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, czy to nie są zażyłości w filozofia z poprzednich dekad, kontynuowana do dzisiaj w myśl zasady, że nim mniej systemów to tym mniej do psucia się, ale żebyśmy się dobrze zrozumieli, nie usprawiedliwiam ich ... (lepsze jest wrogiem dobrego)

http://www.grand-seiko.com/movement/quartz.php

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Tuńczyku sekundniki trafia. W przeciwieństwie do mojego co najmniej 2 razy droższego Taga. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem @Burns czy to Cię urządza, nie jest łatwo....

post-40960-0-39079100-1480419174_thumb.jpg

post-40960-0-59807700-1480419204_thumb.jpg

post-40960-0-65258800-1480419219_thumb.jpg

post-40960-0-48171700-1480419231_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urządza(dziękuję), czyli co ? gładziutko jak pupcia niemowlaka ? czy przez lupę widzisz coś więcej ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na testy z użyciem mikroskopu, które ponad wszelką wątpliwość zdemaskują niedoróbki w tych niechlujnie wykonanych GS-ach :lol:


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na testy z użyciem mikroskopu, które ponad wszelką wątpliwość zdemaskują niedoróbki w tych niechlujnie wykonanych GS-ach :lol:

 

Wiesz, samo Seiko w przypadku linii GS kreuje wizerunek, że dostajesz coś wyjątkowego. Burns po prostu mówi "sprawdzam", Ja popieram tą inicjatywę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urządza(dziękuję), czyli co ? gładziutko jak pupcia niemowlaka ? czy przez lupę widzisz coś więcej ?

 

Marcin przyznaj się, po Twojej ostatniej dociekliwości i po bazarku,  chyba zbierasz się na jakiegoś GS-a   :ph34r:  :ph34r:  :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miras... od jakiegoś czasu proponuję zacząć Ci czytać ze zrozumieniem a nie wpadasz z doskoku żeby napisać swoje uszczypliwe 3 grosze. Mam nadzieję, że kolega M_Michal wyjaśnił Ci za mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS to moje marzenie może za jakiś czas, ale jak wygląda on w zestawieniu z modelami Rolexa lub Omegi w podobnym przedziale cenowym tzn. jakość wykonanie itd?????/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.